Šabala ar realizētu pēcspēles sitienu palīdz “Sūduva” iekļūt ČL kvalifikācijas nākamajā kārtā

19/08/2020 22:44
Valērijs Šabala | Foto: FK Sūduva

Latvijas uzbrucējs Valērijs Šabala trešdien UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmās kārtas spēlē realizēja pēcspēles 11 metru sitienu, palīdzot viņa un pussarga Gļeba Kļuškina pārstāvētajai Lietuvas vienībai Marijampoles “Sūduva” sasniegt otro kārtu.

“Sūduva” viesos uzveica Igaunijas čempioni Tallinas “Flora”. Pēc pamatlaika rezultāts bija neizšķirts 1:1 (0:0), papildlaikā vārti netika gūti, bet 11 metru soda sitienu sērijā ar 4:2 pārāki bija marijampolieši, kuri maču uzvarēja ar 2:1.

“Sūduva” kvalifikācijas otrajā kārtā mājās uzņems Izraēlas čempioni Telavivas “Maccabi”, kas trešdien mājās ar 2:0 (0:0) pārspēja Latvijas klubu “Riga”. Igaunijas un Latvijas čempiones sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā.

Mājinieki vadībā izvirzījās 49.minūtē, kad soda laukumā pirmais pie vārtsarga atsistās bumbas bija Rauno Sapinens, panākot 1:0. 12 minūtes pirms pamatlaika beigām Mihrets Topčagičs realizēja 11 metru soda sitienu un izlīdzināja rezultātu.

Pamatlaikā vārti vairs netika gūti un arī 2×15 minūšu papildlaiks noslēdzās neizšķirti. Pagarinājuma pēdējā minūtē, pirms “pendeļu” sērijas, Sauļus Širmelis laukumā sūtīja Šabalu, kamēr Kļuškins palika uz rezervistu soliņa.

Sēriju sāka viesi, Andro Švrļugam realizējot savu sitienu. Igaunijas futbola veterāns Konstantīns Vasiļjevs centās atbildēt ar sitienu Antonīna Panenkas stilā, taču bumba vispirms atsitās pret vārtu stabu, bet pēc tam – pret “Sūduva” vārtsargu Ivanu Kardumu.

Tad uz 11 metru atzīmi devās Šabala, kurš bija nekļūdīgs, bet ar to pašu atbildēja arī Sapinens. Turpinājumā “Sūduva” uzbrucējs Josips Tadičs trāpīja pa vārtu konstrukciju, bet Henri Jarvelaids bija precīzs, panākot 2:2.

Domagojs Pušičs atgrieza Lietuvas čempioni vadībā, bet Markusa Sometsa sisto bumbu atvairīja Kardums, tādējādi viesi tika pie iespējas noslēgt sēriju. Topčagičs raidīja bumbu mērķī un atnesa savai komandai uzvaru.

Zīmīgi, ka “Flora” komandas pieteikumā bija tikai vietējie spēlētāji, kamēr “Sūduva” maču sāka ar vien trim lietuviešiem sākumsastāvā.

Kvalifikācijas otrās kārtas spēle starp “Sūduva” un “Maccabi” komandām notiks nākamnedēļ Marijampolē. Zīmīgi, ka “Sūduva” pērn apturēja “Maccabi” UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā, abos mačos uzvarot ar 2:1.

Turpretī neveiksmi pirmajā kvalifikācijas kārtā cieta aizsarga Igora Tarasova pārstāvētā Somijas čempione Kuopio “Palloseura” (“KuPS”), kas viesos ar 0:5 (0:2) piekāpās pazīstamajam Norvēģijas klubam “Molde”. Tarasovs, kurš “KuPS” rindas papildināja pagājušajā nedēļā, palika ārpus pieteikuma.

Lai iekļūtu UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā, komandām jāpārvar kopumā četras kvalifikācijas kārtas.