Ronaldu gūst 100. un 101. vārtus ČL, ”Real” aizraujošā spēlē uzveic PSG

14/02/2018 23:44
Krištianu Ronaldu un Marko Asensio

Šovakar tika aizvadītas divas UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla spēles. Centrālajā mačā Madrides ”Real” dramatiski sakāva Parīzes ”Saint-Germain” ar rezultātu 3:1, bet Portugālē starp ”Porto” un ”Liverpool” tika fiksēts graujošs angļu panākums (5:0).

Gan ”Real”, gan PSG laukumā sūtīja spēcīgus sastāvus, bez īpašiem iztrūkumiem. Uz rezervistu soliņa Parīzes klubam palika argentīniešu uzbrūkošais pussargs Anhels Di Marija, bet ”Real” malā atstāja slaveno Velsas uzbrucēju Geretu Beilu. Brits laukumā devās 68. minūtē, piedaloties savā 50. ČL spēlē.

Jau no pirmajām minūtēm varēja redzēt, ka mājinieku futbolisti negrasās saudzēt PSG līderi Neimāru. Brazīlietis pirmā puslaika vidusdaļā devās bīstamā individuālajā skrējienā ”Real” soda laukumā, ko noslēdza ar neveiksmīgu piespēli. Madridieši strauji pārgāja pretuzbrukumā, bumbu pretī vārtsargam saņēma Ronaldu, bet viņš nebija precīzs.

Spēles 33. minūtē Neimārs tika pie bumbas ”Real” vārtu priekšā, viņš to eleganti piespēlēja Adrjēnam Rabio. PSG akadēmijas audzēknis nevilcinājās ar sitienu un pārspēja madridiešu vārtsargu Keiloru Navasu.

Ļoti neveiksmīgu pirmo puslaiku aizvadīja ”Real” līderis Ronaldu, kurš neslēpa savu neapmierinātību pēc netrāpītajiem sitieniem. Portugālis gan uz ģērbtuvēm nedevās tukšā – 44. minūtē Ronaldu izpildīja veiksmīgu 11 metru soda sitienu. To nopelnīja Toni Kross, kurš brīdi iepriekš tika nogāzts PSG soda laukumā. Jāizceļ, ka tie bija Ronaldu 100. vārti ”Real” sastāvā Čempionu līgā (115 kopā) un desmitie šosezon.

Arī otrajā puslaikā komandas turpināja rādīt aizraujošu futbolu, tomēr nenoliedzami piesardzīgāku. Līdz pat pēdējām desmit minūtēm neviena no vienībām nespēja pārņemt iniciatīvu, tomēr tad viss mainījās. Uz maiņu nākušais Marko Asensio bīstami centrēja vārtu priekšā. Bumbu ar cimdu aizķēra Alfonse Areola, bet tieši priekšā esošais Ronaldu bez problēmām to ieraidīja vārtos – 2:1. Tikai brīdi vēlāk spāņu talants Asensio izkārtoja vēl vienu golu, kad ar centrējumu atrada Marselu – 3:1.

Tikmēr platu soli pretī ČL ceturtdaļfinālam spēra ”Liverpool”, kas izbraukumā ar rezultātu 5:0 sagrāva ”Porto”. Ar fantastiskiem vārtiem 29. minūtē izcēlās viens no šīs sezonas Eiropas iespaidīgākajiem uzbrucējiem Mohameds Salāhs. Tikmēr ”hat-trick” guva senegālietis Sādio Manē, bet vienus iesita brazīlietis Robertu Firminu.