ROC komanda PČ pirmajā spēlē izrauj uzvaru 19 sekundes pirms pamatlaika beigām (VIDEO)

21/05/2021 18:29
Krievijas Olimpiskās komitejas komanda

Pirmajā 2021. gada pasaules hokeja čempionāta spēlē Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) komanda ar 4:3 pārspēja Čehijas valstsvienību.

Pirmajā periodā ROC komandu vadībā izvirzīja Antons Burdasovs, bet pēc nedaudz vairāk kā piecām minūtēm izlīdzinājumu panāca čehs Jakubs Fleks. Tikmēr otrajā trešdaļā Artojoms Švets-Rogovojs mazakumā atjaunoja vienu vārtu pārsvaru ROC vienībai, bet perioda izskaņā otros vārtus Čehijai guva Jakubs Vrana.

Noslēdzošajās 20 minūtēs Aleksandra Baranova gūtie vārti deva ROC vienu vārtu pārsvaru. Savukārt Dominiks Kubaliks, realizējot skaitlisko vairākumu, izlīdzināja rezultātu uz tablo. Izšķirošais brīdis notika 19 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad uzvaru ROC vienībai atnesa “Blue Jackets” uzbrucējs Mihails Grigorenko.

Šajā grupā plkst. 20.15 sāksies Baltkrievijas un Slovākijas mačs. Latvijas hokejisti B grupas pirmajā spēlē piektdien plkst.20.15 krustos nūjas ar hokeja dzimtenes pārstāvjiem kanādiešiem. Spēli tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas 7.kanāls (LTV 7). Sestdien Latvija mēros spēkus ar Kazahstānu, pirmdien tiksies ar Itāliju, pēc divu dienu atpūtas 27.maijā būs mačs ar ASV, nākamajā dienā pretī stāsies Norvēģija, 30.maijā būs spēkošanās ar Somiju, bet 1.jūnijā – ar Vāciju.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei grupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras grupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas šogad nepametīs elites divīziju.

Pērn Covid-19 izplatības dēļ Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF) pēc ilgām pārdomām marta otrajā pusē lēma atcelt Šveices pilsētās Lozannā un Cīrihē plānotās meistarsacīkstes. 2021.gada pasaules čempionātu šogad bija jāuzņem Minskai un Rīgai, tomēr 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Minskai tika atņemtas 2021.gada pasaules čempionāta rīkotāju tiesības. Februārī IIHF Padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju.

Ierasti pasaules čempionāts sākas maija pirmajā nedēļā, bet šogad tas pārcelts uz mēneša beigām, lai nepārklātos ar nacionālo čempionātu izspēli un NHL pamatturnīru. Pasaules čempionāta talismans ir ezis vārdā “Spaikijs”, bet oficiālā himna ir Latvijas grupas “Astro’n’out” dziesma “For Glory and Joy”. 2021.gada pasaules čempionāts Rīgā notiek no 21.maija līdz 6.jūnijam.

B grupā, kurā spēlēs Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna, mači notiks “Arēnā Rīga”, bet A grupas izlases Krievija, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija, Baltkrievija un Lielbritānija savus dueļus aizvadīs Olimpiskā sporta centra futbola laukumā ierīkotajā ledus laukumā. 2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā – Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā – Zviedrijai un Dānijai.