Rubīnam vārti AHL sezonas atklāšanas mačā, Šilovs iesaistās spēlē no rezervistu soliņa (VIDEO)

15/10/2022 08:34
Kristiāns Rubīns

Aizvadītajā naktī Amerikas hokeja līgā (AHL) lielisku debiju jaunajā komandā piedzīvoja latviešu aizsargs Kristiāns Rubīns, kurš palīdzeja sevis pārstāvētajai Belevilas “Senators” papildlaikā ar rezultātu 6:5 pārspēt Lavālas “Rockets”.

Rubīns sezonas atklāšanas mačā izcēlās ar vārtu guvumu otrā perioda trīspadsmitajā minūtē, palīdzot “Senators” izvirzīties vadībā ar rezultātu 3:1. Kristiāns precīzi raidīja vārtos atlēkušo ripu pēc komandas biedra Džeiks Lučīni metiena. Spēlē kopumā latviešu aizsargs izdarīja divus metienus pa vārtiem un nopelnīja vienu divu minūšu noraidījumu, maču noslēdzot ar pozitīvu lietderības rādītāju (+1).

Iepriekšējās trīs sezonas Rubīns pavadīja Toronto “Maple Leafs” sistēmā, savukārt aizvadītajā sezonā debitēja NHL, nospēlējot trīs mačus. Tomēr sezonas lielāko daļu viņš pārstāvēja AHL vienību Toronto “Marlies”, kuras rindās viņš 58 pamatturnīra spēlēs sakrāja 11 (1+10) rezultativitātes punktus. Pēc sezonas “Maple Leafs” izvēlējās neizteikt aizsargam kvalifikācijas piedāvājumu un Rubīns kļuva par neierobežoti brīvo aģentu. Starpsezonā latvietis nonāca “Senators” sistēmā un pirms regulārā čempionāta sākuma tika nosūtīts uz Otavas vienības fārmklubu Bellevilas “Senators”.

Citviet latviešu vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Abotsfordas ”Canucks” piedzīvoja pamatīgu sagrāvi sezonas pirmajā mačā, ar rezultātu 2:8 atzīstot Ontario ”Reign” pārākumu.

Spēli “Canucks” vārtos uzsāka Kolins Delija, kurš 53 minūtēs un 52 sekundēs atvairīja 36 no 43 metieniem un spēles izskaņā tika nomainīts, dodot vietu vārtos Šilovam. Latvietis sev atvēlētajās piecās minūtēs un 54 sekundēs ielaida vienus vārtus, tiekot galā ar diviem no trim pretinieku raidījumiem.

Tāpat pirmo spēli jaunajā AHL sezonā aizvadīja Eduarda Tralmaka pārstāvētā Providensas ”Bruins”, kas mājās ar 3:1 pārspēja Bridžportas ”Islanders”, taču latviešu uzbrucējs spēlē nepiedalījās.