Rubīnam sezonas laikā bija jātrenējas pie daiļslidošanas speciālista

Kristiāns Rubīns, sportazinas.com
Kristiāns Rubīns | Foto: www.flickr.com/photos/torontomarlies

Latviešu hokejistam Kristiānam Rubīnam šīs sezonas laikā bija jāpieslīpē slidošanas prasmes, trenējoties pie daiļslidošanas speciālista.

Jau vēstīts, ka latviešu aizsargs Rubīns noslēdzis divu gadu sākuma līmeņa līgumu ar Nacionālās hokeja līgas () komandu Toronto “Maple Leafs”.

“Vecāki par to uzzināja tikai tad, kad biju parakstījis līgumu, jo līdz tam īsti nevienam neko neteicu. Kad līgumu dabūju, piezvanīju vecākiem, pirmajam trenerim [Mikam] Dzindulim, kā arī ģimenei, pie kuras dzīvoju, kad spēlēju junioros. Uzrakstīju arī [Bobam] Hārtlijam,” raidījumam “Sporta Studija” sacīja Rubīns.

Līgums ar Rubīnu noslēgts uz diviem gadiem. Šis ir viņa pirmais kontrakts NHL, jo iepriekš viņam bija līgums ar Amerikas hokeja līgas () vienību Toronto “Marlies”. Parakstītais līgums nenozīmē, ka Rubīnam būs garantēts spēles laiks NHL. Visdrīzāk, viņš turpinās cīnīties , lai kādu dienu nokļūtu pasaules spēcīgākajā līgā.

“Parasti, ja tu esi konkrētajā pilsētā, ar kuras komandu tiek parakstīts līgums, tad jāiet uz ofisu, bet man viss bija caur datoru. Saņēmu epastu no aģentiem, kas man bija jāparaksta un jāaizsūta atpakaļ,” atklāja hokejists.

Hokejistu algu datubāze “Capfriendly” ziņo, ka Rubīna maksimālā alga vienā sezonā būs 925 000 dolāri, ja viņš spēlēs tikai NHL, vai arī 70 000, ja visu sezonu nāksies pavadīt AHL. Summa mainīsies atkarībā no aizvadītajiem mačiem NHL.

2018. gadā Rubīns debitēja Latvijas izlasē pasaules čempionātā, bet pēc tā pievienojās Austrumkrasta hokeja līgas (ECHL) komandai Ņūfoundlendas “Growlers”. “Pēc pasaules čempionāta man bija neskaidrības ar aģentu un ja nemaldos, man vēl jūlija beigās nebija līguma un es nolēmu, ka jāmeklē cits aģents. To man izdevās paveikt caur Matīsu Kivlenieku un viss atrisinājās.”

Rubīnam sezonas laikā esot bijis jātrenējas pie daiļslidošanas speciālista. “Man ļoti daudz ar viņu bija jātrenē slidojums. Bija jāstrādā pie ātruma, balansa un visām citām lietām – man vairāk bija jāpielabo slidojums. Citiem varbūt tas bija metiens vai nūjas tehnika – katram savs.”

Rubīns atklāja, ka kluba attīstības treneri un menedžments vēro hokejistus un nosaka, kādas īpašības ir jāuzlabo. Tādā veidā Kristiāns nonāca pie daiļslidošanas speciālista. “Viņi redz, kuram spēlētājam būtu jāpieliek pie tehniskās puses.”

22 gadus vecais latvietis šajā sezonā “Marlies” rindās 47 mačos guva divus vārtus un atdeva 12 rezultatīvas piespēles.

Pirmo reizi “Maple Leafs” organizācijai Rubīns pievienojās 2018. gadā, augustā parakstot līgumu ar “Growlers”, ar kuru 2018./19. gada sezonā triumfēja ECHL.

Savukārt 2018. gada oktobrī Rubīns tika pie līguma ar “Marlies” vienību, bet pērnā gada jūlijā kontraktu pagarināja.

Rubīns ir arī Latvijas izlases dalībnieks. 2018. gadā viņš valstsvienības rindās debitēja pasaules čempionātā pieaugušo konkurencē, gūstot vienus vārtus un atdodot vienu rezultatīvu piespēli astoņās spēlēs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par