RVS/LU un TU/”Bigbank” duelī Baltijas sieviešu volejbola līgas ceturtdaļfinālā būs nepieciešama trešā spēle

26/02/2022 16:45
RVS/LU volejbolistes

“Rīgas Volejbola skola”/”Latvijas Universitāte” (RVS/LU) sestdien “Optibet” Baltijas sieviešu volejbola līgas ceturtdaļfināla otrajā spēlē izbraukumā piekāpās Tartu TU/”Bigbank”, kamēr pēc zaudējuma turnīrs jau beidzies “Jelgavas” un “Rīgas Stradiņa Universitāte”/”Minusas Volejbola skola” (RSU/MVS) komandām.

RVS/LU pēc uzvaras mājās četros setos otrajā mačā viesos piekāpās TU/”Bigbank” ar 0-3 (23:25, 14: 25, 19:25). Desmit punktus Rīgas vienībā sakrāja Kristīne Kramēna, bet deviņus – Līva Ēbere. Pretiniecēm 20 punktus guva Ingrida Kīska. Sērijā līdz divām uzvarām rezultāts kļuvis neizšķirts (1-1), un svētdien Tartu notiks izšķirošā spēle.

Pusfinālā jau iekļuvusi “Tallinas Universitāte”/”Kikas”, kura divu Tallinas vienību duelī arī otrajā cīņā apspēlēja “Audentes SG”/NK, uzvarot ar 3-0 (25:12, 25:16, 25:11).

“Jelgava” pēc zaudējuma savā laukumā trijos setos piekāpās Jonavas “Aušrine-KKSC” vienībai no Lietuvas arī izbraukumā – 2-3 (26:28, 25:18, 25:20, 18:25, 12:15). Jelgavniecēm sezonas pēdējā Baltijas līgas spēlē 20 punktus guva Līga Petuhova, pa 17 punktiem – Liene Šimkuse un Kristīne Gabranova, kura trīs punktus sakrāja blokā, bet pa desmit punktiem sakrāja Krista Paegle un Līva Bredika. Mājiniecēm 20 punktus guva Jekaterina Kovaļska, 15 – Irina Jakutavičiene un 13 – Daniele Kvedaraite.

RSU/MVS, kas pirmajā mačā savā laukumā trijos setos piekāpās “Kaunas ASU”, zaudēja lietuvietēm arī izbraukumā – 1-3 (14:25, 25:22, 14:25, 12:25). Rīdziniecēm 14 punktus guva Anija Jurdža, 13 – Megija Dambrehte. Mājiniecēm 17 punktus guva Vilte Bogdanoviča, pa 16 punktiem – Ida Marija Savukīnaite un Viktorija Dudkina.

Pusfinālā iekļūst komandas, kuras izcīna divas uzvaras. Baltijas līgā šosezon spēlē piecas Igaunijas, četras Latvijas un trīs Lietuvas komandas. Latviju šajā Baltijas līgas sezonā pārstāv “Rīgas Volejbola skola”/”Latvijas Universitāte” (RVS/LU), “Rīgas Stradiņa Universitāte”/”Minusas Volejbola skola” (RSU/MVS), “Jelgava” un “Sporta un fiziskās attīstības klubs”/”Daugavpils Universitāte” (SuFA/DU).

Iepriekšējā sezonā par čempionēm tika kronētas Tallinas “TalTech”/”Tradehouse” volejbolistes, kuras finālā ar 3-0 pārspēja RVS/LU. Savukārt Latvijas čempionātā uzvarēja “Jelgavas” komanda.