ROC treneris: KHL samazinās hokejistu skaits, kuri atbilst starptautiskajam līmenim

06/06/2021 15:56
Sergejs Bobrovskis un Kanādas izlase

Krievijas olimpiskās komitejas (ROC) galvenais treneris Valērijs Bragins sarunā ar “R-Sport” paudis viedokli, ka pēdējo gadu laikā Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) samazinājies vietējo hokejistu vidējais līmenis.

Jau ziņots, ka 2021. gada pasaules čempionātā ROC komanda finišēja pirmajā vietā A grupā, svinot sešas uzvaras septiņās spēlēs. Taču jau ceturtdaļfinālā tika piedzīvots zaudējums papildlaikā pret Kanādu ar 1:2, kā rezultātā vienība no Krievijas trešo reizi kopš 2015. gada nespēja iekļūt pusfinālā, savukārt kanādieši otro čempionātu pēc kārtas piedalīsies cīņa par zeltu.

“Pēdējo gadu laikā KHL klubos samazinās izlases kandidātu skaits, kuri atbilst starptautiskajam līmenim. Rezultātā samazinās arī konkurence par vietu sastāvā, pašlaik situācija ir tāda, ka dažās pozīcijās tā ir mazāka nekā divi cilvēki par vienu vietu. Tāpat ir vērojams aizsargu, centra uzbrucēju un vārtsargu deficīts. Tā, piemēram, Gagarina kausa pusfinālā spēlēja tikai viens krievu vārtsargs,” viedokli pauda Bragins.

Jāatzīmē, ka no 28 ROC komandas hokejistiem deviņi pārstāvēja Bragina trenēto Sanktpēterburgas SKA. Tāpat valstsvienība līdz pat pēdējām brīdim cerēja uz papildinājumu no NHL, kā rezultātā uz izlasi pirms ceturtdaļfināla atbrauca vārtsargs Sergejs Bobrovskis, aizsargs Dmitrijs Orlovs un uzbrucējs Vladimirs Tarasenko.