Rogličs saglabā vadību arī pēc “Vuelta a Espana” 12. posma

Primožs Rogličs, sportazinas.com
Primožs Rogličs | Foto: twitter.com/lavuelta

Beļģijas riteņbraucējs Filips Žilbērs no “Deceuninck – Quick Step” komandas ceturtdien izcīnīja uzvaru prestižā daudzdienu velobrauciena “” 12.posmā, pēc kura līderpozīciju saglabāja slovēnis Primožs Rogličs.

Šajā posmā riteņbraucējiem bija jāveic 171,4 kilometrus gara distance ar četriem trešās kategorijas kāpumiem, no kuriem pēdējais bija 14 kilometrus pirms finiša.

Žilbērs bija starp tiem 15 riteņbraucējiem, kuri piedalījās dienas atrāvienā, un pēdējā kāpumā, aptuveni desmit kilometrus pirms finiša, viņš aizbrauca no pārējiem bēgļiem. Beļģis posma finišu Bilbao sasniedza pēc distancē pavadītām trim stundām 48 minūtēm un 18 sekundēm.

Trīs sekundes vēlāk finišēja divi spāņi – Alekss Aranvuru (“Caja Rural – Seguros RGA”) un Fernando Varselo (“Euskadi Basque Country – Murias”).

Tāpat kā iepriekšējā posmā, arī šajā kopvērtējuma vadošie sportisti ļāva citiem doties atrāvienā, par augstvērtīgām vietām necīnoties. Kopvērtējuma līderis Rogličs no “Jumbo-Visma” komandas finišēja kopā ar saviem lielākajiem konkurentiem un uzvarētājam zaudēja vairāk nekā trīs minūtes.

Šī gada Parīzes-Rubē velobrauciena uzvarētājs Žilbērs karjeras laikā svinējis desmit panākumus lielo tūru posmos, Spānijā kā pirmais finiša līniju šķērsojot sešas reizes.

Kopvērtējumā Rogličs savu tuvāko sekotāju Alehandro Valverdi no Spānijas (“Movistar”) apsteidz par vienu minūti un 52 sekundēm. Trešais ar divu minūšu un 11 sekunžu deficītu ir kolumbietis Migels Anhels Lopess no “Astana”, kamēr viņa tautietis Nario Kintana no “Movistar” līderim zaudē trīs minūtes.

Piektdien riteņbraucējiem būs diezgan grūts kalnu posms, kas varēs veikt korekcijas kopvērtējumā.

Velobrauciens noslēgsies nākamajā svētdienā Madridē, kad būs veikts 21.posms.

Latvijas riteņbraucēji tāpat kā pagājušajā gadā Spānijas tūrē nepiedalās.

“Vuelta a Espana” norisinās 74.reizi. Pērn par čempionu tika kronēts brits Saimons Jeitss, kurš, tāpat kā 2017.gada čempions Kriss Frūms, šogad nestartē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par