“Roma” ar četriem vārtiem nepietiek, ČL finālā atgriežas “Liverpool”

02/05/2018 23:52

UEFA Čempionu līgas otrā pusfināla duelī trešdien “AS Roma” savās mājās ar rezultātu 4:2 (1:2) uzveica “Liverpool” komandu, taču summā uzvaru ar 7:6 svinēja Liverpūles klubs un pirmo reizi kopš 2007.gada iekļuva UEFA Čempionu līgas finālā.

Līdz ar to finālā tiksies iepriekšējo divu gadu turnīra uzvarētāja Madrides “Real” no Spānijas un Anglijas klubs “Liverpool”.

Anglijas vienība trešdien jau spēles devītajā minūtē izvirzījās vadībā, kad pretuzbrukumā vārtus guva Sadio Manē, tomēr 15.minūtē pēc ļoti neveiksmīgas Liverpūles komandas spēles aizsardzībā rezultāts šajā spēlē jau kļuva neizšķirts. Bumbu ārpus soda laukuma centās izsist Dejans Lovrens, taču tā atsitās pret Džeimsa Milnera galvu un lidoja tīklā.

Liverpūles klubs gan negrasījās apstāties un kārtējā uzbrukumā ar galvu bumbu vārtos raidīja Džeordžino Vijnaldums. Nīderlandes futbolistam tas bija viņa pirmais vārtu guvums karjerā Čempionu līgas sacensībās.

Lai arī Romas kluba situācija bija visai sarežģīta, tomēr situāciju mazliet gaišāku padarīja Edina Džeko vārtu guvums otrā puslaika ievadā. Rezultātam esot 2:2, romiešiem bija jāgūst trīs vārti, lai nodrošinātu papildlaiku.

Spēles turpinājumā “AS Roma” izveidoja vairākus vārtu gūšanas momentus, taču nevienu no tiem ilgu laiku neizdevās realizēt. Liverpūles komandas galvenais treneris Jirgens Klops veica taktisku maiņu un laukumā sūtīja igauni Ragnaru Klavanu, kurš nomainīja Manē.

Tomēr četras minūtes pirms pamatlaika beigām Radža Naingolans ar precīzu sitienu apakšējā vārtu stūrī ieguva pārsvaru spēlē, tomēr Romas komandai šāds rezultāts vienalga nederēja, jo bija nepieciešams gūt vēl divus vārtus.

Mājiniekiem izdevās panākt 4:2 nepilnu minūti pirms kompensācijas laika beigām, kad savā soda laukumā bumbu ar roku skāra Klavans, bet 11 metru sitienu realizēja Naingolans. Tiesa, Romas komandai nepietika laika vēl kādam uzbrukumam un divu spēļu summā uzvaru ar 7:6 tādējādi svinēja “Liverpool”.

“AS Roma” šajā spēlē bija jāiztiek bez savainotajiem Djego Peroti un Kevina Strotmana, bet Liverpūles vienībai nevarēja palīdzēt traumas guvušie Emre Džans, Edams Lalana, Žoels Matips un Alekss Oksleids-Čemberleins.

Pirmajā mačā, kurā “Liverpool” uzvarēja ar 5:2, divus vārtus guva rezultatīvais ēģiptietis Mohameds Salāhs, kā arī divas reizes Liverpūles vienības rindās izcēlās Robērtu Firminu. Vēl vienu precīzu sitienu pievienoja Sadio Manē. “Liverpool” gan pēc tam aizvadīja neveiksmīgas spēles beigas, ielaižot divus vārtus.

“Liverpool” Čempionu līgas finālā iepriekšējo reizi spēlēja 2007.gadā. Toreiz liverpūlieši zaudēja “AC Milan” no Itālijas, bet vēl pirms diviem gadiem “Liverpool” triumfēja turnīrā.

Savukārt Roma vienīgo reizi prestižākā UEFA klubu kausa finālā spēlējusi 1984.gadā, kad finālā nācās piedzīvot zaudējumu tieši “Liverpool” komandai.

Jau ziņots, ka “Liverpool” veiksmīgi pārvarēja UEFA Čempionu līgas kvalifikāciju, bet grupu turnīrā izcīnīja pirmo vietu E grupā. Savukārt astotdaļfinālā tā divu spēļu summā ar 5:0 sagrāva “Porto” no Portugāles, bet ceturtdaļfinālā negaidīti pārliecinoši ar 5:1 sagrāva šī gada Anglijas čempioni Mančestras “City”.

Savukārt “AS Roma” bija pirmā C grupā, bet astotdaļfinālā, tikai pateicoties izbraukumā vairāk gūtiem vārtiem, pārspēja Doņeckas “Šahtar” no Ukrainas, bet ceturtdaļfinālā ar šādu pašu principu pieveica Spānijas grandu “Barcelona”. Zīmīgi, ka duelī pret spāņu vienību Romas klubs pēc pirmā mača atradās iedzinējos ar 1:4, bet atbildes spēlē savā laukumā guva virsroku ar 3:0.

“Liverpool” par Eiropas klubu turnīru prestižākās trofejas uzvarētāju kļuvusi piecas reizes, iepriekšējo panākumu gūstot 2005.gadā, kamēr “AS Roma” pie šīs prestižās balvas līdz šim nav tikusi.

Jau ziņots, ka UEFA Čempionu līgas finālā trešo gadu pēc kārtas tika Madrides “Real”, kas ir vienas uzvaras attālumā no trešā titula pēc kārtas. “Real” otrdien mājās spēlēja neizšķirti 2:2 ar Minhenes “Bayern” komandu, bet summā uzvarēja ar 4:3.

UEFA Čempionu līgas fināls 26.maijā notiks Ukrainas galvaspilsētā Kijevā.

Iepriekšējās sezonas UEFA Čempionu līgas finālā otro gadu pēc kārtas uzvarēja Madrides “Real”, kas izšķirošajā spēlē ar 4:1 sagrāva Turīnas “Juventus”.