Sabaļenka, Plīškova un Bārtija pirmo reizi karjerā sasniedz Vimbldonas turnīra pusfinālu

06/07/2021 22:58

Sieviešu turnīrs

Pasaules ranga pirmā rakete Ešlija Bārtija, čehiete Karolīna Plīškova un Baltkrievijas tenisiste Arina Sabaļenka otrdien pirmo reizi karjerā sasniedz prestižā Vimbldonas turnīra pusfinālu.

Austrāliete Bārtija ceturtdaļfinālā ar 6-1, 6-3 uzvarēja savu tautieti Ajlu Tomļanoviču (WTA 75.). Bārtijai pirmajā setā bija nepieciešamas vien 24 minūtes, lai izcīnītu uzvaru. WTA ranga līdere iepriekš Vimbldonā nebija tikusi tālāk par astotdaļfinālu. Nākamajā kārtā jeb pusfinālā viņai būs jātiekas ar 2018.gada čempioni un divkārtējo finālisti no Vācijas Angeliku Kerberi (WTA 28.). Ar 25.numuru izliktā Kerbere otrdien ar 6-2, 6-3 pārliecinoši pārspēja Karolīnu Muhovu no Čehijas (WTA 22.). Vimbldonas finālā Kerbere pirmo reizi spēlēja 2016.gadā, bet vēl četrus gadus iepriekš apstājās pusfinālā.

Tāpat pirmo reizi karjerā Vimbldonas pusfinālā spēlēs arī Plīškova un Sabaļenka, kurām gaidāms savstarpējs duelis. Otro numuru saņēmusī Sabaļenka (WTA 4.) ceturtdaļfinālā ar 6-4, 6-3 uzvarēja tunisieti Onsu Žabēru (WTA 24.).  Žabēra dienu iepriekš kļuva par pirmo Tunisijas tenisisti, kurai izdevies sasniegt Vimbldonas ceturtdaļfinālu.

Tikmēr Plīškova (WTA 13.) ar 6-2, 6-2 pieveica Viktoriju Golubiču no Šveices (WTA 66.). Sabaļenkai iepriekš karjerā nekādi nebija izdevies tikt tālāk par Vimbldonas turnīra otro kārtu, bet Plīškova divreiz spēlējusi astotdaļfinālā. Jau ziņots, ka trešajā kārtā zaudējumu piedzīvoja abas Latvijas tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova.

Vīriešu turnīrs

Huberts Hurkačs otrdien izcīnīja uzvaru prestižā Vimbldonas turnīra astotdaļfinālā un kļuva vien par ceturto Polijas tenisistu, kurš piedalīsies ceturtdaļfinālā. Ar 14.numuru izliktais Hurkačs (ATP 18.) astotdaļfinālā ar 2-6, 7-6 (7:2), 3-6, 6-3, 6-3 uzvarēja krievu Daniilu Medvedevu, kurš turnīrā bija izlikts ar otro numuru.

Šai spēlei vajadzēja noslēgties jau pirmdien, bet lietus dēļ tā tika pārcelta uz otrdienu. Ceturtdaļfinālā Hurkačs tiksies ar leģendāro šveicieti Rodžeru Federeru (ATP 8.), kurš astotdaļfinālā pirmdien ar 7-5, 6-4, 6-2 pārliecinoši pārspēja itāli Lorenco Sonego (ATP 27.). Iepriekš Vimbldonas turnīra ceturtdaļfinālu no Polijas tenisistiem bija sasnieguši Vojteks Fibaks (1980.gads), Jerži Janovičs un Lukašs Kubots (abi – 2013.gadā).

Jau ziņots, ka ceturtdaļfinālu Vimbldonā pirmdien sasniedza arī serbs Novaks Džokovičs, Mateo Beretīni no Itālijas, Karens Hačanovs no Krievijas, ungārs Mārtons Fučovičs un kanādieši Deniss Šapovalovs un Fīlikss Agers-Aliasīms. Ceturtdaļfināla mači paredzēti trešdien.

Sezonas trešais “Grand Slam” turnīrs – Vimbldonas meistarsacīkstes – norisināsies līdz 11.jūlijam. Pērn Covid-19 pandēmijas dēļ čempionāts tika atcelts. 2019.gadā uzvaru Vimbldonā dāmu konkurencē svinēja rumāniete Simona Halepa, kura šogad savu titulu neaizstāv, bet starp vīriem pārākais bija serbs Novaks Džokovičs.