“Rokas nost no Kristapa” jeb Porziņģa pavasara hronikas

12/05/2017 13:37

Porziņģa pavasara hronikas

Izejas intervija

Viss sākas uzreiz pēc NBA regulārās sezonas. Ņujorkas “Knicks” savu kampaņu noslēdza bēdīgi un arī liepājnieka noskaņojums bija tuvu zemei. Karmelo sāga nevienam par labu nebija nākusi. Ne pašam uzbrucējam, ne prasīgajai fanu bāzei, ne Porziņģim no kura gaida Karmelo vietas ieņemšanu. Latvietis vairāk bija sliecies, ka saiknē ar Entoniju veidos “Knicks” nākotnes panākumus, nevis vienatnē vilks smago vilcienu. Viss ko gaida Kristaps – pārējo komandas sastāvdaļu nodrošināšana, proti, centīgu, nesavtīgu lomu spēlētāju integrācija komandā, kas spētu izcelt abu līderu stiprās puses.

Ideālajā gadījumā kreatīvs saspēles vadītājs, kas tendēts uz partneru atrašanu un centrs, kas izcīna atlecošās bumbas zem groziem, atvieglojot Kristapa slodzi arī aizsardzībā. Par pārējo parūpēsies viņš ar Karmelo.

Tomēr izskatās, ka “Knicks” vadība domā savādāk. Vajadzīgo puzles gabaliņu vietā tiek nolīgti individuālisti, kas atļaujas bez paziņošanas neierasties uz komandas spēlēm. Egoistisks saspēles vadītājs, kura pirmā opcija ir caurgājiens un centrs, kura labākās dienas ir aiz muguras, nemaz neminot izteiktu traumatismu un tieksmi niekoties ar apreibinošām vielām. Velti teikt, ka komandas mikroklimats izveidojies neauglīgs kā sausa stepe.

Ņujorkas Knicks, www.sportazinas.com

Fila Džeksona izcilie pirkumi
Foto: AFP

Kristaps un viņa pavadošā svīta labi saprot, kas no basketbolista ir gaidīts tuvākajā nākotnē – līdera loma, punktu gūšana un effektīvas epizodes. Tomēr tāds nebija plāns.

Kristaps ar savu spēli un darbu treniņos pārspēja Fila Džeksona ekspektācijas – viņš nav „piecu gadu projekts”, bet gan basketbolists, kurš pienesumu var sniegt jau tagad. Tomēr ne galvenā sastāvdaļa panākumu mērcē.

Savu plānu pret “Knicks” liepājnieks ir pārpildījis ar uzviju, bet vadības puses darbības vērtējamas ar treknu mīnusa zīmi. Labi saprotama Kristapa vilšanās organizācijā, jo viņš darīja visu, lai pierādītu sevi un apklusinātu heiterus. Kādēļ gan Kristapam būt priecīgam, ja viņš “Knicks” labā ir strādajis ar tīru sirdsapziņu un pārspējis uz sevi liktās cerības, pareizinot plānoto ar esošo rezultātu reizes piecas, kā minimums.

Arī treneris Džefs Hornačeks izskatījās bezspēcīgs. Darba līgumā ar “Knicks” iekļauts punkts par mistisko trīsstūra uzbrukumu, tomēr Hornačeks Džeksona iemīļoto ēdienu pagatavot nespēj, jo nav nodrošināts ar visām nepieciešamajām sastāvdaļām. Izskatās, ka arī pati recepte nav skaidra ne viņam, ne spēlētājiem. “Knicks” brīžiem atgādināja jūrā dreifējošu kuģi bez nosprausta galamērķa…

Klusībā daudzi fani, un iespējams, arī Karmelo&Porzee, cerēja, ka pēc neveiksmīgās sezonas “Knicks” komandas saimnieki pateiks Džeksonam “paldies”, tomēr notika pretējais – ar viceprezidentu basketbola jautājumos tika pagarināts līgums, proti, sadarbības pārtraukšanas vietā tika izvēlēts izpildīt līgumā atrunāto opcijas gadu.

Šajā brīdī, ņemot vērā visu Karmelo maiņas epopeju, ”komandas biedru” palīdzēšanu un atdošanos laukumā, trenera bezpalīdzību un stingrā satvēriena neesamību, Kristapam nolaidās rokas… un viņs nekautrējās to parādīt – pirmajā reisā uz Liepāju un Fils ofisā palika gaidot. Uz norunāto tikšanos Kristaps neieradās jeb – kā tu pret mani – es pret tevi.

Izlase

Kristaps Porziņģis, www.sportazinas.com

Kristaps paziņo: “Nē, Fil – es spēlēšu Latvijas izlasē”

Kristapu Latvijas izlasē jau gribējām redzēt pagājušajā vasarā, kad Bagatska vadītā komanda cīnījās par Olimpisko ceļazīmi. Liepājnieks ieradās uz izlases treniņu, bet basketbola botas kājās neāva. Vien aprunājas un iedeva pieci džekiem. Neoficiālās un arī oficiālās sarunās Kristaps solīja – izlasē būšu, bet ne vēl šogad.

