“Rubenes” florbolistes līderu duelī uzvar “Ķekavu”

16/01/2022 21:25

“Elvi florbola līgas” čempionvienība Kocēnu “Rubene” svētdien svinēja uzvaru sieviešu turnīra vadošo komandu spēlē. “Rubene” savā laukumā ar rezultātu 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) pārspēja “Ķekavu”.

Astotajā minūtē Kristīne Kirilova ieguva viešņām vadību, bet pusotru minūti vēlāk Lāsma Ēvele panāca 1:1. Otrajā trešdaļā Zane Ziedone pārņēma vadību, bet trešajā periodā precīzus metienus pievienoja Emīlija Salaciete un Samanta Bērziņa.

Vēl sieviešu turnīrā “Līgatne” viesos ar 12:2 (7:0, 4:2, 1:0) pārspēja “Irlava”/”Tukums-Slampe” komandu. Uzvarētājām ar “hat-trick” izcēlās Agnese Broliša, bet piecus punktus (2+3) guva Elīza Elizabete Bērziņa.

Kocēnu “Rubene” ar maksimāli iespējamajiem 30 punktiem desmit spēlēs ieņem pirmo vietu, par četriem punktiem apsteidzot 13 cīņas aizvadījušo “Ķekavu”. Tāpat “Rubene” uzvaru guva vīru turnīra spēlē, viesos ar rezultātu 7:4 (3:2, 4:2, 0:0) pārspējot RTU/”Rockets”. Uzvarētājiem divus vārtus guva Matīss Celms, bet zaudētājiem tikpat precīzi metieni bija Renāram Preijeram.

Vēl turnīra apakšgala komandu mačā “Kurši” mājās uzvarēja “Bausku” ar 9:5 (1:0, 5:2, 3:3). Liepājniekiem trīs vārti un divas rezultatīvas piespēles bija Ralfam Polim, bet baušķeniekiem “hat-trick” guva Pēteris Zeltiņš.

Vīru turnīrā līdere ar 38 punktiem 14 spēlēs ir Cēsu “Lekrings”, bet sešus punktus atpaliek tikpat mačus nospēlējusī “Ķekava”. Vīriešu konkurencē šosezon par medaļām cīnās 12 komandas, bet sieviešu sacensībās startē astoņas vienības.

Plānots, ka pamatturnīrā katra komanda ar katru tiksies pa divām reizēm. Astoņas labākās iekļūs ceturtdaļfinālā. Sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām tiks noskaidrotas pusfinālistes, tikpat garās sērijās taps zināmas divas komandas, kas nākamā gada pavasarī “Arēnā Rīga” spēkosies par bronzas medaļām, kā arī tie divi klubi, kas turpat cīnīsies par lielo čempionu kausu un zelta godalgām.

2019./2020.gada sezonā Covid-19 pandēmijas un tās dēļ valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ Latvijas čempioni un medaļnieki palika nenoskaidroti, bet pagājušais čempionāts tā paša iemesla dēļ bija saraustīts un ar mazāku skaitu izslēgšanas spēļu. Valmierā notikušajā finālā uzvarēja Kocēnu “Rubenes” komandas.