M.Dukuram bronza PK trešajā posmā

03/12/2021 18:18
Martins Dukurs

Pasaules kauss skeletonā vīriešiem

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Altenbergas trasē Vācijā ieņēma trešo, bet Tomass Dukurs – septīto vietu Pasaules kausa trešā posma sacensībās. Martins Dukurs startēja kā sestais, trīsreiz iestūrēja apmalē, taču tobrīd sasniedza labāko laiku no sešiem startējušajiem – 56,05 sekundes. Pēc visu 28 skeletonistu finiša tas izrādījās trešais ātrākais laiks aiz diviem Vācijas sportistiem – Kristofera Grothēra un Aksela Jungka – kuriem latvietis zaudēja attiecīgi 0,28 un 0,18 sekundes.

Tomass Dukurs veica labu braucienu līdz trases lejasdaļai, kur neprecizitāte pēc 14.virāžas noveda pie skeletona kontakta ar abām apmalēm. Braucienā viņš ieņēma ceturto vietu, līderim zaudējot 0,4 sekundes. Viņš apsteidza britu Metu Vestonu par trijām sekundes simtdaļām, bet sestais, Grothēram zaudējot 0,56 sekundes, bija austrietis Zamuels Maiers.

Grothērs sasniedza jaunu trases rekordu – 55,77 sekundes. Otrajā braucienā Tomasam arī bija kļūdaina ceturtā virāža, kā dēļ zuda ātrums, kā arī vairākas sīkas kļūdiņas lejasdaļā, braucienā sasniedzot 11.vietu un divu braucienu summā – septīto. Viņš uzvarētājam Jungkam zaudēja 1,04 sekundes. Arī Martins kļūdījās ceturtajā virāžā un trases augšdaļā zaudēja ātrumu. Arī izeja no 14.virāžas nepadevās ideāla, braucienā ieņemot trešo vietu un tādu pašu vietu ieņemot arī divu braucienu summā, uzvarētājam zaudējot 0,45 sekundes.

Divu vāciešu cīņā Jungks apspēlēja Grothēru, apsteidzot viņu par 0,11 sekundēm. Ceturto vietu ieņēma krievs Vladislavs Semjonovs, piekto – viņa tautietis Ņikita Tregubovs, bet sesto, esot priekšā T.Dukuram divas sekundes simtdaļas, – trešais mājinieks Aleksandrs Gasners. Pēc pirmajiem trim posmiem kopvērtējuma vadībā ir Vācijas skeletonists Kristofers Grothērs, kurš ar 635 punktiem ir līderis. Otrais ar 601 punktu ir Junkgs, bet trešais ar

546 punktiem – M.Dukurs, par diviem punktiem apsteidzot Semjonovu. T.Dukurs ar 344 punktiem ir pakāpies uz 14.pozīciju 31 braucēja konkurencē. M.Dukuram tika sestais starta numurs, bet T.Dukuram – 22. no 28 skeletonistiem. M.Dukurs sezonu sāka ar otro vietu, piekāpdamies vien Aleksandram Tretjakovam no Krievijas, bet otrajā posmā viņš palika vien 11.pozīcijā. T.Dukuram pirmajos posmos attiecīgi 16. un 18.pozīcija.

Martins Dukurs iepriekšējo sezonu par īpaši veiksmīgu nosaukt nevar. Viņš desmito reizi karjerā uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā, uzvarot pirmajos četros posmos, taču Eiropas čempionātā izcīnīja sudrabu pēc 11 zelta medaļām pēc kārtas, bet pasaules meistarsacīkstēs Vācijas trasē Altenbergā nācās samierināties ar tikai 16.vietu.

