Ronaldu iesit jau ceturtajā minūtē un palīdz portugāļiem izcīnīt pirmo uzvaru

20/06/2018 16:53
Krištianu Ronaldu, Sportazinas.com

Pirmo uzvaru 2018. gada Pasaules kausa finālturnīrā šodien izcīnīja pašreizējā Eiropas čempione Portugāle, kas pēc Krištianu Ronaldu vārtu guvuma jau ceturtajā minūtē izvirzījās vadībā un ar rezultātu 1:0 pārspēja Maroku.

Pateicoties šodien gūtajiem vārtiem, Ronaldu kļuvis par visu laiku labāko vārtu guvēju starp visiem Eiropas izlašu spēlētājiem. Krištiānu tas bija jau 85. precīzais raidījums Portugāles pieaugušo izlases labā, pārspējot iepriekšējo rekordistu, leģendāro ungāru uzbrucēju Ferencu Puškāšu.

Pirms spēles

Turnīra ievadā grupas favorītu duelī portugāļi divreiz nenosargāja vienu vārtu pārsvaru un pēc otrā puslaika pirmajā daļā diviem ielaistiem vārtiem dažu minūšu laikā ar 2:3 nonāca iedzinēju lomā pret dienu pirms Pasaules kausa finālturnīra galveno treneri atlaidušo Spāniju, taču spēles beigās izglābās no zaudējuma. Par spēles galveno varoni kļuva Ronaldu, kurš 88. minūtē noformēja sev ”hat-trick” un izrāva neizšķirtu – 3:3.

Savukārt par favorītiem pirmajā mačā uzskatīti marokāņi neizmantoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas un turnīru sāka ar ļoti sāpīgu zaudējumu. Kompensācijas laika piektajā minūtē pēc pretinieku futbolista centrējuma bumbu no sava soda laukuma centās izsist Marokas izlases uzbrucējs Azizs Buhaduzs, tomēr viņš nejauši ieraidīja to savos vārtos un ”uzdāvināja” Irānas komandai uzvaru – 1:0.

Sākumsastāvi:
Portugāle: (4-4-2) Patrisiu; Gereiru, Fonte, Pepe, Suarešs – Mario, Mutinju, Karvalju, B. Silva, – Ronaldu, Gedešs
Maroka: (4-2-3-1) Mohamedi; Dirars, Benatija, da Košta, Hakimi – el Ahmadi, Busufa – Amrabats, Belhanda, Zijehs – Butaibs

Pirmais puslaiks

Portugāles izlase guva vārtus jau ceturtajā minūtē un otro spēli pēc kārtas jau pašā mača sākumā izvirzījās vadībā. Notikumu epicentrā atkal bija Ronaldu, kurš pēc stūra sitiena izdarīja lielisku sitienu ar galvu no vārtu priekšas un izcēlās jau ar ceturto vārtu guvumu šajā finālturnīrā – 1:0.

Pēc aptuveni piecām minūtēm Ronaldu saņēma lielisku piespēli no Rafaela Gereiru un vēlreiz apdraudēja pretinieku vārtu drošību, taču pēc viņa izpildītā sitiena bumba aizlidoja mazliet garām Munira Mohamedi sargāto vārtu stabam.

Pirmā puslaika vidū Portugāles soda laukumā viens otru turēja un neatļautiem paņēmieniem centās apturēt Gereiru un marokānis Nuredins Amrabats, tomēr tiesnesis strīdīgajā epizodē nesodīja nevienu no spēlētājiem.

Savukārt pirmā puslaika izskaņā lielisku iespēju dubultot Portugāles valstsvienības pārsvaru neizmantoja no Ronaldu bumbu saņēmušais Gonsalu Gedešs, kurš izpildīja sitienu no tuvas distances un nespēja pārspēt Marokas izlases vārtsargu Mohamedi.

Otrais puslaiks

Otrā puslaika sākumā Ronaldu nonāca labā pozīcijā un apdraudēja Mohamedi sargāto cietoksni, taču bumba pēc viņa izpildītā sitiena lidoja pāri pretinieku vārtiem.

Lai gan marokāņi atbildēja ar vairākiem labiem vārtu gūšanas momentiem un 57. minūtē bija tuvu izlīdzinājuma panākšanai, portugāļu vārtsargs Patrisiu tika galā ar bīstamo Junesa Belandas sitienu.

Marokas izlase izveidoja vairākas labas izdevības arī otrā puslaika turpinājumā, tomēr nespēja nevienu no saviem momentiem pārvērst gūtos vārtos un neizmantoja iespēju izglābties no’otrā zaudējuma divās aizvadītajās spēlēs.

Portugāļi izcīnīja pirmo uzvaru un pakāpās uz pirmo vietu B apakšgrupā, taču šīs grupas ietvaros šovakar vēl savā starpā tiksies Spānijas un Irānas futbolisti. Abu valstsvienību duelis sāksies pulksten 21:00.