“Roland Garros”: Nadāls iekļūst pusfinālā; Džokovičs zaudē Tīmam

07/06/2017 15:03

Par māla karali uzskatītais titulētais spāņu tenisists Rafaels Nadals trešdien Parīzē desmito reizi karjerā iekļuva Francijas atklātā čempionāta pusfinālā, turpinot ceļu pretim savam desmitajam šī turnīra uzvarētāja titulam, tikmēr pērnā gada šo sacensību uzvarētājs Novāks Džokovičs no Serbijas negaidīti trīs setos zaudēja austriešu talantam Dominikam Tīmam.

Turnīrā ar ceturto numuru izliktais Nadals ceturtdaļfināla cīņā aizvadīja nepilnus divus setus, jo esot vadībā ar 6-2, 2-0 viņa tautietis Pavlo Karrenjo-Busta no tālākās dalības mačā veselības problēmu dēļ atteicās.

Karrenjo-Busta turnīrā bija izlikts ar 20.numuru, bet “Grand Slam” turnīru vienspēlēs ceturtdaļfinālā bija ticis pirmo reizi karjerā.

Mačs ilga tikai 52 minūtes, jo Karrenjo-Bustam radās problēmas ar vēdera muskuļiem.

Šim mačam vajadzēja notikt jau otrdien, taču lietus dēļ tika pārcelts uz trešdienu.

Nadals cer kļūt par pirmo tenisistu vēsturē, kurš vienā “Grand Slam” turnīrā spējis triumfēt desmit reižu, savukārt karjeras laikā spānis ticis pie 14 “Grand Slam” tituliem.

Pusfinālā Nadals tiksies ar Dominiku Tīmu, kuram nesen zaudēja Romas “Masters” turnīra ceturtdaļfinālā. Pasaules ranga septītā rakete Tīms, kurš savulaik bija Latvijas tenisista Ernesta Gulbja treniņu partneris, trešdien negaidīti trīs setos ar 7-6 (7:5), 6-3, 6-0 uzvarēja pērnā gada turnīra uzvarētāju Džokoviču, kurš ir pasaules ranga otrā rakete.

Tīms atkārtoja pērn gūto panākumu, kad arī iekļuva šī turnīra pusfinālā, pēc tam pārliecinoši zaudējot tieši Džokovičam.

Ļoti sīvajā pirmajā setā, kas ilga 74 minūtes, Tīms bija labāks taibreikā, lai gan seta gaitā Džokovičs pēc breika bija vadībā ar 4-2. Savukārt otrajā un trešajā setā jau dominēja 23 gadus vecais austrietis, kurš četras reizes guva punktu pretinieka servē. Tiesa, mača beigās Džokovičs vairs nekādu lielo pretestību neizrādīja, noliekot savas Francijas čempiona pilnvaras, kamēr Tīms viņam revanšējās par pērn piedzīvoto neveiksmi.

Titulētais serbs pirmo reizi kopš 2010.gada nespēja sasniegt šī turnīra pusfinālu. Džokovičs karjeras laikā ir izcīnījis 12 “Grand Slam” turnīru titulus, bet pagaidām aizvada savu neveiksmīgāko sezonu kopš 2006.gada, jo Austrālijas atklātajā čempionātā viņš izstājās jau otrajā kārtā.

Nadals ir deviņkārtējs “French Open” čempions, taču pēdējo no šiem tituliem izcīnīja 2014.gadā.

Iepriekšējos divos gados Nadals uz Parīzi devās sliktā sportiskā formā, jo viņam traucēja traumas, 2015.gadā zaudējot ceturtdaļfinālā, bet pērn jau trešajā kārtā.

Turpretim šogad Nadals turnīrā rāda teicamu sniegumu, jo piecos aizvadītos mačos ir zaudējis tikai 22 geimus, kas viņam ir labākais sasniegums, jo 2008.gadā viņš līdz pusfinālam tika zaudējot 25 geimos.

Zīmīgi, ka Nadals trešdien izcīnīja savu 100.uzvaru spēlēs līdz trīs uzvarētiem setiem uz māla segumiem, savukārt Francijas atklātajā čempionātā viņam tagad ir 77 uzvaras 79 aizvadītos mačos.

Vēl divi pusfinālisti noskaidrosies trešdien vakarpusē. Pasaules ranga līders Endijs Marejs no Lielbritānijas spēlēs pret japāni Kei Nišikori, bet šveicietis Stans Vavrinka mērosies spēkiem ar horvātu Marinu Čiliču, kurš pirmās kārtas cīņā uzvarēja Ernestu Gulbi, kurš pirmdien atkritīs uz ATP pasaules ranga piekto simtu, zaudējot valsts pirmās raketes godu.

Savukārt dāmu turnīrā Aļona Ostapenko sensacionāli ir sasniegusi vienspēļu pusfinālu, kur ceturtdien savā 20.dzimšanas dienā tiksies ar Tīmeu Bačinski no Šveices, bet Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova aizkļuva līdz trešajai kārtai.