Šabalam atkal vārti, Ošs neveiksmīgi debitē Šveicē

25/08/2018 22:33
sabala, sportazinas

Latvijas futbola izlases aizsargs Mārcis Ošs sestdien debitēja Šveices augstākajā līgā Neišateles “Xamax” kluba sastāvā, piedzīvojot neveiksmi. Zaudējums arī uzbrucēja Roberta Uldriķa pārstāvētajai “Sion”.

“Xamax” piektās kārtas spēlē izbraukumā ar rezultātu 2:5 (1:2) piekāpās pērnās sezonas čempionei Bernes “Young Boys”. Ošs spēli sāka starta vienpadsmitniekā un laukumā bija visu spēli. Tiesa, tā ne tikai komandai, bet arī aizsargam izvērtās neveiksmīga, jo Ošs spēles izskaņā raidīja bumbu savos vārtos.

“Xamax” labā abus vārtus guva Oša partneris laukuma aizsardzības centrā bosnietis Mustafa Sejmenovičs, savukārt Bernes kluba labā, izņemot Oša “auto-golu”, vārtus guva četri dažādi futbolisti.

Arī Uldriķa pārstāvētā “Sion” aizvadīja spēli izbraukumā un ar 1:2 (0:0) piekāpās Cīrihes “Grasshopers” vienībai.

Uldriķis spēli uzsāka pamatsastāvā, taču neilgi pēc pirmajiem ielaistajiem vārtiem 54. minūtē tika nomainīts.

Mājinieku labā abus vārtus guva zviedrs Nabils Bahuī, kurš precīzi sita 49. un 83.minūtē, bet “Sion” labā vienīgos vārtus 61. minūte guva senegālietis Musa Kalilū Djite.

Tikmēr Polijas pirmajā līgā ar pilnu spēli un vārtu guvumu atkal izcēlies Latvijas izlases uzbrucējs Valērijs Šabala, kurš palīdzēja savai komandai “Podbeskidzie” izcīnīt neizšķirtu pret “Drutex-Bytovia” – 1:1.

Šabalam tas bijas trešais vārtu guvums šosezon, kas ļauj viņam dalīt līgas labākā snaipera godu ar vēl astoņiem spēlētājiem, ieskaitot arī Vladislavu Gutkovski.

“Podbeskidzie” spēles 39. minūtē nonāca iedzinējos, bet Šabala no vārtu priekšas vieglā epizodē bija precīzs otrā puslaika ievadā (49. min.). Uzbrucēja kontā arī nopelnīta dzeltenā kartīte.

Savukārt zaudējumu Kazahstānas čempionātā piedzīvoja cita Latvijas uzbrucēja Artūra Karašauska pārstāvētā “Akzhayik”, kas izbraukumā ar 0:1 piekāpās “Ordabasy” klubam.

Karašausks devās sākumsastāvā un aizvadīja visu spēli.

Jāpiezīmē, ka “Akzhayik” piedzīvojusi jau piekto zaudējumu pēc kārtas, tādējādi noslīdot uz astoto vietu turnīra kopvērtējumā 12 komandu konkurencē.