Ronaldu turpina uguņot “United” uzvarā, PSG nomaina Mesi un izglābjas kompensācijas laika izskaņā

19/09/2021 23:40
Krištianu Ronaldu

Anglija

Svētdien Anglijas Premjerlīgas piektās kārtas mačā Mančestras “United” pirmā nonāca iedzinējos, taču pateicoties Krištianu Ronaldu un Džedija Lingarda vārtu guvumiem spēja atspēlēties un notikumiem bagātā galotnē izraut uzvaru mačā pret Vesthemas “United”

Spēles rezultātu mača 30.minūtē atklāja viesu komandas pussargs Saīds Benrahmā, bet jau piecas minūtes vēlāk izlīdzinājumu panāca Krištianu Ronaldu, kuram tie kļuva par trešajiem vārtiem šajā Premjerlīgas sezonā. Tiesneši nolēma pārbaudīt, vai vārti netika gūti uzberucējam atrodoties aizmugures stāvoklī, tomēr pārkāpums netika fiksēts.

Neizšķirts rezultāts saglabājās līdz pat mača 89.minūtei, kad pēc teicama sitiena 2:1 Mančestras komandas labā panāca Lingards. Spēles turpinājums izvērsās notikumiem bagāts, jo kompensācijas laikā Mančestras “United” spēlētājs Lūks Šo nospēlēja ar roku savā soda laukumā, par ko tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu. Marks Noubls nespēja realizēt doto iespēju, spēlei noslēdzoties ar rezultātu 2:1 Mančestras kluba labā.

Citā svētdienas Premjerlīgas mačā Braitonas un Hovas “Albion” mājās ar 2:1 pārspēja Lesteras “City”. Spēles rezultāts tika atklāts 35.minūtē , kad 11 metru soda sitienu realizēja Nīls Mopē, bet 50.minūtē 2:0 panāca Denijs Velbeks. Desmit minūtes vēlāk rezultāta starpību samazināja Lesteras kluba uzbrucējs Džeimijs Vārdijs, panākot  1:2, tomēr viesiem turpinājumā maču neizdevās glābt.

Noslēdzošajā svētdienas Premjerlīgas duelī Londonas “Chelsea” viesos ar rezultātu 3:0 pārspēja Totenhemas “Hotspur”. Rezultātu otrā puslaika 49.minūtē atklāja Tjago Silva, bet jau astoņas minūtes vēlāk rezultātu uz tablo dubultoja Ngolo Kante. Noslēdzošie vārti tika gūti kompensācijas laika otrajā minūtē, kad ar precīzu sitienu izcēlās Antonio Rudigers.

Francija

Francijas futbola čempionāta dienas pirmajā mačā “Nice” spēlēja neizšķirti 2:2 ar “Monaco” vienību, bet “Nantes” ar 4:1 viesos sagrāva “Angers”. Tāpat Marseļas “Olympique” mājās ar 2:0 svinēja uzvaru pār “Rennes”. Pārējos svētdienas mačos tika fiksēti neizšķirti – ar rezultātu 1:1 beidzās “Clermont” un “Brest”, kā arī “Troyes” un “Montpelier” mači, bet “Reims” un “Lorient” duelī tika fiksēts bezvārtu neizšķirts.

Dienas centrālajā mačā Parīzes “Saint-Germain” (PSG), kas pamatsastāvā laukumā laida uzbrucēju super-trio Lionelu Mesi, Neimāru un Kilianu Mbapē, vien kompensācijas laika otrajā minūtē spēja pārlauzt “Lyon” pretestību, svinot uzvaru ar rezultātu 2:1. Zīmīgi, ka Mesi laukumu pameta jau 76.minūtē, kad tika nomainīts pret Ašrafu Hakimi.

