Šabalam pirmais mačs “Sūduva” pamatsastāvā, Emsis sasniedz Armēnijas kausa finālu

24/06/2020 22:24

Lietuva

Latvijas uzbrucēja Valērija Šabalas un pussarga Gļeba Kļuškina pārstāvētā Marijampoles “Sūduva” komanda trešdien svinēja uzvaru Lietuvas A līgas futbola čempionāta spēlē.

“Sūduva” savā laukumā ar rezultātu 3:0 (3:0) pārspēja “Panevežys” komandu.

Šabala pirmo reizi spēlēja “Sūduva” sākumsastāvā un laukumā pavadīja 70 minūtes, kamēr Kļuškins cīņā iesaistījās no otrā puslaika sākuma.

Visus trīs vārtus Lietuvas čempionei guva bosniešu uzbrucējs Mihrets Topčagičs. Vispirms viņš 11.minūtē pēc stūra sitiena saņēma bumbu vārtu priekšā un panāca 1:0, bet septiņas minūtes vēlāk pēc austrieša Tomasa Salamona piespēles Topčagičs dubultoja pārsvaru.

Jau 21.minūtē bosnietim bija iespēja noformēt sev “hat-trick”, taču viņa izpildīto 11 metru soda sitienu atvairīja Panevēžas komandas brazīliešu vārtsargs Rafaels Broetu Enriki. Tiesa, trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Topčagičs tomēr tika pie “hat-trick” – bumba no pretinieku aizsarga nonāca “Sūduva” uzbrukuma līdera rīcībā, viņam raidot to mērķī.

Otrajā puslaikā vārti netika gūti, un marijampolieši svinēja pārliecinošu uzvaru.

Zīmīgi, ka trešdienas maču tiesāja Latvijas soģis Vitālijs Spasjoņņikovs, kuram asistēja Artūrs Šakurovs un Ņikita Ivļevs, bet ceturtais tiesnesis bija lietuvietis Rolands Adžgausks.

“Sūduva” ar 16 punktiem sešās spēlēs ieņem pirmo vietu turnīra tabulā, bet par sešiem punktiem un vienu maču mazāk ir Viļņas “Žalgiris” futbolistiem. A līgā šajā sezonā spēlē sešas komandas, kas aizvadīs vien 20 spēļu turnīru 30 maču vietā.

Šveice

Tikmēr Šveicē ārpus pieteikuma palika savainotais aizsargs Mārcis Ošs, kura pārstāvētā Neišateles “Xamax” mājās ar 1:2 (1:1) atzina “Basel” pārākumu. Tāpat mača pieteikumā nebija uzbrucēja Roberta Uldriķa, kura pārstāvētā “Sion” savā laukumā cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1) ar “Servette” futbolistiem.

Turnīra līdere ar 45 punktiem 24 spēlēs ir pussarga Daniela Ontužāna pārstāvētā “St. Gallen”, otrajā vietā ar tikpat punktiem, bet vienu spēli vairāk un sliktāku vārtu starpību ir čempione Bernes “Young Boys”. Vārtsarga Andra Vaņina pārstāvētā “Zurich” ar 32 punktiem ieņem sesto vietu, “Sion” ar 24 punktiem ir astotajā pozīcijā, bet “Xamax” nopelnījusi 22 punktus un ierindojas devītajā pozīcijā desmit vienību konkurencē.

Armēnija

Latvijas pussargs Eduards Emsis trešdien kopā ar “Noah” komandu sasniedza Armēnijas kausa futbolā finālu.

Latvieša pārstāvētā komanda kausa pusfināla atbildes spēlē mājās ar 2:1 (1:1) uzvarēja “Urartu” vienību, divu maču summā svinot panākumu ar 3:1.

Emsis maču sāka  starta vienpadsmitniekā un laukumā pavadīja visas 90 minūtes.

Jau trešajā minūtē “Noah” komandu vadībā izvirzīja Maksims Majrovičs, kurš realizēja 11 metru soda sitienu. Spēles 21.minūtē Emša komanda palika mazākumā, turklāt pāris minūtes pēc vēl nesen Jūrmalas “Spartakā” spēlējušā Jevgeņija Kobzara brīvsitiena rezultāts kļuva 1:1.

Spēlējot mazākumā, “Noah” nosargāja sev vajadzīgo rezultātu, turklāt 12 minūtes pirms pamatlaika beigām Dmitrijs Lavriščevs panāca 2:1.

“Noah” finālā tiksies ar Erevānas “Ararat-Armenia”, kas trešdien ar 2:0 (1:0) uzveica Kanapi “Gandzasar”, divu maču summā gūstot virsroku ar 3:0. Armēnijas kausa ieguvēja nākamajā sezonā spēlēs UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā.

Emsis ar komandu Eirokausiem var kvalificēties arī caur nacionālo čempionātu, kur šobrīd atrodas ceturtajā vietā.

Polija

Latvijas futbola izlases pussarga Kristera Tobera pārstāvētā Gdaņskas “Lechia” komanda trešdien svinēja uzvaru Polijas ekstraklases otrā posma spēcīgākās grupas spēlē.

“Lechia” savā laukumā ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja iepriekšējās sezonas čempioni un turnīra vicelīderi Glivices “Piast”.

Balsta pussargs Tobers spēlēja “Lechia” pamatsastāvā un laukumā bija no zvana līdz zvanam.

Mājinieki uzvaras vārtus guva 16 minūtes pirms pamatlaika beigām, kad 11 metru soda sitienu realizēja Flaviua Paišāu. Portugāļu uzbrucējs arī pirmā puslaika beigās ieraidīja bumbu tīklā, taču pirms tam nospēlēja ar roku, tādēļ vārtu guvums netika ieskaitīts.

“Lechia” otrā posma spēcīgākajā grupā ar 49 punktiem 32 spēlēs ieņem piekto vietu, no pirmā trijnieka jeb Eirokausu zonas atpaliekot par trim punktiem.

Tikmēr Latvijas izlases vārtsargs Pāvels Šteinbors turpina dziedēt traumu, kamēr viņa pārstāvētā Gdiņas “Arka” otrdien savā laukumā ar 3:2 (2:1) uzveica Ļubinas “Zaglebie”.

Šteinbors guvis kājas ikra muskuļa savainojumu, un viņu pēdējās divās spēlēs aizstājis 23 gadus vecais Marcins Staniševskis.

Latvijas vārtsargs Polijas čempionātā bija laukumā 111 spēles pēc kārtas, bet kopumā piedalījies 126 mačos. Iespaidīgā sērija Šteinboram sākās 2017.gada aprīlī.

Otrā posma otrajā grupā Gdiņas futbolisti ar 33 punktiem 32 spēlēs ieņem sesto vietu starp astoņām komandām, bet pirmais piecinieks, kas nodrošinās palikšanu ekstraklasē, ir piecu punktu attālumā.

Pēc aizvadītām 30 spēlēm čempionāta komandas tika sadalītas divās daļās, un cīņu par medaļām un Eirokausiem turpina astoņi vadošie klubi.