Tikmēr Tomass Dukurs, vienreiz posmā (Siguldā) kāpjot uz goda pjedestāla, Pasaules kausa kopvērtējumā finišēja trešais. Eiropas čempionātā viņam tika sestā, bet pasaules čempionātā – septītā vieta. Jau ziņots, ka sievietēm 17.vietu ieņēma Endija Tērauda. Sestdien un svētdien notiks sacensības bobslejā.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Arī nākamie divi posmi notiks Vācijas trasēs – Vinterbergā un atkal Altenbergā, bet jauno gadu komandas sagaidīs Siguldā. Tad notiks vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē – Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Nāciju kauss kamaniņās

Latvijas kamaniņu sportists Riks Kristens Rozītis ieņēma piekto vietu piektdien Sočos Nāciju kausa sacensībās, bet Kristers Aparjods ierindojās sestajā vietā, savukārt Ulla Zirne izcīnīja devīto vietu.

Rozītis trasi veica 52,130 sekundēs, uzvarētājam austrietim Jonasam Milleram piekāpjoties 0,299 sekundes.  Savukārt Aparjods, kurš uzvarēja divās iepriekšējās Nāciju kausa sacensībās, šoreiz ierindojās sestajā vietā, Austrijas sportistam zaudējot 0,312 sekundes. Nāciju kausa sacensībās vīriešu konkurencē otrajā vietā ierindojās itālis Leons Felderers, bet trešo vietu izcīnīja Krievijas sportists Pāvels Repilovs.

Sieviešu konkurencē labāko rezultātu no Latvijas sportistēm uzrādīja Ulla Zirne, kura trasi veica 50,446 sekundēs un uzvarētājai vācietei Natālija Gaizenbergerei zaudēja 0,565 sekundes. Sigita Bērziņa ierindojās par vienu pozīciju zemāk desmitajā vietā, uzvarētājai piekāpjoties 0,632 sekundes, bet Elīna Ieva Vītola ieņēma 14.vietu, no Gaizenbergeres atpaliekot par 0,77 sekundēm. Otro vietu izcīnīja Krievijas sportiste Jekaterina Katņikova, labāko trijnieku noslēdza amerikāniete Sammera Bričere.

Jau ziņots, ka šoreiz par vietu pamatsacensībās cīnās Zirne, kura pagājušajā nedēļā startēja bez šādas iespējas, bet Vītola pēc treneru lēmuma ir tā, kura nevar kvalificēties pamatsacensībām.  Vīriešu konkurencē sacentās 38 sportisti, bet sieviešu konkurencē 41 sportiste. Pamatsacensībām kvalificējās 17 sportisti. Pagājušajā nedēļā Nāciju kausā Aparjods uzrādīja ātrāko laiku, savukārt Rozītis ierindojās piektajā vietā. Sieviešu konkurencē no latvietēm labāko rezultātu uzrādīja Bērziņa, kura ieņēma 12.vietu.

Nāciju kauss ir kvalifikācijas sacensības Pasaules kausa posmam, kas norisināsies šajā pašā trasē sestdien un svētdien. Turpinājumā 11./12.decembrī būs posms Altenbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk – Insbrukā, Austrijā. Jau 2022.gada pirmajās divās dienās notiks sestais posms Vinterbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk kamaniņu sportisti pulcēsies Siguldā. Mēneša vidū, 15./16.janvārī būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē, norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes. Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.

Starpkontinentālais kauss skeletonā

Latvijas skeletoniste Dārta Zunte piektdien Īglsas trasē Austrijā izcīnīja 14.vietu Starpkontinentālā kausa piektajā posmā. Abos braucienos uzvarēja un summā pirmā bija Ķīnas sportiste Džao Daņa, kurai Zunte divu braucienu summā piekāpās 2,19 sekundes. Latviete pirmajā braucienā uzrādīja 14. ātrāko rezultātu, bet otrajā braucienā 16.rezultātu, savukārt startā viņai bija attiecīgi 15. un 14.rezultāts.

Otro vietu izcīnīja vāciete Zuzanne Krēere, kura uzvarētājai divu braucienu summā piekāpās 0,22 sekundes, bet trešajā vietā ierindojās Kanādas skeletoniste Helija Klārka, pēc diviem braucieniem zaudējot 0,35 sekundes. Sacensībās piedalījās 20 sportistes.

