Ronaldu trīs vārti atnes Portugālei punktu supermačā pret Spāniju

15/06/2018 22:56

2018. gada FIFA Pasaules kausa finālturnīra pirmajā Eiropas izlašu duelī fantastiskā stilā neizšķirti 3:3 savā starpā nospēlējusi Portugāle ar Spāniju

Pirms spēles

Pirms paša finālturnīra Eiropas čempione Portugāle aizvadīja trīs pārbaudes spēles, neizteiksmīgā cīņā nospēlējot 2:2 ar Tunisiju, cīnoties 0:0 ar Beļģiju, kā arī ar 3:0 pārliecinoši pārspējot Alžīrijas izlasi.

Turpretim Spānijas valstsvienība izvēlējās aizvadīt tikai divas pārbaudes spēles, ar 1:0 uzvarot jau minēto Tunisijas izlasi, kā arī spēkojoties 1:1 ar Šveici.

Par skandalozu kļuva nu jau iepriekšējā izlases trenera Hulena Lopetegi atlaišana divas dienas pirms Pasaules kausa finālturnīra sākuma. Spānijas Futbola federācijas prezidents šo rīcību attaisnoja ar to, ka “Lopetegi esot aiz muguras noslēdzis līgumu ar Madrides “Real””.

Pirmais puslaiks

Spēlē tika gūti ātrākie vārti šā Pasaules kausa laikā – jau trešajā minūtē spāņu aizsargs Načo savā soda laukumā pārkāpa noteikumus pret portugāļu zvaigzni Krištianu Ronaldu, pēdējam pēcāk realizējot piespriesto 11 metru soda sitienu.

Spāņi gan nebija gatavi samierināties ar Ronaldu diktūru, 24. minūtē Djego Koštam filigrāni apspēlējot vairākus portugāļu aizsargus un raidot bumbu Portugāles izlases vārtsarga Rui Patrisiu sargāto vārtu kreisajā stūrī.

Bumbu sev ierastajā stilā vairāk kontrolēja spāņi, tomēr nākamo pavērsienu veica Portugāles izlase, pareizāk Ronaldu. 44. minūtē pasaules labākais futbolists tika brīvā sitiena pozīcijā, spēcīgi sitot bumbu uz Dāvida de Hejas sargātajiem vārtiem. Anglijas Premjerlīgas labākais vārtsargs bumbu šokējošā veidā izlaida cauri rokām, ļaujot Portugālei vadību atgūt – 2:1.

Otrais puslaiks

Otro puslaiku daudz labāk iesāka spāņi, trīs minūšu laikā Djego Koštam un pirmo zaudēto vārtu grēkāzim Načo panākot attiecīgi 2:2 un 3:2 Spānijas izlases labā, kā arī līdz ar to ļaujot Spānijai mača turpinājumā piekopt tiki-takas stila futbolu, pacietīgi saspēlējoties.

Tomēr Spānija par to tika sodīta, spāņiem 87. minūtē bīstamā pozīcijā pārkāpjot noteikumus pie sava soda laukuma. Pēc ilgas un pacietīgas gatavošanās to realizēja Krištianu Ronaldu, kurš sita pāri spāņu sieniņai, nokārtojot sev hat-trick, kā arī izraujot Portugālei neizšķirtu 3:3.

B grupā pēc pirmās spēļu dienas līdere ir Irānas izlase, kas šovakar ar 1:0 apspēlēja Maroku.