RTU/”Robežsardzes” volejbolisti ar uzvaru sāk Meistarlīgas finālsēriju

RTU/Robežsardze, sportazinas.com
Foto: Volejbols.lv

“Credit24″ Meistarlīgas Latvijas čempionāta fināla pirmajā spēlē RTU/”Robežsardze” savā laukumā atspēlēja divu setu deficītu un uzvarēja Jēkabpils “Lūši” volejbolistus. Pirmajā spēlē par bronzu “Limbaži”/MSĢ četros setos apspēlēja Daugavpils Universitāti. Turpinājums rīt Jēkabpilī un Daugavpilī.

Limbažos spēli pārliecinošāk uzsāka mājinieki, panākot 8:5 un 12:8 savā labā. Lūzums notika seta otrajā pusē, kad no 12:15 viesi guva septiņus punktus pēc kārtas. Seta uzvarētājs bija izšķirts, un Raimonds Vilmanis ar sekmīgu uzbrukumu pielika punktu setam – 25:18.

Arī 2. setu labāk sāka mājinieki, pēc teicamām Kristapa Šmita servēm (arī viena – netverama) liekot DU komandas vecākajam trenerim Edgaram Savickim pieprasīt pusminūtes pārtraukumu – 7:3 mājinieku labā. Tomēr pēc trim “indīgiem” Aleksandra Samuilova “planieriem” rezultāts jau bija neizšķirts – 8:8. Rezultātam turpinot svārstīties, izšķirošo pārsvaru limbažnieki sakrāja seta beigās, gūstot četrus pēdējos punktus. Palīdzēja Sergejs Nikolajevs, neprecīzi uzņemot servi – revanšs ar 25:18.

3. sets ritēja līdzīgā cīņā, un to varēja izšķirt mājinieku četri pēc kārtas gūtie punkti pēc 17:17. Viesi panāca 23:23, taču, autā sitot Oļegam Klopovam, laimīgu uzvaru svinēja OC “Limbaži”/MSĢ spēlētāji – 26:24.

Vislīdzīgākais bija 4. sets. Līdz pat seta beigām nevienai no komandām neizdevās atrauties par vairāk nekā diviem punktiem. Izšķirošais izrādījās Aleksandra Nasonova bloks – 22:20 mājinieku labā. Divas mačbumbas pēc 21:24 daugavpilieši atspēlēja, bet Šmita „paips” bija pēdējais šajā spēlē izpildītais spēles elements – 3:1 (-18, 18, 24, 23) “Limbaži”/MSĢ labā.

Fināls Rīgas 49. vidusskolā sākās ar 2:0 “Lūšu” labā, taču nekur prom aizmukt viesiem neizdevās, kuru rindās solo uzbrukumā spēlēja Ēriks Voroņko. Tūlīt gan viesi bija spiesti pieprasīt pusminūtes pārtraukumu, lai novērstu Armanda Āboliņa divu „eisu” pēc kārtas izraisītās sekas – 9:7 par labu mājiniekiem. Drīz vadību pārņēma viesi, mājiniekiem grēkojot servju uzņemšanā, un pēc Vladislava Blumberga uzbrukuma sets beidzās ar 25:21 „lūšu” labā.

2. setā pēc trim rīdzinieku kļūdām uzbrukumā (divas – Avdejevam, viena – Garklāvam) un Jāņa Medeņa sekmīga uzbrukuma viesi panāca 8:3 savā labā, ne reizi neļaudami mājiniekiem izvirzīties vadībā. Maksimums, ko šajā setā iespēja mājinieki, bija rezultāta izlīdzināšana pēc Andreja Zavorotnija darbības blokā – 16:16.

Arī 3. sets labāk sākās viesiem, mājiniekiem šad tad iekrītot servju uzņemšanā. Pēc Blumberga “eisa” “Lūši” panāca 14:8 savā labā. Mājinieki nepadevās, mazinot rezultāta starpību, un pēc Jāņa Medeņa kļūdas uzbrukumā cīņa setā varēja sākties no nulles – 18:18. Līdzīgā galotnē Avdejeva netverama serve un cēlāja Vladimira Visocka izveicība pie tīkla, bloķējot neitrālu bumbu, svaru kausus noslieca RTU/”Robežsardzes” pusē. Pirmo setu šodien rīdziniekiem uzvarēt palīdzēja Antona Nazarova bloks pret Zigurdu Adamoviču – 25:22.

Tradicionāli šodienai arī 4. sets sākās „lūšu” zīmē – 7:4 pēc Riharda Puķīša uzbrukuma. Tūlīt mājinieki ar Medeņa kļūdu uzbrukumā panāca 7:7 un vēl pēc brīža izvirzījās vadībā pēc Avdejeva uzbrukuma. Pēc tam rīdzinieku vilciens vairs nebija apstādināms, RTU/”Robežsardzes” volejbolistiem uzvarot pēc Voroņko kļūdas servē ar 25:19.

Skatītāju saldajā ēdienā – 5. setā – tieši Voroņko ar precīzu uzbrukumu atklāja rezultātu. Turklāt trīs pirmās mājinieku serves lidoja tīklā un autā. Uz to ar netveramu servi atbildēja Blumbergs 6:4 viesu labā, un pārtraukums Raimonda Vildes trenētajiem rīdziniekiem. Mārcis Obrumans revanšējās, ņemot pārtraukumu pēc Voroņko uzbrukuma iestrēgšanas trīskāršā mājinieku blokā – 7:7. Tam sekoja Garklāva netverama serve pa gala līniju un laukuma pušu maiņa.  Pēc tās Gatim vēl viens “eiss”, bumbai laukumā iekrītot no tīkla troses un pēdējais jēkabpiliešu pārtraukums setā. Divreiz uzbrukumā labāko risinājumu neatrada Medenis, sitot autā un iestrēgstot blokā, bet jēkabpilieša Armanda Āboliņa “eiss” panāca jau 12:8 par labu RTU/”Robežsardzei”. Punktu mačam, atspēlējoties no divu setu deficīta, ar netveramu servi pa viesu libero Dāvi Emīlu Melni pielika Andis Cimoška – 3:2 (-20, -20, 22, 19, 9), sērijā līdz trim uzvarām izvirzot vadībā rīdziniekus ar 1-0.

Rīdzinieku uzbrukuma līderis šodien Garklāvs guva 21 punktu (pa 3 – ar bloku un servi), Avdejevs pievienoja 15 (3 bloki), Zavorotnijs – 13 (3 bloki) un Āboliņš – 9 punktus. Viesu rindās 15 punkti (3 „eisi”) Medenim, 13 – Voroņko, 10 – Blumbergam un pa 9 punktiem – cēlājam Edvīnam Skrūderam (3 „eisi”, 2 bloki) un Adamovičam.

Jau rīt sēriju turpinājums Jēkabpilī un Daugavpilī.

Informāciju sagatavoja Latvijas Volejbola federācija

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par