Rožlapa Francijā izcīna augsto astoto vietu “Chrono des Nations” velobraucienā

16/10/2022 18:54
Dana Rožlapa

Latvijas riteņbraucēja Dana Rožlapa svētdien Francijā izcīnīja augsto astoto vietu “Chrono des Nations” velobraucienā. “Chrono des Nations” ir individuālā brauciena sacensības, kas tradicionāli notiek sezonas izskaņā Francijā un tajās piedalās augstākā līmeņa riteņbraucējas. Šoreiz sportistes mēroja 27,2 kilometrus.

Rožlapa šo distanci veica 38 minūtēs un piecās sekundēs jeb divas minūtes un 11 sekundes lēnāk par uzvarētāju Ellenu van Deiku no Nīderlandes (“Trek – Segafredo”). Minūti un sešas sekundes uzvarētājai zaudēja ukrainiete Valērija Konoņenko, bet vēl 12 sekundes atpalika amerikāniete Embera Nebena. “Keukens Redant” komandu pārstāvošā Rožlapa par savu rezultātu nopelnīja 30 UCI punktus. Sacensībās piedalījās 34 sportistes. Pērn Rožlapa šajās sacensībās izcīnīja septīto vietu.

Tikmēr Emīls Liepiņš finišēja 38.vietā Itālijā notikušajā viendienas klasikā “Veneto Classic” (UCI kat.1.1), kurā sportisti veica 190 kilometrus ar astoņiem kāpumiem un daļu no distances mēroja pa bruģi.

Solo finišā uzvaru izcīnīja šveicietis Marks Hirši (UAE), kurš finišēja četrās stundās 39 minūtēs un 54 sekundēs. Latvijas čempions grupas braucienā Liepiņš (“Trek – Segafredo”) ar četru minūšu un 16 sekunžu deficītu bija 38.vietā.