Spēles rezultātu otrā puslaika 54.minūtē atklāja “Lyon” pussargs Lukass Paketa, bet jau 12 minūtes vēlāk 1:1 panāca brazīliešu uzbrucējs Neimārs. Neizšķirts rezultāts turējās līdz pat kompensācijas laika izskaņai, kad Parīziešus no zaudējuma glāba Mauro Ikardi precīzais sitiens.

Vācija

Vācijas futbola bundeslīgā satriecošu sniegumu turpina demonstrēt Norvēģu jaunais talants Erlings Hālands, kurš svētdienas mačā pret Berlīnas “Union” izcēlās ar diviem vārtu guvumiem, palīdzot viņa pārstāvētajai Dortmundes “Borussia” svinēt uzvaru ar 4:2. Tādējādi Hālands ar 68 vārtiem 67 spēlēs sasniedzis prātam neticamu rādītāju, proti, uzbrucējs “Borussia” rindās guvis vairāk vārtu nekā aizvadījis spēļu.

Mača rezultātu 10.minūtē atklāja Rafaels Gereiro, be 14 minūtes vēlāk rezultātu uz tablo dubultoja Hālands. Otrā puslaika ievadā “Union” basketbolists Marvins Frīdrihs raidīja bumbu savos vārtos, rezultātam kļūstot 3:0. Taču, neskatoties uz rezultātu, viesi nepadevās un spēles turpinājumā spēja divus vārtus atgūt – 3:1 nodrošināja Makss Kruze, bet vienu vārtu deficītu panāca Andreass Voglsammers.

Tiesa, tas neglāba Berlīnas klubu no zaudējuma, jo punktu spēlei pielika Hālands, gūstot savus otros vārtus mačā un ceturtos “Borussia” vārtus šīs dienas spēlē.

Citviet “VfL Wolfsburg” spēlēja neizšķirti 1:1 ar  Frankfurtes “Eintracht”, vārtus gūstot Semam Lammersam un Voutam Veghorstam, bet Leverkūzenes “Bayer” viesos ar 3:1 pārspēja “VfB Stuttgart” komandu.

Itālija

Svētdien Itālijas futbola čempionātā Romas “Lazio” mājās spēlēja neizšķirti 2:2 ar “Cagliari”. Mājiniekiem vārtus guvu Čiro Immobile un Danilo Kataldi, bet “Cagliari” labā ar vārtu precīziem sitieniem izcēlās Džao Pedro un Keita Balde.

Citā šīs dienas spēlē “Sampdoria” izbraukumā pārliecinoši ar 3:0 pārspēja “Empoli” vienību, divus vārtus gūstot viesu uzbrucējam Frančesko Kaputo. Itālijas bija precīzs komandas pirmajos divos vārtu guvumos, kamēr trešo izšķirošo golu iesita Antonio Kandreva.

Citviet Itālijas čempionātā “Spezia” minimāli ar 2:1 viesos apspēlēja “Venezia” komandu, bet Žuzepe Mourinju vadītā “Roma” izbraukumā ar 2:3 atzina “Verona” pārākumu.

Dienas noslēdzošajā mačā Turīnas “Juventus” spēlēja neizšķirti 1:1 ar “Milan”. Spēles rezultātu jau ceturtajā minūtē atklāja Alvaro Morata, bet izlīdiznājumu 76.minūtē panāca Ante Rebičs. Turpinājumā vārti vairāk netika gūti.

Spānija

Spānijas futbola čempionātā svētdien neizšķirts rezultāts tika fiksēts uzreiz trīs mačos. Pirmās divas spēles noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu, vārtiem netiekot gūtiem “Mallorca” un “Villareal”, kā arī “Real Sociedad” un “Sevilla” dueļos, bet ar rezultātu 2:2 noslēdzās Betisas “Real” un “Espanyol” tikšanās. Zīmīgi, ka “Espanyol” no zaudējuma izglābās vien kompensācijas laika septītajā minūtē, kad rezultātu uz tablo izlīdzināja Leandro Kabera.