Šabala pēdējās minūtēs izrauj “Sūduva” uzvaru (VIDEO)

28/06/2020 21:31

Lietuva

Latvijas uzbrucējs Valērijs Šabala svētdien guva vārtus Lietuvas A līgas futbola čempionāta spēles otrā puslaika kompensācijas laika priekšpēdējā minūtē, izraudams Marijampoles “Sūduva” komandai uzvaru.

Šabalas un pussarga Gļeba Kļuškina pārstāvētā  “Sūduva” viesos ar 1:0 (0:0) uzveica Kauņas “Žalgiris” futbolistus.

Abi Latvijas futbolisti spēlē iesaistījās otrajā puslaikā – Kļuškins nāca uz maiņu 69.minūtē, bet Šabala 81.minūtē.

Šabala vārtus guva kompensācijas laika otrajā minūtē, kad bumba pēc Kļuškina sitiena rikošetā nonāca viņa rīcībā. Latvijas uzbrucējs ar krūtīm nolika bumbu pa sitienam un trieca to vārtos, panākdams 1:0.

Šabalam šie ir pirmie vārti Lietuvas čempionātā.

“Sūduva” ar 19 punktiem septiņās spēlēs ieņem pirmo vietu turnīra tabulā, bet par sešiem punktiem un vienu maču mazāk ir Viļņas “Žalgiris” futbolistiem. A līgā šajā sezonā spēlē sešas komandas, kas aizvadīs vien 20 spēļu turnīru 30 maču vietā.

Polija

Latvijas futbola izlases pussarga Kristera Tobera pārstāvētā Gdaņskas “Lechia” komanda svētdien izcīnīja panākumu Polijas ekstraklases otrā posma spēcīgākās grupas spēlē.

“Lechia” viesos ar rezultātu 2:1 (0:1) guva virsroku pār Belastokas “Jagiellonia”.

Tobers maču sāka starta vienpadsmitniekā centra aizsarga pozīcijā. Pirmajā puslaikā viņš divreiz neglāba “Lechia” no bumbas nonākšanas vārtos, taču pirmajā no tām vārtu guvums netika ieskaitīts. Otrajā epizodē pirmā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē pretinieku uzbrucējs Jakovs Puljičs netraucēts saņēma bumbu un panāca 1:0.

Otrā puslaika sākumā, 47.minūtē, Lukašs Zvoliņskis ātrā uzbrukumā saņēma piespēli no kreisās malas un panāca 1:1. 16 minūtes pirms pamatlaika beigām poļu uzbrucējs pēc tālas piespēles nonāca uzbrukuma smailē un izvirzīja vadībā “Lechia” komandu.

“Jagiellonia” komandai otrā puslaika kompensācijas laika pēdējās minūtēs bija iespēja izraut neizšķirtu, taču vienā no epizodēm par viesu galveno varoni kļuva Tobers. Latviešu futbolists, stāvot nedaudz pirms vārtu līnijas, ar galvu atvairīja pretinieku futbolista spēcīgu sitienu.

“Lechia” otrā posma spēcīgākajā grupā ar 52 punktiem 33 spēlēs ieņem piekto vietu, no pirmā trijnieka jeb Eirokausu zonas atpaliekot par diviem punktiem. Tikpat punkti ir līdz otrajā pozīcijā esošajai Glivices “Piast”, bet līdere Varšavas “Legia” aizsteigusies priekšā jau ar 11 punktu pārsvaru.

Gdaņskas komandai līdz sezonas beigām palikušas četras ekstraklases spēles un dalība Polijas kausā.

Tikmēr Latvijas izlases vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētā Gdiņas “Arka” turpina cīņu par vietas saglabāšanu Polijas augstākajā līgā.

Otrā posma otrajā grupā Gdiņas futbolisti ar 33 punktiem 32 spēlēs ieņem sesto vietu starp astoņām komandām, bet pirmais piecinieks, kas nodrošinās palikšanu ekstraklasē, ir astoņu punktu attālumā.

Pēc aizvadītām 30 spēlēm čempionāta komandas tika sadalītas divās daļās, un cīņu par medaļām un Eirokausiem turpina astoņi vadošie klubi.

Armēnija

Latvijas pussarga Eduarda Emša pārstāvētā “Noah” komanda svētdien izcīnīja uzvaru Armēnijas futbola čempionāta spēlē, divas kārtas pirms turnīra beigām iekļūstot labāko trijniekā.

“Noah” viesos ar 1:0 (0:0) pārspēja savu tiešo konkurenti “Alaškert” komandu.

Emsis spēlē iesaistījās 83.minūtē, kad nāca uz maiņu. Četras minūtes vēlāk viņa komandas biedrs Kirils Bors ar izcili precīzu soda sitienu no aptuveni ceturtdaļlaukuma panāca viesiem 1:0.

