“RTU Robežsardze/Jūrmala” pārspēj “Lūšus”

03/12/2022 21:30

Divu Latvijas pēdējo gadu spēcīgāko volejbola komandu cīņā sestdien Jūrmalā “RTU Robežsardze”/”Jūrmala” Baltijas Vīriešu volejbola līgas (BVVL) mačā svinēja uzvaru pār čempioniem Jēkabpils “Lūšiem” Jūrmalnieki mājās pieveica konkurentus ar 3-1 (17:25, 30:28, 27:25, 25:22).

Uzvarētāju rindās 27 punktus guva Matīss Gabdulļins, trīsreiz izceļoties blokā, 13 punktus pievienoja Olegs Klopovs, kurš uzbruka ar 85% efektivitāti (11/13), bet pa 11 punktiem guva PAtriks Pinka un Roberts Kļaviņš. Jēkabpils komandā 24 punktus, piecus no kuriem blokā, guva līgas labākais spēlētājs novembrī Zigurds Adamovičs. 20 punkti bija Andrija Čmirova kontā, bet desmit punktus sakrāja Armands Āboliņš.

“RTU Robežsardze”/”Jūrmala” ar 23 punktiem 13 mačos ieņem trešo vietu, Jēkabpils “Lūšu” komanda ar 18 punktiem 12 spēlēs atrodas vienu pozīciju zemāk, bet “Ezerzeme”/DU ar 11 punktiem 11 mačos ir sestajā pozīcijā septiņu komandu konkurencē. Baltijas Vīriešu volejbola līgā (BVVL) Latviju šosezon pārstāv “RTU Robežsardze”/”Jūrmala”, Jēkabpils “Lūši” un “Ezerzeme”/”Daugavpils Universitāte”, bet Igauniju pārstāv četras vienības – Tartu “Bigbank”, Tallinas “Selver”/”TalTech”, “Parnu” un “Barrus”/”Voru”.

Septiņas komandas sacenšas katra ar katru, aizvadot četru apļu turnīru. Uzvarētājvienība uzreiz iekļūs finālčetriniekā, bet pārējās komandas trijos pāros noskaidros vēl trīs finālčetrinieka dalībniekus. Ja pēc divām spēlēm rezultāts punktos būs neizšķirts, tiks spēlēts “zelta sets” līdz 15 punktiem. Priekšroka organizēt finālčetrinieka turnīru būs pamatturnīra uzvarētājam, un izšķirošās spēles paredzētas 3. un 4.martā.

Iepriekšējā sezonā augstāko vietu no Latvijas komandām ieņēma Jēkabpils vienība, kas pamatturnīrā bija sestā, nevienam no pašmāju klubiem nepārvarot ceturtdaļfināla barjeru, bet par čempioniem kļuva Tartu “Bigbank” volejbolisti.