RTU/”Robežsardze” triumfē Latvijas kausa izcīņā volejbolā

22/12/2019 19:49

RTU/”Robežsardzes” komanda svētdien triumfēja Latvijas kausā volejbolā vīriešiem.

Rīdzinieki finālā ar 3-0 (25:15, 25:22, 25:20) pārspēja iepriekšējo trīs gadu uzvarētāju Jēkabpils “Lūšu” vienību.

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Gatis Garklāvs, kurš guva 16 punktus, trīs no tiem ar netveramajām servēm, bet vienu – ar bloku. Astoņi punkti bija Renāram Jansonam, bet pa septiņiem guva Andrejs Zavorotnijs un Aleksandrs Avdejevs.

Jēkabpils komandā ar 14 punktiem atzīmējās Vladislavs Blumbergs, bet septiņi punkti bija Zigurdam Adamovičam, kurš četrus no tiem guva blokā.

RTU/”Robežsardze” maču sāka enerģiski, neitralizējot pretinieku uzbrukumus un labi spēlējot blokā, kas pirmajā setā deva pārliecinošu uzvaru ar 25:15. Otrajā setā jēkabpilieši izlīdzināja spēles gaitu, bet seta otrajā pusē atkal pārāki bija viņu pēdējo sezonu sīvākie pretiniekiem – 25:22.

Trešo setu rīdzinieki sāka ar trīs bezatbildes punktiem, bet “Lūši” ātri atspēlējās, taču atkal RTU/”Robežsardze” iekrāja drošu pārsvaru. “Lūšiem” tā arī neatrodot pretargumentus, RTU/”Robežsardze” svinēja uzvaru trīs setos (25:20).

RTU/”Robežsardzes” komanda Latvijas kausa izcīņā triumfējusi 2003., 2004., 2008., 2009., 2014. un tagad arī 2019.gadā.

Baltijas līgas analogā vīriešiem “Credit24” meistarlīgas turnīrā labāk līdz šim veicies “Jēkabpils Lūšiem”. Viņi ar deviņām uzvarām 14 mačos ieņem trešo vietu. Jēkabpilieši ir pašreizējie Latvijas kausa glabātāji, kas trofeju ieguvuši trīsreiz pēc kārtas. Pusfinālā sestdien “Jēkabpils Lūši” tikai piecos setos pievarēja “Biolars”/”Jelgava” komandu.

RTU/”Robežsardze” “Credit24” meistarlīgā ar četriem panākumiem 13 cīņās ieņem sesto vietu deviņu komandu vidū. Rīdzinieki ceturtdaļfinālā divu maču summā ar 6-2 pārspēja “Vecumniekus”, bet pusfinālā pārliecinoši trijos setos tika galā ar “Ezerzeme”/DU volejbolistiem.

Šosezon savstarpējā “Credit24” meistarlīgas mačā Rīgā ar 3-1 pārāki bija jēkabpilieši.

Pagājušā gada finālā “Jēkabpils Lūši” ar 3-2 pieveica “Limbaži”/MSĢ vienību.

Jau ziņots, ka sievietēm finālā “Rīgas Volejbola skola” ar rezultātu 3-2 (26:24, 25:21, 24:26, 21:25, 15:9) pārspēja “Jelgava”/LLU komandu.

Pirms abiem fināliem pieaugušajiem notika arī Latvijas kausa fināli U-19 grupas meitenēm un zēniem. Meiteņu grupā Normunda Lūša vadītā RVS komanda trīs setos uzvarēja Andra Vitauta Kļaviņa vadīto RVS tro vienību. Puišiem RVS volejbolisti četros setos guva virsroku pār Daugavpils BJSS puišiem.