“RTU Robežsardze/Jūrmala” pārspēj “Lūšus” Baltijas līgas spēlē

08/02/2023 21:47
RTU/Robežsardze/Jūrmala

“RTU Robežsardze”/”Jūrmala” trešdien divu Latvijas spēcīgāko komandu cīņā izbraukumā pieveica Jēkabpils “Lūšus” Baltijas Vīriešu volejbola līgas (BVVL) mačā. Jūrmalnieki viesos uzvarēja ar 3-2 (13:25, 25:23, 15:25, 32:30, 15:10).

Uzvarētāju labā 16 punktus guva Matīss Gabdulļins, pa 14 punktiem guva Patriks Pinka un Jānis Teikmanis, abiem izceļoties ar trim sekmīgiem blokiem. Mājiniekiem pa 17 punktiem guva Kārlis Jaundžeikars un Zigurds Adamovičs, kura kontā seši bloki, bet 15 punktus guva Andrijs Čmirovs.

“RTU Robežsardze”/”Jūrmala” turnīra tabulā ar 30 punktiem 22 mačos ieņem trešo vietu, Jēkabpils “Lūšu” komanda ar 28 punktiem 21 spēlē atrodas pozīciju zemāk, bet “Ezerzeme”/DU ar 26 punktiem 21 mačā ir piektajā pozīcijā septiņu komandu konkurencē.

Baltijas Vīriešu volejbola līgā (BVVL) Latviju šosezon pārstāv “RTU Robežsardze”/”Jūrmala”, Jēkabpils “Lūši” un “Ezerzeme”/”Daugavpils Universitāte”, bet Igauniju pārstāv četras vienības – Tartu “Bigbank”, Tallinas “Selver”/”TalTech”, “Parnu” un “Barrus”/”Voru”.

Septiņas komandas sacenšas katra ar katru, aizvadot četru apļu turnīru. Uzvarētājvienība uzreiz iekļūs finālčetriniekā, bet pārējās komandas trijos pāros noskaidros vēl trīs finālčetrinieka dalībniekus. Ja pēc divām spēlēm rezultāts punktos būs neizšķirts, tiks spēlēts “zelta sets” līdz 15 punktiem. Priekšroka organizēt finālčetrinieka turnīru būs pamatturnīra uzvarētājam, un izšķirošās spēles paredzētas 3. un 4.martā.

Iepriekšējā sezonā augstāko vietu no Latvijas komandām ieņēma Jēkabpils vienība, kas pamatturnīrā bija sestā, nevienam no pašmāju klubiem nepārvarot ceturtdaļfināla barjeru, bet par čempioniem kļuva Tartu “Bigbank” volejbolisti.