Šabala noraidās un atstāj “Sūduva” mazākumā, Ošam draud izkrišana no augstākās divīzijas

23/07/2020 23:32

Latvijas futbola uzbrucējs Valērijs Šabala ceturtdien tika noraidīts no laukuma Lietuvas A līgas spēlē, taču tas netraucēja viņa un pussarga Gļeba Kļuškina pārstāvētajai Marijampoles “Sūduva” komandai astoņu vīru sastāvā tikt pie punkta.

“Sūduva” mājās cīnījās neizšķirti 0:0 (0:0) ar Gargždi “Banga” komandu.

Kļuškins spēli sāka sākumsastāvā un tika nomainīts 73.minūtē, kad citas maiņas laikā laukumā devās Šabala.

Pirmais pavērsiens bija otrā puslaika otrajā pusē, kad mājinieku pussargam Tomasam Salomonam minūtes laikā tika parādītas divas dzeltenās kartītes, no kurām viena bija par simulāciju pēc pretinieka pārkāpuma. Nākamo triecienu “Sūduva” saņēma 52.minūtē, kad par pārkāpumu pie sava soda laukuma sarkano “plāksteri” savā acu priekšā ieraudzīja mājinieku pussargs Daniels Ofenbahers.

Vēl vairāk Marijampoles futbolisti iekarsa, tuvojoties pamatlaika beigām, kad pēc Andro Švrļugas nogāšanas soda laukumā mājinieki netika pie cerētā 11 metru soda sitiena. Šī epizode beidzās ar sarkanās kartītes parādīšanu “Sūduva” rezerves vārtsargam Ignam Plūkam, kurš atradās uz soliņa, turklāt diezgan aktīvi ar tiesnešiem skaidrojās arī Švrļuga.

Šabala mājiniekus astoņu vīru sastāvā atstāja četras minūtes pirms pamatlaika beigām. Vispirms Latvijas futbolists aiz krekla tika norauts zemē, bet pēc piecelšanās kājās viņš devās tiesneša virzienā un uzsāka sarunu, par ko arī tika noraidīts.

Ieskaitot kompensācijas laiku, viesi ar trīs vīru pārspēku spēlēja desmit minūtes, bet savu iespēju neizmantoja. Pēc finālsvilpes atskanēšanas “Sūduva” futbolisti veltīja deju un aplausus mača tiesnešiem.

Pēc 11  spēļu kārtām “Sūduva” ar 26 punktiem ieņem pirmo vietu, bet tuvākā sekotāja Viļņas “Žalgiris” atpaliek par trim punktiem, kamēr vēl par punktu mazāk ir Kauņas “Žalgiris” futbolistiem.

A līgā šajā sezonā spēlē sešas komandas, kas aizvadīs vien 20 spēļu turnīru 30 maču vietā.

Šveice

Latvijas futbola izlases aizsarga Mārča Oša pārstāvētā Neišateles “Xamax” ceturtdien cieta zaudējumu Šveices superlīgas 33.kārtas spēlē, tuvojoties izkrišanai no augstākās divīzijas.

“Xamax” mājās ar 0:1 (0:1) atzina turnīra līderes Bernes “Young Boys” pārākumu.

Ošs no zvana līdz zvanam spēlēja arī trešajā mačā pēc atgriešanās laukumā. Iepriekšējās divās spēlēs viņš izpelnījās vietu kārtas simboliskajās izlasēs, turklāt svētdien guva svarīgus uzvaras vārtus.

Šoreiz “Xamax” komandai veiksme neuzsmaidīja, un jau astotajā minūtē viesi ieraidīja bumbu vārtos. Kristofera Martinsa piespēle izurbās cauri mājinieku aizsardzībai, un bumba nonāca pie Žana Pjēra Nsamē, kurš netraucēts panāca 1:0.

Pārējo spēles laiku Neišateles komanda nosargāja vārtus neskartus.

Jau ziņots, ka uzbrucēja Roberta Uldriķa pārstāvētā “Sion” trešdien viesos ar 2:1 pārspēja “Luzern”, attālinoties no pēdējā pozīcijā esošās “Xamax”. Uldriķis bija viesu komandas pieteikumā un laukumā devās mača 76.minūtē.

Tikmēr vārtsargs Andris Vaņins bija pieteikumā, kamēr viņa pārstāvētā “Zurich” viesos ar 0:1 atzina “Lugano” pārākumu. Citviet “St. Gallen” vienība, kuras paspārnē ir pussargs Daniels Ontužāns, cīņā par zelta medaļām savā laukumā spēles sākumā dāvāja tuvākajiem sekotājiem no “Basel” divu vārtu pārsvaru un kopā piedzīvoja “pērienu” ar 0:5.

Vēl vienā cīņā “Thun” savās mājās ar 5:1 sagrāva Ženēvas “Servette”, apgrūtinot latviešu pārstāvēto komandu izredzes uz palikšanu virslīgā. “Thun” tagad par trim punktiem apsteidz “Sion” un par astoņiem punktiem – Mārča Oša pārstāvēto Neišateles “Xamax”. “Sion” gan ir spēle rezervē.

Čempionāta vadībā ar 67 punktiem 33 spēlēs ir “Young Boys” komanda, kurai ar 62 punktiem seko “St. Gallen”. “Zurich” ar 42 punktiem 32 spēlēs ir sestā, “Sion” ar 32 punktiem 32 mačos ieņem devīto vietu, bet “Xamax” ar 27 punktiem ir pēdējā desmit komandu konkurencē.

Devītās vietas īpašniecei būs pārspēles par vietas saglabāšanu superlīgā, bet desmito pozīciju ieņēmusī komanda izkritīs no augstākās divīzijas.