Uzbrucējs daudz strādāja individuāli, pildīja “Knicks” sagatavoto treniņu plānu svaru zālē un skatījās ar cerībām uz nākošo sezonu, kas komandai izvertās, tāda pati, ja ne sliktāka par pirmo.

Un to visu darīt vēl vienu reizi? Pff, nē – nosprieda Kristaps ar brāļiem. Protams, tas nav domāts par treniņiem. Basketbola un svaru zālē 2,21 centimetrus garais puisis būs un kļūs labāks, bet šoreiz vēl tam visam bonusā nāks spēlēšana valsts izlasē.

Tas tik būs tā vērts – “Arēna Rīga” pārbaudes spēle ar Lietuvas izlasi. Brīvu vietu nebūs! To visu upurēt murgainā trīsstūra uzbrukuma un Fila Džeksona amerikāniskajai solīšanai? Šogad latviešu basketbola fanus šādi neapdalīs.

Varam teikt lielu paldies “Knicks” vadībai Fila Džeksona personā, jo tieši viņa dēļ Kristaps spēlēs izlasē. Ja attiecības ar savu dārgāko istabas augu viņš būtu uzturējis līmenī, to regulāri aplaistot un dodot saules gaismu, tad visai ticama būtu bijusi Porziņģa preses konferences afiša – “Atvainojiet, šogad vēl ne”!

ESPN

Kā ziņoja respektablais amerikāņu sporta medijs ESPN, tad Porziņģa signālus nolasīja vairākas NBA komandas, proti, pēc informācijas par viņa rīcību, vairāku komandu ģenerālmenedžeri savos pierakstu blociņos meklēja “Knicks” pārstāvja Stīva Mailza telefona numuru.

Viena no komandām, pēc neoficiālas informācijas, bija Losandželosas Clippers? Kāpēc? Jo abas vienības jau labu laiku uztur kontaktus Karmelo jautājumā, jo “Knicks” zvaigzne ir devis zaļo gaismu darījumam ar “Clippers”. Abi klubi gan vienojušies vēl nav. Losandželosas piedāvājums – snaiperis Dž.Dž Rediks, Ostins Rivers un Veslijs Džonsons – nepagalam neapmierina “svēto Filu”.

Ja Ņujorka būtu gatava palaist Porziņģi, tad “Clippers” piedāvājumam varētu pieplusot Bleiku Grifinu un/vai Diandrē Džordanu plus nākotnes drafta izvēles. Principā visu komandu bez piespēļu meistara Krisa Pola. Kādēļ viņiem Kristaps? Pie tā atgriezīsimies mazliet vēlāk…

Barselona un twitter

 

@neymarjr great game ?

A post shared by Kristaps Porzingis (@kporzee) on

Visi jau zina par Kristapa laisko tvītu. Sociālo sīkziņu vietnē Twitter basketbolists ierakstīja – “LA Clippers” un pāris pozitīvas smailijzīmes. Pēc dažām minūtēm ieraksts tika dzēsts, bet ja tev ir miljons sekotāju, tad palaist garām to nevarēja neviens – izcēlas maza vētra. “Knicks” fani steidza Kristapu zākāt, tad pārmetās pie Fila, kam bija gatavi ādu pār acīm novilkt, bet pats vaininieks visus nomierināja – „to nedarīju es, mans konts tika uzlauzts. Mīlu Ņujorku.”

Izgulējis dzērumu vai kā savādāk, bet Kristaps atvainojās visiem, kas viņa ierakstu bija pamanījuši. Kristaps ar čomiem tajā laikā baudīja bezbēdīgas brīvdienas saulainajā Barselonā, regulāri par to ziņojot sociālajos tīklos. Būsim reāli, kaut Kristapu īsā pavadā mēdz turēt brālis Jānis, arī viņam gribās izskrieties – kā jebkuram normālam 22 gadus vecam džekam. Iedzert kādu kokteili, pievērst skatu skaistajam dzimumam, pasmieties un pabaudīt to, ko dzīvē var vien retais – būt miljonārs jaunā vecumā. Par to mēs viņu nevaram nosodīt, pēc garas, nogurdinošas sezonas viņam ir visas tiesības patusēties ar futbola grandu Neimāru Barselonā.

Iespējams, kāds no Kristapa čomiem viņu izjokoja. Iespējams, viņš pats mazliet izaicināja likteni, bet kāpēc tvītā bija tiešī šī Losandželosas komanda, nevis piemēram “Lakers” vai Miami “Heat”?

“Clippers” treneris un GM vienā personā – Doks Riverss noteikti nezvanīja tikai Mailzam uz Ņujorku. Viņš piezvanīja savam labam paziņam – Endijam Milleram. Tā, protams, ir tikai sagadīšanās, ka tieši Millers ir KP6 aģents un viņam piederošajā ASM aģentūrā darbojas arī Jānis Porziņģis, kurš ir sertificēts aģents.

