Rodions Kurucs aizvada rezultatīvāko spēli “Partizan” sastāvā

23/10/2021 22:15
Rodions Kurucs

Adrijas līga

Latvijas basketbolists Rodions Kurucs sestdien guva 15 punktus Adrijas līgas spēlē, palīdzot Serbijas klubam Belgradas “Partizan” izcīnīt uzvaru. “Partizan” savā laukumā ar rezultātu 92:45 (18:11, 25:17, 21:6, 28:11) sagrāva Slovēnijas vienību Novo Mesto “Krka”.

Kurucs savā otrajā Adrijas līgas mačā spēlēja 22 minūtes un 24 sekundes, kuru laikā grozā raidīja četrus no pieciem divpunktu metieniem, divus no četriem tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem. Tāpat cēsnieks izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, atdeva četras rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva trīs kļūdas, bloķēja vienu metienu, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja piecas piezīmes, iekrāja labu +/- rādītāju (+26) un 19 efektivitātes koeficienta punktus, kas bija otrs labākais rādītājs komandā.

Ar 23 punktiem uzvarētājiem rezultatīvākais bija Jams Madars. “Partizan” uzvarējusi visās piecās Adrijas līgas spēlēs. Kurucs šovasar ar “Partizan” noslēdza divu gadu līgumu ar atrunu, ka, saņemot piedāvājumu no kādas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas, viņš varēs atgriezties spēlēt Ziemeļamerikā.

Spānija

Latvijas basketbolists Dairis Bertāns sestdien guva septiņus punktus Spānijas augstākās līgas (ACB) mačā, viņa pārstāvētajai Seviljas “Coosur Real Betis” ciešot zaudējumu. Seviljas basketbolisti savā laukumā ar rezultātu 76:87 (12:10, 22:24, 15:24, 27:29) zaudēja Santjago de Kompostelas “Monbus Obradoiro”.

Bertāns sestdien spēlēja 27 minūtes un 26 sekundes, grozā raidot divus no pieciem divpunktu metieniem un vienu no trīs “trejačiem”. Viņa kontā bija arī divas kļūdas, viena pārtverta bumba, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi, tika pie negatīva +/- rādītāja (-7) un efektivitātes koeficienta (-1). Seviljas vienībā rezultatīvākais ar 27 punktiem bija Šenons Evanss, bet pretiniekiem 20 punktus guva Kesiuss Robertsons. Bertāna pārstāvētā vienība ar vienu uzvaru septiņās spēlēs ir pēdējā kopvērtējumā starp 18 ACB komandām.

Tikmēr Artūra Žagara un Kriša Helmaņa nebija Badalonas “Joventut” pieteikumā mačā, kurā Katalonijas vienība viesos ar rezultātu 79:72 (26:21, 13:19, 21:22, 19:10) uzvarēja Tenerifes “Lenovo”. Seviljas vienība ar vienu uzvaru septiņās spēlēs ir pēdējā kopvērtējumā starp 18 ACB komandām, bet Badalonas klubs ar četriem panākumiem ir ceturtajā pozīcijā. Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Rolands Šmits un “Barcelona”, kas finālsērijā ar 2-0 pieveica Madrides “Real”.

Vācija

Latvijas izlases basketbolists Aigars Šķēle sestdien guva desmit punktus Vācijas bundeslīgas spēlē, viņa pārstāvētajai Vircburgas “s.Oliver” ciešot zaudējumu. Vircburgas basketbolisti viesos ar rezultātu 71:76 (21:17, 15:26, 18:12, 17:21) atzina Heidelbergas “MLP Academics” pārākumu.

Šķēle spēlēja 24 minūtes un astoņas sekundes, grozā raidot vienu no sešiem divpunktu metieniem, divus no sešiem tālmetieniem un divus no pieciem soda metieniem. Tāpat viņš izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, atdeva trīs rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva vienu kļūdu, trīsreiz pārkāpa noteikumus un iekrāja sešus efektivitātes koeficienta punktus.

Viesiem 19 punktus guva Tomašs Gjelo, bet mājiniekiem ar 18 punktiem atzīmējās Vircburgā profesionāļa gaitas uzsākušais Brekots Čepmens. “s.Oliver” uzvarējusi vienā no četrām jaunās sezonas spēlēm un atrodas 16.vietā 18 komandu konkurencē. Iepriekšējo sezonu Šķēle pavadīja “VEF Rīga” komandā.

Turcija, sievietes

Sestdien četras Latvijas basketbolistes aizvadīja spēles Turcijas čempionātā, vienā no mačiem tiekoties Elīnai Babkinai un Anetei Šteinbergai. Šteinbergas pārstāvētā Stambulas “Galatasaray” mājās ar rezultātu 66:54 (21:10, 19:19, 18:13, 6:12) pārspēja Babkinas pārstāvēto Ankaras “Cankaya Universitesi”.

Uzvarētāju rindās Šteinberga laukumā pavadīja 22 minūtes un 21 sekundi, kuru laikā guva septiņus punktus, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, bloķēja vienu metienu, pārtvēra trīs pretinieču piespēles, vienu reizi kļūdījās, nopelnīja četras personīgās piezīmes un beidza spēli ar efektivitātes koeficientu 9. Rezultatīvākā “Galatasaray” rindās bija Rikuna Viljamsa, kura guva 18 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Babkina, gūstot 16 punktus bija rezultatīvākā savā komandā. Viņa laukumā pavadīja 38 minūtes un piecas sekundes, kuru laikā arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, atdeva trīs rezultatīvas piespēles, trīs reizes atņēma pretiniecēm bumbu, pieļāva trīs kļūdas, nopelnīja trīs personīgās piezīmes un spēli noslēdza ar efektivitātes koeficientu 13.

Vēl Aijas Jurjānes pārstāvētā Ankaras “Botaš” vienība izbraukuma spēlē ar rezultātu 56:68 (17:17, 8:16, 23:31, 8:4) piekāpās Mersinas “Yenišehir Belediyesi”. Latvijas basketboliste laukumā pavadīja 31 minūti un 57 sekundes, kuru laikā guva deviņus punktus, realizējot trīs no sešiem divu punktu metieniem un vienu no trijiem tālmetieniem. Viņa arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, atņēma divas bumbas pretiniecēm, pieļāva trīs kļūdas, izpelnījās trīs personīgās piezīmes, kā arī beidza spēli ar efektivitātes koeficientu 8.  Ankaras vienībā rezultatīvākā ar 19 gūtajiem punktiem bija Jeļena Dubļeviča.

Tikmēr Ilzes Jākobsones pārstāvētā Stambulas “Bešiktaš” mājās ar rezultātu 67:85 (14:24, 21:19, 10:28, 22:14) piekāpās Izmitas “Belediyespor”. Latvijas spēlētāja laukumā pavadītajās 26 minūtes un 43 sekundēs guva 13 punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, vienu reizi atņēma pretiniecēm bumbu, nopelnīja divas personīgās piezīmes un beidza spēli ar efektivitātes koeficientu +7.  “Bešiktaš” rezultatīvākā spēlētāja Meigana Simonsa guva 18 punktus. Uzvarētāju komandā 30 punktus guva Nira Fīldsa. Turcijas čempionātā šosezon piedalās 14 komandas, no kurām četras pārstāv arī Latvijas spēlētājas.