Ronaldu iespaidīgs sniegums graujošā “Juventus” uzvarā

27/06/2020 12:37

Itālija

Itālijas A sērijas granda Turīnas “Juventus” uzbrukuma līderis Krištianu Ronaldu piektdien 28.kārtas spēlē izcēlās ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, sekmējot savas komandas pārliecinošu panākumu.

“Juventus” mājās ar 4:0 (0:0) uzvarēja vienu no līgas vājākajām komandām “Lecce”.

Pirmais bīstamais vārtu gūšanas moments bija viesiem, kuri savu iespēju izniekoja piektajā minūtē, bet, tuvojoties 30.minūtei, soda laukumā pie bumbas tika Ronaldu, kura sitiens “šķērītē” lidoja nedaudz gar labo vārtu stabu.

32.minūtē viesi palika desmit vīru sastāvā, jo aizsardzībā pēdējais palikušais vīrs Fabio Lucioni pārkāpa noteikumus, par ko saņēma sarkano kartīti. Pirmajā puslaikā Turīnas klubs nespēja izmantot skaitlisko pārākumu.

Otrā puslaika astotajā minūtē Ronaldu soda laukumā saņēma bumbu, bet uzreiz to atspēlēja dažus metrus atpakaļ stāvējušajam Paulo Dibalam, kurš no aptuveni 16 metriem bija nekļūdīgs. Nepilnas desmit minūtes vēlāk soda laukumā ielauzās Ronaldo, bet pretinieki viņu apturēja ar sodu. Portugāli “pendeli” trieca tieši vārtu viducī – 2:0.

Savu otro rezultatīvo piespēli Ronaldu nopelnīja spēles 83.minūtē, kad soda laukuma apriņķī uz sevi “uzvilka” divus aizsargus, bet īsi pēc tam bumbu atspēlēja Gonsalo Igvainam, kurš pārsvaru palielināja līdz trim vārtiem. Divas minūtes vēlāk Matijss de Lihts pie kreisā vārtu staba ar galvu prata savaldīt no zemes atlēkušo bumbu, nodrošinot savai komandai pārliecinošu panākumu (4:0).

Igvains īsi pēc sezonas pārtraukuma izsludināšanas bija devies uz dzimto Argentīnu, lai apciemotu slimo māti. Vēlāk futbolists maijā aizvadīja treniņus un guva kājas savainojumu, bet piektdien viņš uz rezultāta tablo atzīmējās jau sešas minūtes pēc iziešanas laukumā.

“Kājas jūtas labi, un man izdevās gūt vārtus. Tagad atliek krāt enerģiju nākamajām spēlēm,” pauda Igvains.

“Juventus” panākumus ļāvis iegūt drošāku pārsvaru turnīra tabulā, savukārt “Lecce” atrodas uz izkrišanas robežas, un komandai katrs nākamais punkts ir svarīgs.

Sestdien Itālijas A sērijā paredzēti trīs dueļi.

Ar 68 punktiem 28 spēlēs pirmo vietu ieņem “Juventus”, Romas “Lazio” ir par septiņiem mazāk, aizvadot vienu dueli mazāk, bet Milānas “Inter” seko ar 58 punktiem 27 mačos. Pēc 27 spēļu kārtām ceturto pozīciju ar 54 punktiem ieņem Bergāmo “Atalanta”, “AS Roma” nopelnījusi 48 punktus, bet “Napoli” ar 42 punktiem noslēdz vadošo sešinieku.

Spānija

Spānijas futbola čempionāta vienība “Sevilla” piektdien tikai pašā spēles galotnē izrāva neizšķirtu, kas aizvien ļauj saglabāt ceturto pozīciju un cerības par UEFA Čempionu līgu.

“Sevilla” savā laukumā spēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar Valjadolidas “Real”.

Pirmie vadībā izvirzījās viesi, kas 25.minūtē ieguva iespēju izpildīt standartsituāciju. Mišela centrējums soda laukumā sasniedza Kiko, kurš, sitot ar galvu, bija nekļūdīgs. Četras minūtes iepriekš 1:0 varēja panākt Lukass Okamposs, bet Seviljas komandas spēlētāja sitiens atdūrās pret vārtu stabu.

Otrā puslaika desmitajā minūtē “Sevilla” izdevās gūt vārtus, taču tiesnesis pēc brīža norādīja, ka Munira el Hadidi gūtais “gols” netiks skaitīts aizmugures stāvokļa dēļ.

Līdz 80.minūtei abas komandas jau bija tikušas pie diviem dzeltenajiem “plāksteriem”, bet no nelabvēlīga spēles rezultāta savu komandu 83.minūtē paglāba Okamposs. Uzbrucējs uz 11 metru atzīmēs stājās pēc tam, kad soda laukumā ar roku spēlēja “Real” aizsargs.

Izcīnīta uzvara “Sevilla” ar 54 punktiem ļauj saglabāt ceturto vietu turnīra tabulā, šai pozīcijai dodot iespēju nākamajā sezonā spēlēt UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā.

Sestdien Spānijas čempionātā paredzēti četri mači, tostarp ar “Barcelona” un Madrides “Atletico” līdzdalību.

Pēc 31 spēļu kārtas ar 68 punktiem pirmo vietu ieņem Madrides “Real”, bet tiešajai konkurentei “Barcelona” ir tikpat punktu. Madrides “Atletico” iekrājusi 55 punktus, par vienu mazāk ir 32 mačus aizvadījušai “Sevilla”, bet “Getafe” ir piektā ar 49 punktiem un par vienu punktu apsteidz “Villarreal”.