Rubio kļūst par Pasaules kausa MVP, simboliskajā izlasē iekļauti divi Spānijas basketbolisti

Pasaules kausa simboliskā izlase, sportazinas.com
Pasaules kausa simboliskā izlase | Foto: FIBA

Uzreiz pēc Pasaules kausa (PK) basketbolā finālspēles kļuvis zināms turnīra vērtīgākais spēlētājs, ka arī tika paziņota čempionāta simboliskā izlase, kurā pārstāvēti divi čempiones basketbolisti.

Par PK vērtīgāko spēlētāju (MVP) nosauca Spānijas izlases aizsargu Rikiju Rubio, kurš astoņās cīņās atzīmējies ar vidēji 16,4 punktiem, 4,6 atlēkušajām bumbām un sešām piespēlēm. Nacionālās basketbola asociācijas () kluba Fīniksas “Suns” pārstāvis kļuva arī par fināla MVP, ar 20 punktiem palīdzot Spānijai uzvarēt Argentīnu un izcīnīt otro PK zeltu komandas vēsturē.

Rubio tika iekļauts arī turnīra simboliskajā pieciniekā kopā ar vēl vienu Spānijas pārstāvi Marku Gazolu, Argentīnas izlases spēlētāju Luisu Skolu, Serbijas izlases līderi Bogdanu Bogdanoviču un Francijas izlases basketbolistu Evanu Furnjē.

Rubio tautietis Gazols astoņas PK cīņās vidēji iemetis 14,4 punktus, izcīnījis 5,5 bumbas zem groziem un atdevis 4,1 piespēli. Vēl viens fināla dalībnieks Skola astoņos mačos caurmērā guvis 17,9 punktus un izcīnījis 8,1 atlēkušās bumbas.

Tikmēr Bogdanovičs ir iemetis visvairāk punktu PK – 183. Tiesa, viņa vidējais rādītājs 22,9 punkti vienā spēlē nav labākais turnīrā, jo korejietis Guna Ra caurmērā iemetis 23 punktus, bet viņš aizvadījis vien piecus mačus. Savukārt Furnjē astoņās spēlēs vidēji guvis 19,8 punktus, izcīnījis 3,8 punktus un atdevis trīs piespēles.

PK simboliskā izlase:

Bogdanovičs (Serbija), Furnjē (Francija), Rubio (Spānija), Gasols (Spānija), Skola (Argentīna)

Rikijs Rubio un PK simboliskā izlase, sportazinas.com
saņem Pasaules kausa MVP balvu | Foto: FIBA

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par