“Rockets” reabilitējas un sērijā pret “Warriors” panāk līdzsvaru (VIDEO)

17/05/2018 08:08

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas spēlēs neizšķirtu 1-1 Rietumu konferences finālsērijā panākusi Hjūstonas “Rockets”, kas savā laukumā ar rezultātu 127:105 (26:21, 38:29, 31:29, 32:26) pārliecinoši tika galā ar čempioni Goldensteitas “Warriors”.

Mājinieki bija pārāki visās četrās ceturtdaļās, jau pēc pirmo puslaika iekrājot 14 punktu handikapu (64:50). Arī mača turpinājumā “Rockets” saglabāja vismaz desmit punktu pārsvaru pār saviem sāncenšiem līdz pat cīņas finālsvilpei. Tādējādi Hjūstonas vienība revanšējās par zaudējumu pirmajā spēlē savā laukumā (106:119). Nākamās divas abu komandu tikšanās paredzētas “Warriors” mājās Oklendā.

“Rockets” uzvaras pamatā bija ļoti sabalansēts uzbrukums pa 27 punktiem gūstot gan Džeimsam Hārdenam, gan Erika Gordonam. Tāpat ar vismaz 16 punktiem atzīmējās P.Dž. Takers (22 punkti), Trevors Ariza (19 p.) un Kriss Pols (16 p.). Hjūstoniešu galvenais ierocis arī šoreiz bija tālmetiens – 42 mēģinājumos realizēti 16.

“Warriors” sastāvā otro spēli pēc kārtas spīdēja Kevins Durents, kurš pēc pirmajā mačā gūtajiem 37 punktiem šonakt pievienoja 38. Vērtīgu palīdzību no komandas biedriem uzbrucējs gan nesaņēma, jo Stefens Karijs cīņu noslēdza ar realizētu vienu trejaci (no astoņiem) un 16 punktiem, bet Klejs Tompsons pat nespēja sasniegt desmit gūto punktu robežu un bija spiests samierināties ar astoņiem punktiem (metieni no spēles 3/11).

NBA pamatturnīru “Rockets” noslēdza ar 65 panākumiem, tādējādi uzstādot jaunu kluba rekordu un garantējot sava laukuma priekšrocības visa “play-off” laikā. Tikmēr “Warriors” Rietumu konferencē palika aiz raķetēm (bilance 58-24).