Ronaldu kļūst par labāko vārtu guvēju, “Juventus” uzvar un labo “Serie A” rekordu

29/12/2018 19:40

Itālijas “Serie A” turnīrā 17. panākumu šosezon izcīnīja līdervienība Turīnas “Juventus”, kas savā laukumā ar rezultātu 2:1 (1:1) pārspēja Dženovas “Sampdoria”. Abus vārtus mājinieku labā guva Krištianu Ronaldu, kurš tādējādi čempionāta pirmo apli noslēdzis rezultatīvāko spēlētāju saraksta galvgalī.

33 gadus vecais portugālis rezultātu atklāja jau otrajā minūtē, kad viņš saņēma piespēli uz soda laukuma robežas un ar sitienu pretspēlētaja aizsegā pārspēja “Sampdoria” vārtsargu, kurš gan šajā epizodē varēja nospēlēt sekmīgāk. Ciemiņi izlīdzinājumu panāca 33. minūtē, nopelnot iespēju izpildīt 11 metru soda sitienu, jo pēc stūra sitiena ar roku soda laukumā nospēlēja “Juve” pārstāvis Emre Čans.

“Sampdoria” šo iespēju garām nepalaida, un pieredzējušais Fabio Kvaljarella panāca 1:1. Uzvaru nesošie vārti sekoja cīņas 65. minūtē – šoreiz līdzīgā situācijā pēc stūra sitiena izspēles pie “pendeles” tika Turīnas klubs. To izpildīja Ronaldu, kurš bija nekļūdīgs, nodrošinot mājiniekiem uzvaru visā mačā ar rezultātu 2:1.

Krištianu tādējādi ar 14 precīziem sitieniem “Serie A” pirmo apli noslēdzis rezultatīvākā spēlētāja godā, par vieniem vārtiem apsteidzot “Genoa” poļu uzbrucēju Kšištofu Pjonteku. Ronaldu arī jau šobrīd kļuvis par rezultatīvāko portugāļu futbolistu vienas “Serie A” sezonas ietvaros, jo līdz šim labākais sasniegums kopš 1988./1989. gada sezonas piederēja Rui Bartušam (12 vārti).

Jāatzīmē arī, ka “Juventus” iekrātie 53 punkti pēc turnīra pirmā apļa cīņām ir jauns labākais rādītājs čempionāta vēsturē. Iepriekšējais rekords bija 52 punkti, ko iepriekš divos gadījumos (2003./2004., 2013./2014.) sasniedza tieši “Juventus”. Esošie čempioni līdz šim punktus zaudējuši tikai, spēlējot neizšķirti ar “Genoa” un “Atalanta” vienībām.

“Serie A” kopvērtējumā Turīnas kluba pārsvars pār tuvāko sekotāji “Napoli” ir deviņi punkti. Karlo Ančeloti vadītā komanda šovakar savā laukumā, pateicoties diviem poļa Arkadiuša Miļika vārtiem un beļģa Drīsa Mertensa precīzajam sitienam 88. minūtē, savā laukumā izrāva uzvaru pār “Bologna” vienību – 3:2 (1:1).

Citā mačā pie panākuma tika Milānas “Inter”, kas izbraukumā ar 1:0 (0:0) pārspēja 17. pozīcijā esošo “Empoli”. Uz piekto vietu “Serie A” kopvērtējumā pakāpusies “AS Roma”, viesos ar 2:0 (0:0) pārspējot “Parma” vienību. Tikmēr cits Itālijas galvaspilsētas klubs “Lazio” savā laukumā cīnījās neizšķirti 1:1 (0:1) ar “Torino”.

Kārtas rezultatīvākajā spēlē Bergāmo “Atalanta” pretinieku laukumā ar 6:2 (2:0) sagrāva “Sassuolo”. Vēl cīņas 74. minūtē viesi atradās vadībā ar slideno 3:2, tomēr atlikušajā laikā ar “hat-trick” izcēlās slovēnis Josips Iličičs, kurš trīs vārtus vienā mačā guvis jau otro reizi šīs sezonas “Serie A” turnīrā.