“Sabres” ĢM par Aikela iespējamo aizmainīšanu: Šajā jautājumā nav nekāda spiediena un “dedlaina”

30/07/2021 13:26

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Bufalo “Sabres” ģenerālmenedžeris Kevins Ādamss pastāstījis par situāciju ar komandas galveno zvaigzni Džeku Aikelu.

Iepriekš kļuva zināms, ka Aikels ir gatavs atstāt “Sabres”. Tajā pašā laikā Bufalo organizācija par savu spīdekli vēlas ļoti augstu cenu – divus NHL spēlētājus, divus talantīgus jaunos hokejistus, kā arī, iespējams, vienu drafta pirmā raunda izvēles iespēju jeb vismaz četrus aktīvus.

Pagaidām gan nav skaidrs, kuri klubi ir galvenie favorīti uz “Sabres” zvaigznes iegūšanu, jo daudzus atbaida Bufalo noteiktā cena. “Mums joprojām notiek pārrunas ar vairākiem klubiem un esam atvērti piedāvājumiem par jebkuru hokejistu, arī par Džeku. Mēs nejūtam spiedienu – ja saņemsim piedāvājumu, kuru mēs uzskatīsim par izdevīgu, ja tas padarīs mūs stiprākus tagad vai ilgtermiņa perspektīvā, mēs to izskatīsim.

Es nepārdzīvoju par dažādām sarunām, jo tās traucē strādāt. Es pārdzīvoju tikai par to, lai padarītu “Sabres” par spēcīgāku komandu. Mēs skatāmies, ko mums piedāvā, ja piedāvājums būs saistošs, mēs to pieņemsim. Bet es nezinu, kad tas notiks, mums nav nekāda spiediena vai “dedlaina”.”

Aikela līgums ar “Sabres” ir spēkā līdz 2026. gadam, viņa alga ir desmit miljoni dolāru par sezonu. Sākot no 2022. gada 1. jūlija spēkā stāsies kontraktā ierakstītais “No move clause” punkts, kas nozīmē, ka spēlētāju nedrīkst aizmainīt un nosūtīt fārmklubā bez viņa piekrišanas, tikpat kā nav atļauts atteikties no viņa pakalpojumiem caur atteikumu draftu (waivers), ja pats Aikels tam nepiekritīs. Tas nozīmē, ka pašlaik kārtis ir kluba rokās, jo “Sabres” var piemeklēt sev izdevīgākos variantus. Pēc 2021./2022. gada sezonas gala lēmums būs atkarīgs no paša Aikela, kas varētu apgrūtināt pārrunas ar citiem klubiem.

Aizvadītajā sezonā Aikels savainojuma dēļ piedalījās vien 21 spēlē, kurā viņš sakrāja 18 (2+16) punktus. “Sabres” amerikāni draftēja 2015. gadā ar otro numuru. Aikels allaž bijis komandas līderis, taču sešu gadu laikā tā arī nesasniedza minimālo mērķi, jo Bufalo kopš 2010. gada nespēj kvalificēties izslēgšanas turnīram. Sešu sezonu laikā Aikels 375 pamatturnīra spēlēs guva 139 vārtus un atdeva 216 piespēles, kā arī nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -69.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…