RTU/”Robežsardze” iekļūst Baltijas līgas pusfinālā

24/02/2019 18:47

“Credit24″ meistarlīgas ceturtdaļfināla trešajā spēlē RTU/”Robežsardze” savā laukumā četros setos apspēlēja “Rakvere”, iekļūstot pusfinālā. To pašu izdarīt neizdevās Jēkabpils “Lūši” volejbolistiem, kas viesos zaudēja čempionei “Saaremaa”.

Pēc pārliecinoša zaudējuma pirmajā spēlē Rakverē un uzvaras četros setos vakar šodien Rīgā RTU/”Robežsardze” trešo reizi tikās ar “Rakvere”. Uzvarētājs ieguva ceļazīmi uz finālčetrinieka spēlēm.

1. setā mājinieki daudz kļūdījās uzbrukumā, un panāca 13:6 savā labā. Atspēlēties izdevās, bet vadībā izvirzīties – nē.

Arī 2. setu labāk sāka rakverieši, panākot 5:1, taču šoreiz rīdzinieki atspēlējās un seta vidū izvirzījās vadībā, stabili aizvadot setu līdz uzvarai – 25:21.

3. setā jau no tā sākuma, uzbrukumā daudz kļūdoties viesiem, vadības grožus savās rokās saņēma rīdzinieki, droši novadot setu līdz uzvarai ar 25:19. Savukārt 4. sets gan spēles ritējuma, gan rezultāta ziņā bija iepriekšējā seta kopija. Spēle beidzās ar RTU/”Robežsardzes” uzvaru – 3:1 (-25, 21, 19, 19), un rīdziniekiem vajadzēja sagaidīt “Saaremaa”- Jēkabpils “Lūši” mača beigas, lai uzzinātu pretiniekus pusfinālā.

Izšķirošajā cīņā par rezultatīvāko mājinieku rindās kļuva Renārs Pauls Jansons, kurš spēlē iesaistījās 2. setā, nomainot Gati Garklāvu. Viņš guva 16 punktus, pa 15 punktiem sakrāja Armands Āboliņš un Aleksandrs Avdejevs (abiem – pa 3 “eisiem”), 14 punkti Andrejam Zavorotnijam, 10 (6 bloki) – Antonam Nazarovam. Pretiniekiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Tāvi Nimmistu.

Tagad rīdziniekiem atlika vien gaidīt spēles beigas Sāmsalā. Ja uzvarētu mājinieki, tieši viņi būtu RTU/”Robežsardzes” pretinieki pusfinālā Tartu. Ja jēkabpilieši, nāktos tikties ar “Parnu”.

Jēkabpils “Lūši” izbraukumā atzīstami pretojās līgas čempioniem, tomēr pirmajos divos setos bija spiesti piekāpties ar 21:25 un 23:25. 3. sets ritēja punkts punktā, un tā galotnē meistarīgāki izrādījās viesi – 26:24.

Jēkabpilieši pussolīti priekšā turējās arī ceturtā seta sākumā, pēc tam spēja likvidēt triju punktu deficītu (9:9), taču seta beigas piederēja mājiniekiem, spēli ar netveramu servi pabeidzot Mikhelam Tanilam. Sāmsalieši uzvarēja ar 3:1 (21, 23, -24, 19) un pusfinālā tiksies ar vienīgo palikušo Latvijas klubu RTU/”Robežsardzi”.

Rezultatīvākais “Lūšiem” šodien Sāmsalā ar 18 punktiem bija Rihards Puķītis, 12 punkti Ērikam Voroņko, 11 – Vladislavam Blumbergam (3 bloki). Čempionu rindās četri volejbolisti pārsniedza 10 gūto punktu robežu. Rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Sīms Pilluērs, bet Artim Caicam, kurš aizvadīja visu maču, 2 punkti ar bloku.

Finālčetrinieka mači notiks Tartu 1. un 2. martā. Pusfinālos tiksies Tartu “Bigbank” – “Parnu” un RTU/”Robežsardze” – “Saaremaa”.