RTU/”Robežsardze” cīnīsies par bronzas medaļām Baltijas līgā

01/03/2019 20:56

“Credit24″ meistarlīgas pirmajā pusfinālā Tartu šodien RTU/”Robežsardze” četros setos piekāpās pašreizējiem čempioniem “Saaremaa”. Pretinieks rītdienas spēlē kļūs zināms vēlāk, kad savu maču pabeigs “Parnu” un Tartu “Bigbank”.

Pirmie šodien “Credit24″ meistarlīgas finālčetrinieka cīņas Tartu uzsāka RTU/”Robežsardzes” un “Saaremaa” volejbolisti. Pēc līdzīga seta sākuma tā otrajā pusē ar 21:17 vadībā izdevās izvirzīties rīdziniekiem, taču sāmsalieši rezultātu izlīdzināja un spraigā galotnē uzvarēt igauņiem palīdzēja Sīma Pilluēra serve, pēc kuras bumba skāra tīklu, tai pieskārās Vladimirs Visockis un, liekas, Gatis Garklāvs, taču atgriezt spēlē bumbu neizdevās – 32:34. Seta galotnē divreiz lieliski ar otro pieskārienu tautiešus piemānīja laukumā sūtītais Artis Caics.

Otrajā setā RTU/”Robežsardzei” pēc Armanda Āboliņa servēm un Visocka acīguma pie tīkla izdevās panākt 6:3. Drīz vien ar Fabiana Plaka sitienu rezultāts kļuva neizšķirts, bet seta galotne piederēja saliniekiem, pateicoties puertorikāņu leģionāram Vegam Džonatanam Omaram Riveram – 25:19 igauņu labā.

Trešajā setā pēc līdzīga sākuma, kurā vairāk priekšā bija sāmsalieši, rīdzinieki uzķēra uzvaras ritmu un pēc tam, kad Visockis bija nobloķējis Riveru, puertorikānis bija neitralizēts, jo piezemējoties guva traumu. Šajā setā pēc Gata Garklāva bloka tas nozīmēja uzvaru ar 25:20.

Trešais sets varēja kļūt par lūzuma punktu, bet nekļuva, un ceutrtais sets izrādījās pēdējais šajā mačā. Vairākkārt rīdziniekiem izdevās panākt divu punktu pārsvaru seta sākumā, taču seta otrajā pusē RTU/”Robežsardzes” volejbolisti netika galā ar “Saaremaa” volejbolistu servēm, zaudējot setu ar 22:25 un visu spēli.

Rezultatīvākais latviešiem ar 21 gūto punktu bija Garklāvs, 20 punkti (pieci “eisi”) Avdejevam, 14 (trīs bloki) – Andrejam Zavorotnijam un 12 – Armandam Āboliņam. Salinieku rindās austrālietis Semjuels Džons Bēms sakrāja 15 punktus, bet Caicam, epizodiski spēlējot 1. un 3. setā, kā arī aizvadot 4. setu laukumā, svarīgie divi punkti 1. seta beigās palika vienīgie.

Rīt, pulksten 14:00, rīdzinieki spēlē par 3. vietu tiksies ar komandu, kas šovakar zaudēs Tartu “Bigbank” un Latvijas izlases vecākā trenera Avo Kēla vadītās “Parnu” cīņā.