Ro. Bukarts, Bičevskis un Freibergs nopelna pirmos rezultativitātes punktus sezonā (VIDEO)

16/09/2018 22:06
Roberts Bukarts, Sportazinas.com

Latviešu hokejisti Roberts Bukarts, Māris Bičevskis un Ralfs Freibergs šodien nopelnīja pirmos rezultativitātes punktus jaunajā Čehijas Ekstralīgas sezonā, taču viņu pārstāvētās komandas spēles aizvadīja ar mainīgām sekmēm.

Bukarts šodien izdarīja rezultatīvu piespēli un nopelnīja pirmo punktu jaunajā sezonā, tomēr viņa pārstāvētā Triņecas ”Ocelari” piedzīvoja otro zaudējumu šosezon aizvadītajos divos mačos.

”Ocelari” pirmajā trešdaļā guva divus vārtus nedaudz vairāk nekā divu minūšu laikā un panāca divu vārtu pārsvaru pret ”Olomouc” hokejistiem. Nepilnas deviņas minūtes līdz pirmā perioda beigām Bukarts izdarīja lielisku piespēli pieredzējušajam čehu aizsargam Lukāšam Krajīčekam, palīdzot viņam atklāt mača rezultātu un nopelnīt pirmo rezultativitātes punktu sezonā (1:0). Savukārt nedaudz vēlāk Triņecas hokeja skolas audzēknis Dāvids Cienciala dubultoja mājinieku pārsvaru – 2:0.

Otrajā trešdaļā gan viesi guva divus vārtus un panāca izlīdzinājumu. Petrs Koloučs 26. minūtē samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (1:2), bet Jans Kana guva vārtus 42 sekundes pirms otrā perioda noslēguma un panāca izlīdzinājumu. Turklāt nepilnas desmit minūtes līdz pamatlaika beigām Bruno Mrazs izrāva viesiem uzvaru ar 3:2.

Bukarts darbojās zaudētāju trešajā uzbrucēju trijniekā un laukumā pavadīja nedaudz vairāk nekā 17 minūtes, izdarot divus metienus pa pretinieku vārtiem un maču pabeidzot ar neitrālu lietderības koeficientu. Šosezon divās Čehijas Ekstralīgas spēlēs latviešu uzbrucējs nopelnījis vienu rezultatīvu piespēli. Savukārt vienīgajā aizvadītajā Čempionu hokeja līgas (CHL) mačā viņš palika bez punktiem.

Māris Bičevskis izdarīja rezultatīvu piespēli, nopelnot pirmo rezultativitātes punktu un sekmējot Hradeckrāloves ”Mountfield”, kuras rindās spēlē arī latviešu aizsargs Oskars Cibuļskis, panākumu savā laukumā pār Čomutovas ”Pirates”.

Mājinieki pirmajā trešdaļā guva divus vārtus nedaudz vairāk nekā divu ar pusi minūšu laikā un ieguva divu vārtu pārsvaru. Pēc Bičevska aktīvās cīņas vārtu priekšā Jurajs Bezučs jau 12. minūtē izvirzīja ”Mountfield” vadībā (1:0). Savukārt nedaudz vēlāk pieredzējušais Tomāšs Linharts dubultoja laukuma saimnieku pārsvaru – 2:0.

Lai gan nepilnas septiņas minūtes līdz otrā perioda beigām ”Pirates” vienus vārtus atguva (1:2), noslēdzošās trešdaļas ievadā Tomāšs Vinkours atbildēja ar gūtiem vārtiem skaitliskajā vairākumā un atjaunoja mājiniekiem divu vārtu pārsvaru – 3:1. Nepilnas septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām viesi vēlreiz samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, tomēr ”Mountfield” atlikušajā laikā nosargāja savus vārtus neieņemtus un svinēja panākumu ar 3:2.

Bičevskis spēlēja uzvarētāju trešajā virknējumā un laukumā pavadīja nedaudz mazāk nekā 17 minūtes, kuru laikā divas reizes apdraudēja sāncenšu vārtu drošību, kā arī veica trīs spēka paņēmienus un uzvarēja piecos no 15 (33,33%) iemetienu. Latviešu uzbrucējs cīņu noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +2. Šosezon divos Čehijas Ekstralīgas mačos latviešu uzbrucējs izcēlies ar vienu rezultatīvu piespēli. Tikmēr četrās Čempionu līgas spēlēs viņš palicis bez punktiem.

Savukārt Cibuļskis veidoja otro aizsargu pāri, uz ledus pavadot nepilnas 20 minūtes. Šajā laikā latviešu aizsargs izpildīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu sāncenšu metienu un pielietoja vienu spēka paņēmienu. Cibuļskis cīņu noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1. Šosezon divās Čehijas Ekstralīgas spēlēs latviešu aizsargs nav izcēlies ar rezultatīvu sniegumu. Tikmēr četros Čempionu līgas mačos viņa kontā ir vieni vārti.

Tāpat ar rezultatīvu piespēli izcēlās arī latviešu aizsargs Ralfs Freibergs, taču viņa un uzbrucēja Edgara Kuldas pārstāvētā Zlīnas ”Aukro Berani” ar 2:5 atzina Verva ”Litvinov” komandas pārākumu.

Lai gan Freibergs nepilnas septiņas minūtes līdz otrā perioda beigām asistēja viesu pirmajā vārtu guvumā un palīdzēja ”Aukro Berani” samazināt rezultāta starpību līdz minimumam (1:2), mājinieki guva vēl trīs vārtus un svinēja pārliecinošu panākumu.

Latviešu aizsargs darbojās viesu pirmajā aizsargu pārī un nospēlēja nedaudz vairāk nekā 20 ar pusi minūtes, izdarot vienu metienu pa pretinieku vārtiem un nopelnot desmit soda minūtes. Freibergs cīņu noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -2. Šosezon divos mačos viņš nav ticis pie punktiem.

Tikmēr Kulda spēlēja otrajā virknējumā un laukumā pavadīja nedaudz vairāk nekā 16 minūtes, kuru laikā vienu reizi apdraudēja pretinieku vārtu drošību un bloķēja vienu sāncenšu metienu. Latviešu uzbrucējs maču pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -3. Šosezon divos mačos viņš guvis vienus vārtus un nopelnījis divus punktus.