“Roland Garros” zaudēs vairāk nekā 100 miljonus eiro, ja turnīru aizvadīs bez skatītājiem

Roland Garros, sportazinas.com
"Roland Garros" | Foto: EPA/CAROLINE BLUMBERG

Viena no tenisa “Grand Slam” četriem turnīriem – “” jeb Francijas atklātā čempionāta rīkotāju zaudējumi pārsniegs 100 miljonus eiro, ja septembrī joprojām būs spēkā skatītāju aizliegums, vēsta Francijas medijs “L’Equipe”.

Jau ziņots, ka koronavīrusa Covid-19 pandēmijas dēļ sacensības, kurām sākotnēji bija jānotiek no 24. maija līdz 7. jūnijam, tika pārceltas uz laika posmu no 20. septembra no 4. oktobrim. Pagaidām gan joprojām nav 100% pārliecības, ka 124. “Roland Garros” tiešām notiks.

Viena no problēmām varētu kļūt aizliegums skatītājiem apmeklēt mačus. Ja līdz turnīra sākumam koronavīruss netiks uzveikts pilnībā, tas varētu rādīt lielus finansiālus zaudējumus Francijas atklātā čempionāta rīkotājiem.

“L’Equipe” rīcībā esošā informācija liecina, ka tie varētu būt ap 130 miljoniem eiro. No tiem 50 miljoni ir ienākumi no biļešu tirdzniecības, 70 miljoni – ienākumi no “hospitality” jeb viesmīlības programmas (VIP ložas), bet vēl 10 miljoni – ienākumi no preču tirdzniecības turnīra laikā.

Paredzams, ka šajā gadījumā par “Roland Garros” galveno ienākumu avotu kļūs televīzijas tiesības, kas tika pārdotas par aptuveni 90 miljoniem eiro.

“Roland Garros” esošais čempions vīriešiem ir Rafaels Nadals, bet sievietēm – Ešlija Bārtija.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par