Ronaldu nāk uz maiņu, taču nespēj glābt “United” no neizšķirta, “Barca” turpina zaudēt

03/10/2021 02:38
Krištianu Ronaldu

Anglija

Sestdien Anglijas futbola premjerlīgas septītās kārtas centrālajā mačā Mančestras “United” pirmā izvirzījās vadībā pret Liverpūles “Everton”, taču nespēja nosargāt pārsvaru un maču noslēdza ar neižšķirtu rezultātu 1:1.

Ūle Gunnara Sulšēra vadītā komanda mača rezultātu atklāja spēles 43.minūtē, kad pēc teicamas Brunu Fernandeša piespēles bumbu vārtos raidīja Antonī Marsiāls. Atlikušajās divās minūtēs vārti netika gūti, puslaikam noslēdzoties ar minimālu Mančestras kluba pārsvaru.

Otrā puslaika 57.minūtē laukumā no rezervistu soliņa iesaistījās “United” zvaigžņotais uzbrucējs Krištianu Ronaldu, kurš šodien aizvadīja savu 200.spēli premjerlīgā. Rezultāts mainījās spēles 66.minūtē, kad pretuzbrukumā “Everton” futbolists Andross Taunsends guva atbildes vārtus, rezultātam uz tablo kļūstot 1:1.

Mača 80.minūtē vēl vienus vārtus guva “Everton” spēlētājs Jeri Mina, taču tiesneši fiksēja aizmugures stāvokli, tāpēc vārti netika iesakaitīti. Spēles turpinājumā rezultāts uz tablo vairāk nemainījās, spēlei beidzoties neizšķirti. Abām komandām šobrīd ir 14 punkti septiņās premjerlīgas spēlēs.

Citā sestdienas mačā premjerlīgas līdere Londonas “Chelsea” mājās ar 3:1 pārspēja “Southampton” vienību. Uzvarētāju labā vārtus guva Trevos Čaloba, Timo Verners un Bens Čilvels, bet vēl viens Vernera vārtu guvums netika ieskaitīts. Viesiem, savukārt, vienīgos vārtus guva Džeimss Vords-Provss.

Citviet “Burnley” un “Norwich” spēlē tika fiksēts bezvārtu neizšķirts, Līdsas “United” minimāli ar 1:0 uzveica “Watford” vienību, bet Vulverhemptonas “Wanderers” ar 2:1 uzvarēja Ņūkāslas “United”. Dienas noslēdzošajā mačā Londonas “Arsenal” viesos nespēja gūt vārtus pret Braitonas un Hovas “Albion”, spēlei noslēdzoties ar bevārtu neizšķirtu.

Vācija

Sestdien Vācijas bundeslīgā piekto uzvaru septiņos mačos izcīnīja Dortmundes “Borussia”, kas mājās ar 2:1 parspēja “Augsburg” vienību. Spēles rezultāts tika atklāts 10.minūtē, kad no 11 metru soda sitiena atzīmes prezīcs bija Rafaels Gereiro. Viesi rezultātu izlīdzināja 35.minūtē, vārtus gūstot Andi Zekiri, bet izšķirošos vārtus otrā puslaika ievadā guva Julians Brandts.

Zīmīgi, ka šajā mačā, rezultatīvi piespēlējot komandas otro vārtu guvumā, “Borussia” vēsturē iegāja Marko Roiss, kurš kļuva par pirmo spēlētāju Dortmudnes kluba vēsturē, kurš spējis komandas rindās gūt vismaz 100 vārtus un atdot 100 rezultatīvas piespēles.

Citā spēlē “Freiburg” ar 2:1 pārspēja Berlīnas “Hertha”, bet “Stuttgart” ar 3:1 apspēlēja “Hoffenheim”. Tik pat pārliecinošu uzvaru svinēja arī Menhengladbahas “Borussia”, kas viesos, pateicoties pretinieku nopelnītajai sarkanajai kartītei, ar 3:1 pārspēja “Wolfsburg”.

Savukārt dienas noslēdzošajā mačā “Leipzig” ar 3:0 uzveica “Bochum” vienību, visus vārtus gūstot astoņu minūšu laikā. Pirmos vārtus 70.minūtē guve Andre Silva, bet vēl ar diviem precīziem sitieniem izcēlās Kristofers Nkuku.

Itālija

Itālijas futbola čempionāta septītās kārtas centrālajā mačā Turīnas “Juventus” viesosas ar 1:0 pārspēja “Torino” komandu, vienīgos un izšķirošos vārtus gūstot 86.minūtē pēc precīza Manuela Lokatelli sitiena. “Juventus”, kas neveiksmīgi iesākusi 2020./2021.gada sezonu, Itālijas čempionāta tabulā ar 11 punktiem ieņem astoto vietu.

Citā A sērijas mačā “Salernitana” mājās ar 1:0 uzvarēja “Geneoa” vienību. Vienīgos vārtus spēles 66.minūtē guva mājinieku uzbrucējs Milans Djuričs. Tikmēr Milānas “Inter” ar 2:1 apspēlēja “Sassuolo”, uzvarētājiem vārtus gūstot Edinam Džeko un Lautaro Martinesam. Milānieši gan pēc spēlētām 45 minūtēm bija iedzinējos, jo 22. minūtē “Sassuolo” vadībā izvirzīja Domeniko Berardi.

Francija

Francijas futbola čempionātā sestdien “Montpellier” cīnījās neizšķirti 1:1 pret “Strasbourg”. Mājinieki rezultātu atklāja jau mača 12.minūtē pēc Florenta Molleta sitiena, taču vadībā atradās vien 16 minūtes, kad viesiem rezultātu uz tablo izlīdzināja Kevins Gameiro. Vairāk šajā mačā vārti netika gūti. Vakara mačā “Nice” ar 2:1 apspēlēja “Brest”. Divu vārtu pārsvaru mājinieki saglabāja teju līdz pašām beigām, taču taču goda vārtus 90+1′ minūtē “Brest” rindās guva Franks Honorats, kurš neļāva “Nice” palikt sausā.

Spānija

Spānijas futbola čempionātā “Osasuna” minimāli ar 1:0 pārspēja “Rayo Vallecano” vienību, vārtus gūstot vien kompensācijas laika pirmajā minūtē. Citviet “Mallorca” ar tādu pašu rezultātu 1:1 uzvarēja “Levante”, uzvaras vārtus gūstot Idrisu Babam. Savukārt trešajā sestdienas spēlē starp “Cadiz” un “Valencia” komandām tika fiksēts bezvārtu neizšķirts.

Dienas centrālajā mačā Madrides “Atletico” ar 2:0 droši pieveica krīzē esošo “Barcelona”, kas pēdējā laikā vairāk izjūt zaudējumu rūgtumu, nevis uzvaru garšu. 23. un 44. minūtē attiecīgi vārtus mājiniekiem guva Tomā Lemārs un Luiss Svaress. Zīmīgi, ka “Barcelona” galvenais treneris Ronalds Kūmans, stājoties pie kluba stūres, paziņoja, ka viņam Svaress sastāvā vairs nav vajadzīgs, taču urugvajietis “Atletico” rindās ir spējis saglabāt iepriekšējo līmeni, liekot Kūmanam pamatīgi nožēlot atteikšanos no viņa.