Pirmie divi posmi norisinājās Vistlerā, Kanādā, kur Zunte ieņēma 13. un 14.vietu. Trešajā posmā Latvijas sportiste Pārksitijā ierindojās 17.vietā. Vistlerā un Pārksitijā latviete startēja arī Ziemeļamerikas kausa mačos. Savukārt ceturtajā posmā Pārksitijā viņa izcīnīja 14.vietu. Starpkontinentālais kauss ir otrā līmeņa sacensības aiz Pasaules kausa. Zunte Starpkontinentālajā kausā cīnās par punktiem 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijā. Ziemeļamerikas kausa sacensības, tāpat kā Eiropas kausa mači, ir trešā ranga sacensības.

Pasaules kauss skeletonā sievietēm

Latvijas skeletoniste Endija Tērauda piektdien Altenbergas trasē Vācijā Pasaules kausa trešā posma sacensībās skeletonā divu braucienu summā izcīnīja 17.vietu. Uzvaru divu braucienu summā izcīnīja vāciete Tīna Hermane, kurai Tērauda piekāpās 2,39 sekundes. Otrajā vietā ierindojās Krievijas sportiste Alīna Tararičenkova, zaudējot Hermanei 0,31 sekundi, bet trešajā vietā – austriete Janīne Floka, kura piekāpās 0,37 sekundes.

Otrajā braucienā trases rekordu laboja Hermane, veicot braucienu 57,52 sekundē. Arī iepriekšējais trases rekords – 57,77 sekundes -, kas bija sasniegts 2020.gada 29.februārī, piederēja vācietei. Pirmajā braucienā labāko rezultātu uzrādīja Hermane, kura trasi veica 57,84 sekundēs, savukārt Tērauda trasi veica 59,13 sekundēs, Hermanei piekāpjoties 1,29 sekundes. Otrajā vietā pēc pirmā brauciena ierindojās vāciete Hanna Neize, bet labāko trijnieku noslēdza Krievijas sportiste Tararičenkova.

Pasaules kausa kopvērtējumā vadībā ar 596 punktiem ir nīderlandiete Kimberlija Bosa. Viņai ar 594 punktiem seko Tararičenkova un ar 586 punktiem vēl viena krieviete Jeļena Ņikitina. Tērauda ar 194 punktiem ieņem 20.vietu 30 sportistu konkurencē. Tērauda trasē devās ar 25.numuru, bet otrajā braucienā startēja otrā. Latvijas skeletoniste jauno sezonu sākusi pieticīgi, jo iepriekšējos divos posmos, kas notika Īglsas trasē Insbrukā, viņa netika pie otrā brauciena, ierindojoties attiecīgi 22. un 23.pozīcijā.

Tērauda iepriekšējā sezonā bija vadošā pašmāju skeletoniste un piedalījās sešos no astoņiem Pasaules kausa posmiem, kopvērtējumā finišējot 14.vietā 39 sportistu vidū. Pirmajā posmā Siguldā viņa pirmoreiz Latvijas skeletona vēsturē sieviešu sacensībās kāpa uz Pasaules kausa goda pjedestāla, izcīnot trešo vietu. Vīriešiem pirmais brauciens sāksies, kad Latvijā būs plkst.15.30, bet otrais sāksies pusotru stundu vēlāk. Latviju šajās sacensībās pārstāvēs Tomass un Martins Dukuri.

Sestdien un svētdien notiks sacensības bobslejā. Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Arī nākamie divi posmi notiks Vācijas trasēs – Vinterbergā un atkal Altenbergā, bet jauno gadu komandas sagaidīs Siguldā. Tad notiks vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē – Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Eiropas kauss skeletonā

Latvijas skeletonists Krists Netlaus piektdien Īglsas trasē Insbrukā ieņēma devīto vietu sezonas piektajās Eiropas kausa sacensībās, Elvis Veinbergs bija 13., bet Valts Smilga ieņēma 22.pozīciju. Netlaus pirmajā braucienā startā un finišā bija devītais, bet trases vidusdaļā uzrādīja sesto rezultātu. Otrajā braucienā viņam bija identisks starts (5,02 sekundes), kas bija septītais rezultāts, taču līdz finišam latvietis atkrita uz desmito vietu.

