RVS/LU volejbolistes iekļūst Baltijas līgas pusfinālā

26/02/2021 17:29
RVS/LU volejbolistes

Latvijas volejbolistes no “Rīgas Volejbola skola”/”Latvijas Universitāte” (RVS/LU) vienības piektdien Baltijas Sieviešu volejbola līgas (BSVL) ceturtdaļfinālā uzvarēja un iekļuva sacensību pusfinālā, bet “Jelgava” zaudēja un cīnīsies par piekto vietu. RVS/LU ar 3-0 (25:16, 25:15, 25:17) pieveica Tallinas “Audentes SG/NK”.

Pirmajā setā rīdzinieces pretinieces “noservēja”, izsitot no servju uzņemšanas – 25:16. Otrajā setā līdzīga cīņa bija līdz 4:4, pēc kā Rīgas volejbolistes pakāpeniski palielināja pārsvaru, svinot uzvaru ar 25:15. Trešajā setā ar 8:4 vadībā izvirzījās Tallinas komanda, taču pēc 6:9 Rīgas vienība atbildēja ar sešiem pēc kārtas gūtiem punktiem, panākot 12:9 savā labā un aizvadot cīņu līdz uzvarai setā ar 25:17 un visā spēlē.

Rīdziniecēm rezultatīvākā ar 14 punktiem bija Lāsma Ozola, kura piecus no punktiem guva blokā un četrus – ar netveramām servēm. Par punktu mazāk sakrāja Kristīne Kramēna, kurai divas netveramas serves, 11 punkti Katrīnai Paulai Krustkalnei. Tallinas komandas labā 13 punktus guva Eva Līsa Kuivonena. Rīgas vienības kontā šajā mačā 13 netveramas serves, kamēr pretiniecēm – divas.

Otrā ceturtdaļfinālā piektdien “Jelgavas” volejbolistes ar 1-3 (21:25, 16:25, 25:17, 21:25) piekāpās mājiniecēm TU/”Bigbank”. Jelgavnieces uz Igauniju devušās astoņu spēlētāju sastāvā, izpaliekot arī Inesei Jursonei, kamēr mājiniecēm ierindā bija 14 volejbolistes. Pēc diviem zaudētiem setiem trešajā “Jelgava” izvirzījās vadībā ar 13:8 un pēc Lienes Šimkuses uzbrukuma sitiena setu pārliecinoši uzvarēja ar 25:17. Arī ceturtajā setā Latvijas volejbolistes panāca vadību 8:4 un 12:9, taču, nedaudz iekrītot servju uzņemšanā, latvietes atļāva viešņām gūt četrus punktus pēc kārtas, Aldim Bērziņam pieprasot pusminūtes pārtraukumu. Pēc 16:16 mājinieces guva trīs punktus pēc kārtas, vēlāk uzvarot arī setā (25:21) un visā spēlē.

Rezultatīvākā Jelgavas komandā ar 14 punktiem bija Liene Šimkuse. 13 punktus sakrāja Līga Plāte, 12 – Līva Sola. Mājiniecēm 19 punkti, no kuriem pieci gūti ar servi, Ingridas Kīskas kontā. 18 punktus sakrāja Ingrisa Suvi, 16 – Annabela Huika, desmit – Laura Reitere, izceļoties ar trim blokiem. Sestdien notiks pusfināla spēles, vienā no kurām RVS/LU tiksies ar “Kaunas”-VDU, bet pirms tam mačā par piekto vietu “Jelgava” cīnīsies ar “Audentes SG/NK”. Svētdien norisināsies cīņas par trešo un pirmo vietu. Sestdien notiks pusfināla spēles, kā arī mačs par piekto vietu, bet svētdien – cīņas par trešo un pirmo vietu. 2019./2020.gada sezonas BSVL izcīņā uzvarēja RVS komanda, kas finālā piecos setos pieveica pašreizējās līderes Tallinas “TalTech”/”Tradehouse” volejbolistes, par finālturnīra vērtīgāko spēlētāju atzīstot Rīgas vienības diagonālo uzbrucēju Martu Kamēliju Levinsku.