Rūnijs no Anglijas izlases atvadās ar drošu uzvaru Vemblijā pār ASV

16/11/2018 12:49

Savu pēdējo maču Anglijas futbola valstsvienības rindās ceturtdien aizvadīja slavenais Veins Rūnijs, palīdzot “trīs lauvām” Vemblija stadionā Londonā draudzības spēlē pārliecinoši ar 3:0 (2:0) pārspēt ASV izlasi.

Mājinieki vadībā izvirzījās spēles 26. minūtē, kad precīzi sita Mančestras “United” pussargs Džesijs Lingārds, savukārt jau nākamajā minūtē savus pirmo vārtus Anglijas izlases labā guva Trents Aleksandrs-Arnolds. Mača 58. minūtē Lingārdu nomainīja Rūnijs, kurš tādējādi laukumā Anglijas izlases kreklā izgāja jau 120. reizi.

“Major League Soccer” klubu Vašingtonas “D.C. United” pārstāvošais uzbrucējs valstsvienībā nebija spēlējis divus gadus, un ar savu bijušo kapteini laukumā angļi 77. minūtē guva arī trešos vārtus – spēles gala rezultātu 3:0 savā debijas mačā panāca “Bournemouth” pārstāvis Kalums Vilsons.

Rūnijs ar gūtajiem 53 vārtiem ir valstsvienības visu laiku rezultatīvākais spēlētājs, savukārt aizvadīto spēļu skaita ziņā viņš atpaliek tikai no bijušā vārtsarga Pītera Šiltona, kura rēķinā 125 cīņas.

Citā pārbaudes mačā ceturtdien Vācija Leipcigā bez grūtībām ar 3:0 guva virsroku pār Krieviju. Mājinieki visu vārtus guva jau pirmajā puslaikā, precīzi sitot uz Mančestras “City” pussargam Lerojam Sanē, Niklāsam Zūlem un Seržam Gnabrī, kuri abi ikdienā pārstāv Minhenes “Bayern” klubu.

UEFA Nāciju līgas A divīzijā angļiem 18. novembrī paredzēta pēdējā spēle, cīņa par uzvaru ceturtajā grupā savā laukumā tiekoties ar horvātiem. Savukārt dalību šajā turnīrā noslēgs ar pirmās grupas maču pirmdien mājās pret Nīderlandi, bet krieviem nepieciešams vismaz punkts 20. novembra mačā Zviedrijā, lai nodrošinātu pirmo vietu B divīzijas otrajā grupā.