RVS volejbolistes kļūst par Latvijas čempionēm

17/04/2019 23:36

Latvijas čempionāta finālā atbildes spēlē Rīgas Volejbola skolas spēlētājas savā laukumā vispirms četros setos revanšējās par zaudējumu izbraukumā MSĢ/“Zeltalejas” komandai un pēc tam svinēja uzvaru arī tā sauktajā zelta setā ar 25:22.

Pēc zaudējuma trijos setos Murjāņos Rīgas Volejbola skolas volejbolistēm šodien savā laukumā bija jāuzvar četri seti – spēle un tā sauktais zelta sets. Tikai tad par čempionēm kļūtu RVS spēlētājas.

1. sets pagāja līdzīgā cīņā. Pēc Kristīnes Reimanes uzbrukuma viešņas panāca 10:7 savā labā, taču drīz vien ar diviem Irbes Andikes Lazdas blokiem pēc kārtas rezultāts bija izlīdzināts – 13:13. Vadībā RVS pēc diviem Lindas Ozolas “eisiem” pēc kārtas un Alises Kjasiles uzbrukuma izvirzījās seta galotnē (21:19) un uzvaru setā neatdeva, to ar vēl vienu bloku pabeidzot Lazdai – 25:21. Rīdzinieces tāpat kā izbraukumā daudz kļūdījās gan servēs, gan uzbrukumā, taču šoreiz tik “nāvīgas” nebija murjāniešu serves.

2. setu labāk uzsāka mājinieces, kuras pēc Lazdas netveramas serves panāca 8:5, taču ar četriem pēc kārtas gūtiem punktiem pretinieces panāca 13:13, liekot RVS vecākajam trenerim Andrejam Odinokovam ņemt pusminūtes pārtraukumu. Mājinieces atbildēja ar savu četru punktu izrāvienu – 20:17. Tomēr sets noslēdzās galotnē, kad setbumba bija arī viešņām (25:24). Marta Kamēlija Levinska vairākkārt sekmīgi uzbruka, bet punktu setam, vispirms pieķerot bumbu blokā, bet tūlīt to raidot pa pretinieču laukuma grīdu pielika Lazda – 28:26.

3. setā pēc Dārtas Lūses serves viešņas no 4:6 panāca 9:6 savā labā, pēc diviem Reimanes “eisiem” palielinot rezultāta starpību līdz 18:12. Mājinieces organizēja sekmīgu pakaļdzīšanos, pēc Lazdas netveramas serves panākot 22:23, taču tas arī bija viss – 22:25 panāca Rūta Linde ar labu servi.

4. setā ar labām Lazdas servēm (arī trīs netveramas serves) mājinieces panāca 11:4. Uz to MSĢ/”Zeltaleja” atbildēja ar vairākām veiksmīgām Reimanes servēm, pietuvojoties līdz 10:13. RVS “ātrvilciens” gan vairs nebija apturams, un viešņu vecākais treneris Ilmārs Pūliņš jau sāka domāt par “zelta setu”, veicot vairāku pamatsastāva spēlētāju nomaiņu, – 25:17 pēc Levinskas uzbrukuma.

Izšķirošajā setā tikai vienreiz vadībā bija MSĢ/”Zeltaleja”, kad pēc bloka tika panākts 9:8. Pēc tam sekoja Elzas Rekneres benefice servēšanā, RVS panākot 14:9 jau savā labā. Ar Reimanes servēm un Pētersones uzbrukumiem viešņas panāca 15:15, taču tā bija pēdējā reize šajā spēlē, kad murjānietēm izdevās panākt mājinieces. Kjasiles uzbrukums pielika punktu šīs sezonas čempionātam – 3:1 (25:21, 28:26, 22:25, 25:22) un 25:22 “zelta setā” RVS labā.

Uzvarētāju labā 24 punktus, četrus no tiem – ar servi, guva Levinska, kurai bija milzīga slodze, uzbrukumā spēlējot 74 reizes. 21 punkts Lazdai, no kuriem 8(!) – ar servi un 6 – blokā, 19 – Adelīnai Gerliņai, kura labi aizstāja komandas kapteini Kristīni Kramēnu, 12 (3 “eisi”) – uzvaras bumbas autorei Kjasilei, 8 (4 netveramas serves) – Reknerei un 7 (3 “eisi”) – Ozolai. Viešņu rindās atsevišķu uzslavu par darbību aizsardzībā pelnījusi libero Inga Ikauniece, bet rezultatīvākās spēlētājas godu ar 15 punktiem dalīja Pētersone (3 – ar servi) un Annija Jurdža. 8 punkti Menardai Brīvulei, 7 – Rūtai Lindei.