Rouzs atklāti par laiku “Knicks”: Sajutu komandā “dzirksti”, bet kad sākām spēlēt, bijām s*di

Deriks Rouzs, sportazinas.com
Deriks Rouzs | Foto: EPA/JASON SZENES

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Detroitas “Pistons” pieredzējušais saspēles vadītājs savā grāmatā “I’ll Show You” atklāti stāstīja par laiku Ņujorkas “Knicks” komandā.

30 gadu vecais Rouzs šajā starpsezonā pievienojās “Pistons” vienībai, bet pēdējos gados spēlēja tādās komandās kā Minesotas “Timberwolves”, Klīvlendas “Cavaliers” un Ņujorkas “Knicks”.

Rouzs, kurš savulaik ilgus gadus spēlēja Čikāgas “Bulls” vienībā un vienu reizi tika atzīts par regulārā čempionāta vērtīgāko spēlētāju, 2016./17. gada sezonā spēlēja plecu pie pleca ar tādiem veterāniem kā Karmelo Entoniju un Žoakimu Noā, kā arī talantīgo latvieti Kristapu Porziņģi. “Knicks” aizvadīja katastrofālu sezonu, paliekot 12. vietā Rietumu konferencē.

“Kad redzēju, kā Fils Džeksons [kādreizējais “Knicks” prezidents] ar Melo un Noā runāja par basketbolu un nākotni, domāju, ka mēs varam kaut ko sasniegt. Taču, kad bija jāsāk spēlēt, uzreiz sapratu, ka esam s*di,” atklāja Rouzs

“Šajā sezonā aizvadīju aptuveni 60 spēles, bet varu pateikt uzreiz – es negaidīju, ka sezona izvērtīsies šādi,” turpināja basketbolists. “Jūs zināt, kā spēle Melo un tas nekad nemainīsies. To es sapratu, spēlējot ar viņu vienā komandā. Citādi varu tikai teikt to, ka Entonijs bija lielisks puisis un man patika viņa klātbūtne”

“Fils man tobrīd teica, lai esmu pacietīgs. Jāsaka, ka viņš pret mani vienmēr bija godīgs. Neskatoties uz to, ka man patika Fils, mūsu attiecības bija mazliet dīvainas,” atklāja Rouzs. “Nesapratu, kāpēc joprojām spēlējām ar trijstūra taktiku? Esmu saspēles vadītājs, kurš dodas caurgājienos. Nesaku neko sliktu par trijstūri, bet mūsu spēlētāji šādai taktikai vienkārši nebija atbilstoši, turklāt arī Melo nevēlējās spēlēt šādā stilā.”

“Pametot Čikāgu, vēlējos paveikt kaut ko lielu,” raksta basketbolists. “Mūsu sastāvs liecināja par to, ka jānotiek kaut kam īpašam. Vēlējos atgriezties uz uzvaru takas un sajutu “dzirksti”, taču nekad nespējām demonstrēt labu sniegumu ne uzbrukumā, ne aizsardzībā. Šķita, ka spēlētāji nevēlas strādāt papildus, lai uzvarētu spēles. Mums bija neskaitāmas spēles, kurās pēc laba sākuma viss sajuka. Decembrī sapratu, ka tas ir tikai laika jautājums, kad viss aizies uz slikto pusi.”

“Melo nevēlējās sākt visu no jauna, bet gribēja pulcēt sev apkārt meistarīgus veterānus. Problēma bija tā, ka viņš nevarēja spēlēt kopā ar daudziem spēlētājiem un vēlējās būt pirmā opcija komandā. Mums bija jārāda daudz labāks sniegums, bet Fils noteica tādu spēles stilu, kas nedarbojās. Runājām par to ar Noā un sapratām, ka nevaram neko izdarīt un mums ir jādara tas, ko saka Džeksons,” atklāja Rouzs.

“Tobrīd jutu, ka Džefs Hornačeks [kādraizējais “Knicks” galvenais treneris] vēlas spēlēt ātra tempa basketbolu, bet viņam kā jaunam trenerim bija jāklausa tas, ko saka vadība. Man patika Ņujorka. Jā, mēs zaudējām, taču domāju, ka es personīgi spēlēju labi. Viņi no manis atbrīvojās, taču labprāt būtu palicis,” noteica Rouzs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par