RVS/LU volejbolistes zaudē un beidz cīņu par CEV Izaicinājuma kausu

21/12/2022 23:47
RVS/LU

“Rīgas Volejbola skola”/”Latvijas Universitāte” (RVS/LU) komanda trešdien Stara Pazovā cieta zaudējumu Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Izaicinājuma kausa sešpadsmitdaļfināla atbildes spēlē un izstājās no cīņas par kausu. RVS/LU, tāpat kā pirms nedēļas, zaudēja Serbijas klubam Stara Pazovas “Jedinstvo” trijos setos – 0-3 (17:25, 14:25, 16:25).

Par spēles rezultatīvāko spēlētāju kļuva rīdziniece Kristīne Kramēna, kura guva 14 punktus 28 uzbrukumos. Ar septiņiem punktiem piebalsoja Megija Dambrehte. Spēles protokols vēsta, ka laukumā pabija visas 13 RVS/LU spēlētājs. Mājiniecēm rezultatīvākā ar 11 punktiem bija Isidora Kockareviča. Pirmo punktu spēlē ar uzbrukumu guva Kristīne Kramēna, bt pēc Līvas Ēberes uzbrukuma viešņas panāca 3:1 vadību. Tomēr nākamajās divās izspēlēs uzvarēja mājinieces, un līdz 9:9 laukumā risinājās līdzīga cīņa. Pēc tam pakāpeniski izpaudās Serbijas kluba pārākums.

Arī otrajā setā pirmo punktu guva rīdzinieces, uzbrukumā izceļoties Megijai Dambrehtei, taču tā bija vienīgā reize setā, kad vadībā bija RVS/LU. Trešo setu gan mājinieces sāka ar vadību, panākot 2:0, 6:1 un 10:2 un pēc Jovanas Zelenovičas uzbrukuma “paipā” svinot iekļūšanu nākamajā kārtā. Pagājušajā trešdienā sporta namā “Daugava” notikušajā mačā Latvijas klubs piekāpās ar rezultātu 0-3 (19:25, 16:25, 16:25).

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā rīdzinieces pārspēja Slovākijas klubu Brusno “Pirane”, viesos uzvarot ar 3-0 (25:21, 25:20, 25:19) un savā laukumā ar 3-2 (25:18, 22:25, 24:26, 25:16, 15:6). “Jedinstvo” volejbolistes ir Serbijas superlīgas līderes un valsts kausa izcīņā iekļuvušas pusfinālā. Stara Pazovas komanda CEV Izaicinājuma kausu sāka no pamatturnīra jeb 1/16 fināla.

RVS komandai šis ir jau ceturtais gads CEV Izaicinājuma kausā. Rīdziniecēm līdz šim nebija izdevies pārvarēt pirmo kārtu. CEV Izaicinājuma kausā šajā sezonā kopā startē 60 sieviešu volejbola klubi no visas Eiropas. Izaicinājuma kauss Eiropā ir pēc spēka trešā ranga turnīrs aiz CEV Čempionu līgas un CEV Kausa.