Rodiona vispusība, Zorika aukstasinība un tiesnešu darbs – piecas atziņas pēc Latvijas spēles pret Spāniju

02/09/2023 09:44
Nokopēts
Dāvis Bertāns, Rodions Kurucs un Andrejs Gražulis

Vakar Latvijas basketbola izlase Džakartā Pasaules kausa finālturnīra otrā posma pirmajā spēlē spraigā cīņā ar 74:69 uzvarēja pašreizējo čempioni Spāniju un turpinās cīņu par vietu ceturtdaļfinālā, kā arī ceļazīmi uz Parīzes olimpiskajām spēlēm

Dāvis beidzot starta pieciniekā

Pirmo reizi starta pieciniekā šajā turnīrā Latvijas izlasei devās arī Dāvis Bertāns. Tāpat arī Spānija veica korekcijas, sūtot laukumā aizsardzības speciālistu Alberto Diazu, kurš rūpīgi pieskatīja un apgrūtināja dzīvi Artūram Žagaram. Tas gan neliedza Latvijas izlases saspēles vadītājam veiksmīgi iesākt maču, gan pašam gūstot punktus, gan apgādājot partnerus.

Kopumā Latvija veiksmīgi iesāka spēli. Jāmin arī tas, ka abas komandas iesākumā ļoti reti izpildīja tālmetienus, kas liecina par to, ka brīvus metienus dabūt nebija iespējams, kas atkal norāda uz to, cik svarīga šī cīņa bija abām valstsvienībām. Kā jau daudzu ekspertu vērtējumā pirmais puslaiks patiešām no skatītāju viedokļa bija neskatāms, jo tajā nebija skaistu epizožu, metienu, piespēļu, bet gan kārtīga cīņa, personiskās piezīmēs un lieliskas darbības aizsardzībā.

Piezīmju problēma un groza apakša

Jau no paša mača sākumā Spānija spīdīgi groza apakšā meklēja vienu no savām galvenajām zvaigznēm Villiju Ernangomesu, kas viņiem arī itin veiksmīgi izdevās. Ernangomess ne tikai guva punktus no spēlēs, bet ar savu spēcīgo augumu izprovocēja vairākus noteikumu pārkāpumus. Visvairāk piezīmes pret viņu izpelnījās Rolands Šmits, kas viņam sagādāja problēmas arī turpmākajā spēlē. Principā visu otro puslaiku Šmits nosēdēja uz rezervistu soliņa, bet arī šoreiz viņam atradās aizstājēji, kas spēja komandu aizvest līdz uzvarai.

FIBA tiesnešu darbi un nedarbi

Jau daudz izrunāta tēma pēdējo gadu FIBA rīkotajos turnīros ir tiesnešu darbs. Skaidrs, ka tiesnešu līmenis šobrīd nav vienā augstumā ar spēlētāju kvalitātēm Pasaules kausā. Daudz apšaubāmas svilpes, aizkavēti lēmumi, nekonsekvence – šādus tekstus tienešu virzienā var veltīt pēc gandrīz katra PK mača. Jā, protams, ka Latvijas sporta līdzjutējam vienmēr liksies, ka viņa iemīļoto komandu tiesneši “apbižo” vairāk, bet, visticamāk, tā nav.

Arī viens no Lukas Banki asistentiem Jānis Gailītis sarunā “William Hill TV” kanālā atzina, ka tiesneši uz abām pusēm tiesā vienādi. Ar vēsu prātu paskatoties epizodes, tiešām redzami dīvaini lēmumu tiesnešu izpildījumā abos laukuma galos. Protams, ka Latvijai jārēķinās, ka šāda līmeņa tiesneši vairāk respektēs ilggadējās basketbola lielvalstis, taču mums tam ir jāpielāgojas un jāsavalda emocijas. Gailītis arī izteica vienu būtisku atziņu: “Labākie spēlētāji un komandas vienkārši ātrāk adaptējas, nevis par to diskutē un runā.” Šo arī novēlam Latvijas izlasei!

Gailītis atklāj Pasečņika statusu, vērtē tiesnešu darbu un tic Dāvim

Rodions ir visur

Kārtējo spēli lieliskas darbaspējas abās laukuma pusēs nodemonstrēja Rodions Kurucs. Tieši viņš otrajā puslaikā grūtā brīdī nospēlēja vairākas svarīgas epizodes aizsardzībā, dodot pārējiem veidot veiksmīgas situācijas uzbrukumā. Protams, ka pamanāmākais spēlētājs mača izskaņā bija Kristers Zoriks, kurš parādīja savu aukstasinību, bet jāpiebilst, ka izšķirošais izrāviens sākās ar Andreja Gražuļa iesaistīšanos spēlē ceturtās ceturtdaļas sākumā, kad realizēja tālmetienu un metienu no tuvas distances.

Zoriks: Šausmīgi sāku spēli un vajadzēja kaut ko labu izdarīt

Uzvara prasa lielus spēkus

Lieki piebilst, ka šī spēle no Latvijas izlases prasīja daudz spēka. To pēcspēles intervijā teica arī Kristers Zoriks, kā arī citu spēlētāju sejās bija acīmredzams nogurums. Neapšaubāmi, ka latvieši katrā spēlē izies laukumā ar 100% atdevi, bet vai noskaņojums pāries arī fiziskajā spēkā, to mēs redzēsim. Pavisam noteikti, ka pret Brazīliju arī gaidāma ļoti grūta un fiziska spēle, tieši tāpēc iztērētie spēki pret Spāniju rada nedaudz bažīgu. Tajā pašā laikā jāsaprot, ka visiem spēļu grafiks vairāk vai mazāk ir vienāds un priekšrocību vai mīnusus šajā aspektā atrast nav viegli.

“Nākamā spēle ir vēl viens fināls”, “Tagad mums jāturas kopā” – Banki ģērbtuvē uzrunā izlasi (VIDEO)

Dāvis Bertāns: Ja neuzvarēsim Brazīliju, tad šim panākumam nebūs nozīmes

 

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām