Sadalīti pirmie medaļu komplekti EČ vieglatlētikā; pasaules čempions desmitcīņā izstājas jau pēc pirmās disciplīnas

15/08/2022 17:46
Kevins Majē

Polijas staiere Aleksandra Lisovska pirmdien Minhenē Eiropas čempionātā vieglatlētikā kļuva par pirmo čempioni šajās meistarsacīkstēs, uzvarot maratonā. Lisovska izšķirošo izrāvienu veica pie 40 kilometru atzīmes, skrējienu turpinot vienatnē un finišējot ar laiku divas stundas 28 minūtes un 36 sekundes. Otro vietu ieņēma horvātiete Matea Parlova Koštro, bet bronzu – nīderlandiete Ninke Brinkmana.

Vācijas gargabalnieks Rihards Ringers pirmdien Minhenē Eiropas čempionātā vieglatlētikā kļuva par uzvarētāju maratonā. Ringers izraēlieti Maru Teferi apsteidza finišā distanci vecot divās stundās desmit minūtēs un 21 sekundē. Viņš Teferi apsteidza par trim sekundēm. Arī trešo vietu ieņēma Etiopijā dzimušais Izraēlas sportists Gašau Ajale, kurš no uzvarētāja atpalika deviņas sekundes. No 79 skrējējiem 17 nefinišēja.

Savukārt pasaules čempions desmitcīņā Kevins Majē pirmdien EČ jau izstājās pēc pirmās disciplīnas – 100 metriem.

Pasaules rekordists, divkārtējais pasaules čempions un divkārtējais olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs bija brīdinājis, ka izstāsies no nogurdinošajām divu dienu sacensībām, ja jutīs kaut mazākās sāpes.

Tas notika jau 100 metru distancē, kad francūzis Minhenes Olimpiskajā stadionā samazināja tempu pēc veiktiem 70 metriem. “Es darīju visu, ko varēju, lai šeit atkal būtu konkurētspējīgs. Taču man bija jāapstājas, pirms savainojums kļūst smagāks. Man ļoti žēl, ka man sacensības jābeidz šādā veidā,” sacīja Majē.

Majē neizdevās finišēt arī 2018.gada Eiropas čempionātā, kad viņš palika bez rezultāta tāllēkšanā. Pēc trijām disciplīnām – 100 metriem, tāllēkšanas un lodes grūšanas – vadībā ar 2845 punktiem ir šveicietis Zimons Ehammers. 2591 punktu ir sakrājis itālis Dario Desters, bet 2563 punktus – polis Pavels Vesjoleks. Pirms trim nedēļām ASV pilsētā Jūdžinā Majē kļuva par pasaules čempionu.