Rupja Žoržinju kļūda maksā “Chelsea” zaudējumu; “Milan” raida septiņas bumbas “Torino” vārtos

13/05/2021 00:26
Žoržinju

Šovakar tika aizvadītas vairākas spēles Eiropas spēcīgākajās futbola līgās. Mači risinājās Anglijas premjerlīgā, Vācijas bundeslīgā un Itālijas A sērijā.

Anglija

Vienīgajā premjerlīgas mačā Londonas derbijā “Arsenal” ar 1:0 apspēlēja “Chelsea”. Vienīgos vārtus šajā cīņā 16. minūtē guva Emīls Smits Rovs, kurš izmantoja rupju “Chelsea” pussarga Žoržinju kļūdu. Brazīlijas izcelsmes Itālijas futbolists atdeva riskantu piespēli vārtsargam Kepam Arisabalagam, kurš pēdējiem spēkiem paglāba savu komandu no vārtu zaudējuma, tomēr atlēkusī bumba nonāca pie Pjēra-Emerika Obamejanga, kurš piespēlēja Smitam Rovam uz pustukšiem vārtiem, 20 gadus vecajam spēlētājam savu iespēju izmantojot. Mača izskaņā “Chelsea” bija vairākas lieliskas iespējas izglābties, tostarp divreiz sitot pa vārtu pārliktni, tomēr bumba ne reizi nelidoja “Arsenal” vārtos.

Itālija

A sērijā risinājās astoņas spēles. Itālijas čempione Milānas “Inter”, pateicoties Marcelo Brozoviča, Matiasa Večīno un Romelu Lukaku vārtiem, ar 3:1 uzveica “Roma”, kuras rindās savukārt vienīgo reizi precīzs bija Henrihs Mhitarjans. Panākumu guva arī Turīnas “Juventus”, kas 3:1 uzveica “Sassuolo”. Turīnas klubā ar goliem atzīmējās Andrē Rabio, Krištianu Ronaldu un Paulo Divala, bet “Sassuolo” komandā vārtus guva Džiakomo Raspadori.

Iespaidīgu uzvaru izcīnīja “Milan”, kas ar 7:0 sarāva gabalos “Torino”. Ja pirmais periods noslēdzās ar salīdzinoši pieklājīgu 2:0, vārtus gūstot Teo Ernandesam un Frankam Kesī, tad otrajā puslaikā bija vērojams vārtu birums. Vēl vienus vārtus guva Ernandess, kā arī golu pievienoja Brahims Diazs, savukārt Ante Rebičs izcēlās ar “hat-trick”.

Vienīgajā mačā Vācijas bundeslīgā Berlīnes “Hertha” ar 2:1 uzveica Gelzenkirhenes “Schalke” . Lai arī mājiniekus jau sestajā minūtē vadībā izvirzīja Amine Harits, taču tam sekoja divi bezatbildes vārti “Hertha” izpildījumā, jo ar vārtiem atzīmējās Dedriks Bojota un Jesiks Ngankams.