Ruiss 12 raundos neko neparāda – Džošua revanšējas un atgūst čempiona jostas

Endijs Ruiss, Entonijs Džošua, sportazinas.com
Endijs Ruiss un Entonijs Džošua | Foto: BBC

Šodien vēlu vakarā Saūda Arābijā risinājās ilgi gaidītā revanša cīņa smagsvaru kategorijā starp meksikāņu boksa zvaigzni Endiju Ruisu (33-2) un britu muskuļu kalnu Entoniju Džošua (23-1). Uzvaru pēc punktiem guva Džošua un atguva pasaules čempiona jostas WBO, WBA, IBF un IBO versijās.

Jau pirmajos raundos abi bokseri apmainījās ar jaudīgiem uzbrukumiem, turklāt pēc viena no Džošua sitieniem uz Ruisa sejas parādījās brūce un asinis. Trešā raunda ievadā Džošua bija uzmanīgāks un ilgāku laiku neizpildīja sitienus, daudz kustoties pa ringu. Brits meklēja “caurumus” Ruisa aizsardzībā ar mazāk, bet precīzākiem sitieniem.

Ceturtajā raundā Džošua ar vairāku sitienu kombināciju apdullināja savu pretinieku, bet Ruiss labi turējās pretī un atbildēja ar ko līdzīgu. Kamēr Džošua pirmajā cīņas pusē vairāk kustējās pa ringu, tikmēr Ruiss vairāk statiski virzījās pa ringa centra daļu un centās iedzīt pretinieku stūrī. Ruisam gan bija diezgan lielas grūtības tikt klāt augumā garākajam Džošua.

Ruiss septītajā raundā arvien vairāk tuvojās Džošua, bet arī saņēma no pretinieka pāris spēcīgus sitienus galvas rajonā – nākamajos raundos cīņa turpinājās visai mierīgā tempā. Ruiss kādā no epizodēm iesita pretiniekam pa muguru, par ko saņēma pamatīgu līdzjutēju ūjināšanu. Astotajā raundā abi apmainījās ar agresīvākiem uzbrukumiem, kas savukārt lika uzgavilēt sanākušajiem skatītājiem.

Devītajā raundā abi ievēroja piesardzību, tomēr nebija vērojams tas skatāmākais līdz devītajā raundā Džošua ar veiksmīgu kombināciju apdullināja meksikāni. Ruiss gan turējās kājās, tomēr pēc punktiem pārsvars bija britam. Džošua ievēroja plānu un bija uzmanīgs, kamēr Ruiss desmitajā raundā neparādīja praktiski neko.

Priekšpēdējā raundā bija manāms pamatīgs nogurums no Ruisa puses. Bokseris reti izpildīja sitienus, kamēr Džošua veica vairākus vieglus džebus, radot vismaz kaut kādu aktivitāti ringā. Noslēdzošais raunds, līdzīgi kā iepriekšējie, iesākās piesardzīgi no abu cīkstoņu puses, bet, tuvojoties beigām, Ruiss centās glābt, kas glābjams un mēģināja nokautēt Džošua, taču bez jebkādiem rezultātiem.

Izskaņā Ruiss pēdējās sekundēs padevās un provocēja pretinieku, rādot, lai viņš “neskraida” pa ringu, bet nostājas un cīnās statiski. Džošua vien pasmaidīja, un duelis noslēdzās bez nokautiem. Pēc pauzes tiesneši pārliecinoši uzvaru piešķīra Džošua, kurš guva panākumu pēc punktiem.

Jau ziņots, ka svēršanās ceremonijā Džošua svēra 107,5 kilogramus, bet Ruiss sev ierastajā meksikāņu cepurē svēra 128 kilogramus. Brits pirmo reizi kopš 2014. gada svēra mazāk par 108 kilogramiem un kopš pirmās cīņas pret meksikāņu bokseri viņš ir nometa 4,5 kilogramus. Tikmēr Ruisam tik liels pirmscīņas svars nebija bijis kopš viņa pirmajām profesionālajām cīņām.

Ruiss pirmajā cīņā šovasar sensacionāli nokautēja Džošua un kļuva par pasaules čempionu WBO, WBA, IBF un IBO versijās. 30 gadus vecais bokseris, kuram ir pieci bērni, uzreiz pievērsa sev milzu uzmanību, turklāt viņš arī sarūpēja pirmo karjeras zaudējumu viņa vienaudzim Džošua.

Zīmīgi, ka Ruiss pirms cīņas nemaz nav centies samazināt svaru, jo viņam bija uzstādījums, ka tas palīdzēs duelī. Tāpat meksikānis iepriekš izteicies, ka pēc cīņas ar Džošua viņš vēlētos aizvadīt dueli ar 34 gadus vecā amerikāņa Deonteja Vaildera (42-0) un 31 gadu vecā brita Taisona Fjūrija (29-0) cīņas uzvarētāju. Lai kļūtu par absolūto pasaules čempionu, Ruisam pietrūka tikai Vailderam piederošā WBC josta, taču nu viņš savas jostas ir zaudējis un, iespējams, Vaildera un Fjūrija cīņas uzvarētājs tiksies ar Džošua.

1
Tavs viedoklis

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
AK_box Recent comment authors
  Subscribe  
jaunākie vecākie vērtētākais
Paziņot par
AK_box
Viesis
AK_box

Pie AJ tie tituli noteikti ilgi nepaliks, nabaga tiesneši