Pēc 18 kārtām Armēnijas čempionāts sadalīts divās grupās, sešām spēcīgākajām komandām divu apļu turnīrā turpinot cīņu par titulu. Čempionāta vadībā ar 45 punktiem 25 spēlēs ir Gjumri “Širak” un “Ararat-Armenia”, kurām ar 42 punktiem seko “Noah”. Par diviem punktiem mazāk ir “Alaškert” komandai.

Uzvarētāja spēlēs nākamās sezonas UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā, bet otrās un trešās vietas ieguvēja, kā arī kausa ieguvēja – UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā.

Kausa izcīņā “Noah” sasniegusi finālu, kurā 10.jūlijā tiksies ar “Ararat-Armenia”.

Čehija

Latvijas futbola izlases uzbrucēja Dāvja Ikaunieka pārstāvētā Zlīnas “Fastav” svētdien nodrošināja palikšanu Čehijas augstākajā līgā arī uz nākamo sezonu.

“Fastav” otrā posma vājākās grupas spēlē viesos ar 1:4 (1:1) atzina “Teplice” pārākumu, taču punktus neguva arī “Karvina” futbolisti, kuri pēdējās kārtās varēja Zlīnas vienību nosūtīt uz pārspēlēm.

Ikaunieks traumas dēļ nav piedalījies pēdējās septiņās “Fastav” spēlēs.

Divus mačus pirms sezonas beigām “Fastav” ar 33 punktiem 33 spēlēs atpalicēju grupā ieņem trešo vietu sešu komandu konkurencē. “Karvina” pēdējās divās kārtās var panākt Zlīnas komandu, taču vienādu punktu gadījumā vietu sadale tiek noteikta pēc pirmā posma jeb pamatturnīra, kurā Ikaunieka vienībai bija par punktu vairāk nekā sāncenšiem.

Jau ziņots, ka šajā nedēļās nogalē Čehijas čempionu titulu sev nodrošināja Prāgas “Slavia” futbolisti.

Šveice

Tikmēr Šveicē no četriem Latvijas futbolistiem kā vienīgais pieteikumā atkal bija tikai vārtsargs Andris Vaņins. “Zurich” ar latvieti rezervē svētdien mājās ar 1:0 (0:0) uzveica “Lugano”.

Joprojām “St. Gallen” pieteikumā nav bijis Daniels Ontužāns, kura pārstāvētā komanda mājās ar 3:2 (3:0) apspēlēja “Thun”. Tāpat spēles dalībnieku sarakstā nebija uzbrucēja Roberta Uldriķa, kura pārstāvētā “Sion” viesos ar 0:2 (0:0) atzina “Basel” pārākumu.

Sestdien pieteikumā nebija savainotā aizsarga Mārča Oša pārstāvētā Neišateles “Xamax”, kas viesos ar 0:6 (0:4) kapitulēja Bernes “Young Boys”.

Turnīra tabulas galvgalī ar 51 punktu 26 spēlēs ir “Young Boys” un “St. Gallen”. “Zurich” ar 38 punktiem ieņem piekto vietu, “Sion” ar 24 punktiem ir astotajā pozīcijā, bet “Xamax” nopelnījusi 22 punktus un ierindojas devītajā pozīcijā desmit vienību konkurencē.

Norvēģija

Latvijas futbola izlases pussargs Jānis Ikaunieks svētdien Norvēģijas augstākajā līgā laukumā devās uz maiņu un ar aktīvu sniegumu palīdzēja Drammenes “Stromsgodset” komandai izcīnīt vienu punktu.

Drammenes futbolisti ceturtās kārtas spēlē mājās cīnījās neizšķirti 1:1 (0:1) ar “Alesund” vienību.

Pateicoties Sigurda Haugena gūtajiem vārtiem, pirmo puslaiku ar 1:0 uzvarēja viesi. Ikaunieks spēlē iesaistījās otrajā puslaikā, kad 63.minūtē nāca uz maiņu.

Pamatlaika beigās viņš ar savu aktivitāti nopelnīja 11 metru soda sitienu. Vienā no epizodēm kuldīdznieks jau atvēzējās sitienam, lai atlēkušo bumbu triektu vārtos, tomēr pretinieks viņu nogāza no mugurpuses. “Pendeli” izpildīja Mikels Maigārds Jākobsens, kurš 89.minūtē panāca 1:1.

“Stromsgodset” ar astoņiem punktiem četrās spēlēs turnīra tabulā ieņem ceturto vietu.

Norvēģijas augstākās līgas sezonai bija jāsākas aprīlī, tomēr koronavīrusa izplatības dēļ turnīra starts tika atlikts. Maija sākumā Norvēģijā varēja atsākties pilnvērtīgi treniņi, bet mēneša beigās tika dota zaļā gaisma pārbaudes spēlēm.

Ikaunieks guva vārtus visās trīs pārbaudes spēlēs pirms sezonas atliktā starta.