Šobrīd “Clippers” krāsas pārstāv citi ASM klienti – Mairīss Speits un Ostins Rivers. Pēdējā vārds cilāts Karmelo maiņas sakarā. Un jā, aizsargs ir trenera Riversa dēls.

Kristaps Porziņģis, Bleiks Grifins, www.sportazinas.com

Vai šie puiši apmainīsies krekliņiem?

Nevajadzētu būt īpašiem insaideriem, lai saprastu, ka “Clippers” organizācijai kontakts ar šo aģentūru ir pietiekami ciešs jau ikdienas darbā, tādēļ saziņa ar Porziņģa pārstāvjiem veidojas viegla, bez liekas „darījumu etiķetes” ievērošanas.

Informācijas ķēdīte sekojoša – “Clippers” – “Knicks” – “Clippers” – ASM – Jānis Porziņģis – Kristaps Porziņģis… Tik pēdējais šo ziņu saņēma būdams brīvsolī Barselonas ielās, pretēji pārējiem kungiem, no kuriem daļa, tērpušies uzvalkos sēdēja lepnos ofisos Kalifornijā un Ņujorkā.

“Clippers”  

Šī enģeļu pilsētas komanda pēdējos gados vērtējama kā viena no potenciālajām titula izcīnītājām. Trijotne – Kriss Pols, Bleiks Grifins un Diandrē Džordans izmisumā var iedzīt jebkuru no NBA grandiem. Tomēr, Doka Riversa trenētajai komandai allaž mazliet ir pietrūcis, te traumas, te sportiska neveiksme.

“Clippers” gatavojas pārbūvei, bet nevēlas zaudēt izcīnītās pozīcijas. Šajā starpsezonā līgumi ar komandu beidzas vairākiem līderiem, tajā skaitā superzvaigznēm Polam un Grifinam. Savu tirgus vērtību uzsitis arī snaiperis Rediks.

Rivers apliecinājis, ka vēlās līderu trijotni saglabāt, bet sastāvam pieplusot Entoniju. Tomēr realitātē Doka sapņi nepiepildīsies, jo ir vairāki bet…

Losandzēlosas "Clippers", sportaziņas.com

“Clippers” līderi

Pols, kurš ir viens no Karmelo Entonija labākajiem draugiem, savu ienesīgo līguma pagarinājumu saņems, par to šaubu nav, bet jautājums rodas par Grifina pozīcijām. Saprotams, ka tādu aktīvu “Clippers” nevar zaudēt, tādēļ centīsies iegūt kādu taustāmu labumu no viņa potenciālās aiziešanas. Un šeit bildē parādas Kristapa vārds.

Sign and trade – nozīmē to, ka “Clippers” noslēgtu līgumu ar Grifinu, tādējādi saglabājot tiesības uz spēlētāju, bet neilgi pēc darījuma noslēgšanas aizmainot uz Ņujorku, kas pārņemtu saistības.

Potenciālais darījums: Karmelo un KP pret Grifinu, Rediku, Ostinu, Džonsonu un Džordanu.

Pirms sabojājās Karmelo un Džeksona attiecības, reāla iespēja bija Polu redzēt Ņujorkā. Saspēles vadītājs regulāri lido uz Ņujorku, jo tur atrodas NBA spēlētāju asociācijas galvenā mītne. Jāpiemin, ka Pols ir šīs organizācijas prezidents. Spēlēšana blakus otrai darba vietai būtu patīkama lieta, bet tas tā…

Rezumē

“Rokas nost no Kristapa,” tā varētu kliegt Fils Džeksons, nevēloties zaudēt savas nākotnes mājas galveno pamatakmeni. Tomēr, to pašu varam kliegt mēs – Latvijas izlases līdzjutēji.

Mūsu interesēs ir viņa spēlēšana Latvijas izlasē. Mūsu interesēs ir viņa spēlēšana labā un spēcīgā NBA komandā, kas viņam lautu cīnīties par čempiona gredzenu, lai mēs lielā pulkā negulētām naktīm sistu plaukstas par tautieša panākumiem pasaules spēcīgākajā līgā. Tas ir viņa un mūsu mērķis! Lai tā Ņujorka, Losandželosa vai Memfisa – mēs vēlamies, lai Kristaps nestu Latvijas vārdu pasaulē, pelnītu simtiem miljonu dolāru un vestu tos mājas – uz Latviju, uz Liepāju!

Un ja Ņujorkā par mūsu tautieti nevar parūpēties, tad paši vainīgi!

 

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas basketbola izlase aizsardzībā
30/06/2022 21:19

Latvija izdemolē Serbijas spēles sistēmu un pārpildītajā arēnā nodrošina uzvaru apakšgrupā

Latvijas vīriešu basketbola izlase ceturtdien Rīgā Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra mačā uzvarēja Serbiju, izcīnot pirmo vietu grupā. Latvija pārspēja Serbiju ar 66:59 (13:12, 12:19, 21:7, 20:21). Pirmajā ceturtdaļā mazrezultatīvā spēlē,…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām