Šabalam noraidījums, Latvijas izlasei bezcerīgs neizšķirts pret Andoru

19/11/2018 20:57

UEFA Nāciju līgas D divīzijas 1. apakšgrupas pēdējā spēlē Miksu Pātelainena vadītā Latvijas izlase piedzīvojusi kārtējo fiasko, viesos otro reizi šā turnīra ietvaros nospēlējot 0:0 ar grupas nosacīto pastarīti Andoras izlasi. Noraidījumu šā mača pirmajā puslaikā nopelnīja Latvijas izlases uzbrucējs Valērijs Šabala.

Mača ievadā aktīvāka bija Latvijas izlase, kurai uzvara bija nepieciešama, lai 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā tā nepaliktu pēdējā izlozes grozā. Tomēr, laikam ritot, Andora spēja mača gaitu ne tikai izlīdzināt, bet arī pārņemt iniciatīvu.

Andoriešiem jau 16. minūtē pietrūka pavisam nedaudz, lai panāktu 1:0, bet 38. minūtē nervi neizturēja Valērijam Šabalam, kurš par atklātu rupjību saņēma sarkano kartīti no galvenā tiesneša. Latvijai bija jāsamierinās ar spēlētāja zaudēšanu tieši tajā pozīcijā, kura mūsu izlasei ir vissāpīgākā – uzbrukumā.

Rezultāts līdz pat puslaika noslēgumam saglabājās nemainīgs – 0:0. Andora šajās 45 minūtēs bija izdarījusi par četriem sitieniem (5:1) vairāk…

Otrajā puslaikā nelielu iniciatīvu atkal pārņēma Latvijas izlase, Igoram Tarasovam pēc sitiena ar galvu trāpot pa pārliktni. Laukumā valdīja diezgan zemas kvalitātes futbols, tomēr abas komandas centās izraut uzvaru.

Vistuvāk tai bija Latvija, kompensācijas laikā Roberta Uldriķa precīzi izpildīto sitienu no vārtiem izvelkot Andoras izlases vārtsargam – 0:0.

Līdz ar to Latvija 1. apakšgrupā ar četriem punktiem ierindojās trešajā vietā. Tikpat punktus ieguvusī Andora palika pēdējā vietā tikai sliktākas vārtu attiecības dēļ.

2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas izlozē, kas 2. decembrī notiks Īrijas galvaspilsētā Dublinā, Latvijas izlase būs pēdējā grozā.

Paralēlajā mačā 1. apakšgrupas uzvarētāja Gruzija noturēja divu vārtu pārsvaru un ar 2:1 pieveica savu tuvāko sekotāju Kazahstānu.