Summā uzvarētājam Štefanam Retigam no Vācijas viņš zaudēja 1,13 sekundes. Veinbergam braucienos bija 11. un 17.rezultāts, no uzvarētāja atpaliekot 1,54 sekundes. Smilgam pirmajā braucienā pietrūka 0,11 sekunžu, lai kvalificētos otrajam braucienam. Startēja 34 skeletonisti. Nākamās Eiropas kausa sacensības norisināsies 13. un 14.decembrī Siguldā. Eiropas kauss skeletonā ir trešā ranga sacensības aiz Pasaules kausa un Starpkontinentālā kausa.

Pasaules kauss kamaniņās junioriem

Vairāki Latvijas kamaniņu braucēji piektdien Laplaņas trasē izcīnīja godalgas Pasaules kausa junioriem sacensībās, ziņo Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF). Jauniešu A grupas sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē, abos braucienos uzrādot absolūti labāko laiku, uzvaru izcīnīja Marta Robežniece/Agnija Bogdanova. Šajā pašā vecuma grupā jauniešiem Raimonds Baltgalvis/Krišjānis Brūns izcīnīja sudraba godalgu.

Selīna Zvilna pirmajā braucienā ierindojās piektajā vietā, bet otrajā braucienā uzrādīja absolūti labāko rezultātu, kas divu braucienu summā viņai jauniešu A grupā garantēja sudraba godalgu.  Junioru divvietīgā ekipāža Eduards Ševics – Mikeļševics/Lūkass Krasts pirmajā braucienā uzrādīja trešo ātrāko laiku, bet otrajā – pirmo, kas divu braucienu summā junioru duetam garantēja vietu uz goda pjedestāla otrā pakāpiena. Savukārt tūlīt aiz goda pjedestāla, ceturtajā vietā bija otra junioru ekipāža – Kaspars Rinks/Vitālijs Jegorovs.

Divvietīgo ekipāžu junioru sieviešu konkurencē bronzu izcīna Anda Upīte/Sanija Ozoliņa. Savukārt Viktorija Ziediņa/Selīna Zvilna pirmajā braucienā uzrādīja trešo labāko laiku, bet otrajā braucienā ierindojās vien desmitajā pozīcijā, divu braucienu summā sportistēm izcīnot septīto vietu. Junioru sieviešu sacensībās pirmajā braucienā Zane Kaluma uzrādīja septīto labāko laiku, bet otrajā braucienā finišēja piektajā vietā, kas sportistei divu braucienu summā garantēja piekto pozīciju. Savukārt Frančeska Bona divu braucienu summā izcīnīja desmito vietu.

Jauniešiem A grupā vīriešu konkurencē septīto vietu izcīnīja Aleksis Siņiļņikovs, savukārt 23.vietā bija Raimonds Baltgalvis. Sestdien junioru un jauniešu otrais Pasaules kausa posms noslēgsies ar junioru grupas meiteņu un zēnu sacensībām, kā arī komandu stafeti. Jau ziņots, ka ceturtdien pirmā posma sacensībās savās grupās uzvaras laurus plūca Zvilna, Ševics – Mikeļševics/Krasts un Robežniece/Bogdanova. Latvijas junioru un jauniešu izlase uz Laplaņu devās 16 atlētu sastāvā.  Covid-19 pandēmijas dēļ 2020./2021.gada sezonā nenotika Pasaules kauss junioriem.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Pēteris Pinnis
10/08/2022 10:07

Jaunais talants Pinnis par laiku Spanuļa komandā, debiju “VEF Rīga” un neveiksmīgo U18 B divīzijas EČ

Latvijas basketbola jaunais talants Pēteris Pinnis, kurš pilngadību sasniegs tikai 17. augustā, taču jau izstiepies līdz 213 centimentriem, savas karjeras laikā paspējis pieredzēt jau daudz. Sarunā ar “Sportazinas.com” basketbolists pastāstīja…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām