Rodčenkovs iesūdzējis tiesā trīs krievu sportistus un Prohorovu

01/05/2018 12:42

Bijušais Maskavas antidopinga laboratorijas vadītājs Grigorijs Rodčenkovs par neslavas celšanu iesūdzējis tiesā trīs krievu sportistus, kā arī miljardieri Mihailu Prohorovu, kurš palīdzēja šiem sportistiem iesūdzēt tiesā pašu Rodčenkovu.

Kā zināms, tad 2016. gadā Rodčenkovs nāca klajā ar paziņojumiem, ka no 2005. līdz 2015. gadam Krievijā ir tikusi izvērsta plaša valdības sponsorēta dopinga programma valsts labākajiem sportistiem.

Rodčenkova atklājumi noveda pie tā, ka savas izmeklēšanas uzsāka gan Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), gan Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) – rezultātā Krievijas komanda tika daļēji diskvalificēta 2016. gada Rio Olimpiskajās spēlēs, kamēr pilnībā diskvalificēta 2018. gada Phjončanas ziemas Olimpiskajās spēlēs.

Trīs no starptautiskajām sacensībām diskvalificētās un krievu oligarha Mihaila Prohorova sponsorētās biatlonistes Olga Zaiceva, Jana Romanova un Olga Vihuļina iepriekš Rodčenkovu bija iesūdzējušas tiesā, par “nodarītajiem zaudējumiem” pieprasot kompensācijā saņemt 30 miljonus ASV dolāru.

“Šobrīd redzam, ka medījums ir kļuvis par mednieku. Izvērsīsim cīņu pret šīm biatlonistēm, Prohorovu un citiem vēl nenoskaidrotiem finansējuma avotiem,” izteicās Rodčenkova advokāts Džims Voldens.

Tāpat Voldens atzīmēja, ka “Prohorova ierosinātā lieta nebija vērsta uz sportistu aizstāvību, bet gan uz to, lai noteiktu Rodčenkova pašreizējo atrašanās vietu.” Pastāv uzskats, ka Rodčenkovam pēc šādas faktu atklāšanas draud nopietnas briesmas dzīvībai.

Krievijas antidopinga aģentūra (RUSADA), Krievijas vieglatlētikas federācija, kā arī Paralimpiskā komiteja joprojām ir izslēgtas no starptautiskām sacensībām. Lai izslēgto Krievijas sporta federāciju statusu atjaunotu Krievijai ir jāatzīst starptautiskajās izmeklēšanās pierādītais, ka valsts ir sponsorējusi vairāk nekā 1000 sportistu dopinga programmas.

 

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas 3x3 basketbola kauss
07/08/2022 20:23

“Rīga” pārsteidzoši zaudē Latvijas 3×3 basketbola kausa finālā

“Rīgas” komanda ar diviem olimpiskajiem čempioniem sastāvā svētdien Ventspilī “OlyBet Sports Bar” Latvijas 3×3 basketbola kausa finālā negaidīti ar 17:21 zaudēja “Priecīgus!” vienībai, kas līdz ar to izcīnīja ceļazīmi uz…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām