Ronaldu atkal iekļūst rekordu grāmatās, Portugāle apliecina savu spēku un salauž Ganas pretestību

24/11/2022 19:58
Krištianu Ronaldu

Portugāles futbola izlase ar panākumu uzsākusi Pasaules kausa finālturnīru. Portugāļi H grupas mačā ar 3:2 pieveica Ganas valstsvienību.

Vārtus uzvarētāju rindās guva Žuāns Fēlikss, Rafaels Leāns un Krištianu Ronaldu, kuram tas bija īpašs gols – viņš kļuva par pirmo futbolistu, kurš ar vārtu guvumiem izcēlies piecos finālturnīros. Ganu no zaudējuma neglāba Andrē Ajū un Osmana Bukari precīzie sitieni.

Spēles gaita

Jau 31.minūtē Ganas futbolisti savā aizsardzības zonā nespēja apstādināt Ronaldu, taču viņa gūtie vārti netika ieskaitīti, jo uzbrucējs sitienu izpildīja jau pēc tiesneša svilpes, kas fiksēja noteikumu pārkāpumu. 63.minūtē Ganas futbolisti nepaspēja aizsardzībā un jau tuvu saviem vārtiem spēja apturēt Ronaldu uzbrukumu tikai ar noteikumu pārkāpumu, kam sekoja 11 metru soda sitiens. “Pendeli” devās izpildīt pats Ronaldu, kurš to realizēja un izvirzīja vadībā Portugāles izlasi.

Tikmēr 73.minūtē portugāļi pieļāva kļūdu aizsardzībā, kuras dēļ Ganas futbolistam Mohamedam Kudusam izdevās piespēlēt bumbu uz vārtu priekšu Andrē Ajū, un viņš no ļoti tuvas distances to raidīja pretinieku vārtos, izlīdzinot rezultātu 1:1. Piecas minūtes vēlāk portugāļiem atkal izdevās atgūt vadību, šoreiz precīzam esot Žuānam Fēliksam, un īsi pēc tam sekoja Rafaēla Leāna vārtu guvums, kas nodrošināja Portugālei vadību ar 3:1.

Divas minūtes līdz pamatlaika beigām Portugāle veica trīskāršo maiņu, kam sekoja Ganas uzbrukums uz pretinieku vārtiem, bumbu Portugāles vārtos raidot Osmanam Bukari. Pašā mača galotnē portugāļu vārtsargs Djogu Košta pieļāva kļūdu, kas varēja maksāt punktus, taču Ganas futbolistiem ar to bija par maz, lai turpinātu cīnīties par panākumu.

Komandu sastāvi

Portugāles izlases sastāvs: Djogu Košta, Rūbens Diašs, Rafaēls Gerreiru, Danīlu Pereira, Žuāns Kansēlu, Brunu Fernāndešs, Bernārdu Silva (Žuāns Paļiņa, 88.minūte), Rūbens Nevešs (Rafaēls Leāns, 78.minūte), Krištianu Ronaldu (Gonsālu Ramušs, 88.minūte), Žuāns Fēlikss (Žuāns Māriu, 88.minūte), Otāviu Monteiru (Viljams Karvāļu, 56.minūte).

Ganas izlases sastāvs: Lorenss Ati-Zigi, Mohameds Salisū, Daniels Emertijs, Aleksandrs Džiku (Antuāns Semenjo, 92.minūte), Tomass Partijs, Andrē Ajū (Džordans Ajū), Abduls Rahmans Babā, Mohameds Kuduss (Osmans Bukari, 77.minūte), Saliss Abduls-Sameds (Daniels Kofi Kjerē, 92.minūte), Alidū Seidū (Tariks Lemptijs, 66.minūte), Inaki Viljamss.