Sabulis: Prieks, ka neviens neatslāba pēc sestdienas

29/09/2021 17:51
Kārlis Sabulis

Latvijas motokrosa izlase nedēļas nogalē aizvadītajā Nāciju kausā motokrosā bija ļoti saliedēta, uzsver komandas līderis Kārlis Sabulis. Jau ziņots, ka Latvijas motokrosa izlase, kurā startēja Sabulis, Mairis Pumpurs un Toms Macuks, svētdien Mantujā izcīnīja 15.vietu Nāciju kausā.

Piektdien izlozē Latvijas komanda saņēma otro vietu, kas nozīmēja, ka sestdien kavlifikācijas braucienā sportisti stājās otrajā stara pozīcijā. Tas visiem trim latviešu braucējiem nodrošināja ļoti labus rezultātus kvalifikācijā. Svētdien finālbrauciena savā startā Macuks krita, kā rezultātā sacensības vairs neturpināja. Sabulis otrajā finālbrauciena startā aizbrauca visiem konkurentiem pa priekšu, tā nobraucot vairākus apļus, bet visjaunākajam komandas dalībniekam Pumpuram šī bija debija šādās sacīkstēs. Sabulis intervijā Latvijas Motosporta federācijai (LaMSF) pastāstīja, ka izlozētā kvalifikācijas otrā starta vieta deva labas un pozitīvas emocijas.

“No piektdienas vakara ar tādu domu visa komanda to arī tā uztvērām. Kvalifikācijā visiem padevās braucieni. Prieks par kvalifikācijā izcīnīto sesto vietu. Nevienā brīdī nebija tā, ka sestdien nobraucām un domājām, ka darbs ir izdarīts. Svētdien ir tāda pati diena un jāizdara tieši tas pats. Ar tādu domu gājām gulēt, ar tādu domu arī cēlāmies. Prieks, ka neviens neatslāba pēc sestdienas, visi sapratām, ka varam arī finālā braukt tieši tāpat. Komandā bijām viens par visiem un visi par vienu. Saliedēti. Visiem bija viens mērķis, parādījām, ka kopā esam spēcīgi,” LaMSF citē Sabuļa teikto.

Sabulis atzīmēja, ka viņam veiksmīgajā braucienā temps bija jau no pirmajiem apļiem. “Braucu pēc iespējas ilgāk visiem pa priekšu, cik ātri un labi vien varēju. Lieki netrakoju, jo bija jābrauc uzmanīgi. Braucu ar domu, ka esmu treniņā, braucu viens, un neviens netraucē. Ar tik brīvu galvu arī turpināju. Emocijas radās tikai pēc finiša, tikai tad sapratu, kur es biju un ko izdarīju. Trase bija “špūraina”, līkumi bija pielijuši ar biezām smiltīm. Ja gribēju apdzīt, bija krasi jāmaina trajektorijas un agresīvāk jābrauc. Aizbraucot startā pirmajam, tas bija liels bonuss,” stāstīja Sabulis.

Tikmēr LaMSF motokrosa komisijas vadītājs Kristers Serģis pauda gandarījumu, ka sportisti spēja uzrādīt tik augstu rezultātu sestdien.  “Viss izskatījās ļoti cerīgi un arī braucieni bija labi. Diemžēl svētdien Toma kritiens pārvilka svītru pāri labam komandas kopvērtējuma rezultātam, toties individuāli Kārlis sevi ļoti labi parādīja. Arī Mairis pirmās ugunskristības izturēja godam. Abus braucienus finišēja smagos apstākļos. Kārlis un Toms ir ar pieredzi, bet Mairim pirmās sacensības. Izpildījums bija labs. Nākotnē mums ir cerība uz labiem rezultātiem,” secina Serģis.

Pērn Covid-19 pandēmijas dēļ Nāciju kauss motokrosā netika aizvadīts. 2019.gadā Latvijas komanda ar Paulu Jonasu, Macuku un Dāvi Ivanovu sastāvā izcīnīja astoto vietu Nāciju kausā, kas latviešu motosportistiem ir visu laiku labākais rezultāts.

Latvijas pārstāvis par Nāciju kausa izcīņas čempionu vienīgo reizi kļuvis 1968.gadā, kad to PSRS izlases sastāvā spēja paveikt Arnis Angers. Neatkarības gados Latvija iepriekš labāko rezultātu sasniedza 1992.gadā, kad salīdzinoši mazā konkurencē izcīnīja 11.vietu, bet pēc tam sekmīgākais bijis 2014.gads, kad savās mājās “Zelta zirga” trasē Ķegumā tika gūta 12.vieta. Kopš 1990.gada Latvijas izlase Nāciju kausā motokrosā ir startējusi 27 reizes.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas hokeja izlase
21/05/2022 10:48

Nogulēts sākums, Bukarta asaras un Šilova pārliecība – septiņi novērojumi pēc PČ spēles pret Austriju

Vakardienas mačs pret Austriju bija tāds, kuru nedrīkstēja zaudēt nekādā gadījumā. Ne tikai no turnīra tabulas viedokļa, bet arī fanu dēļ – pēc kaunpilnas sagrāves pret Čehiju bija jāatdod parāds…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…